Тематична виставка творів кіровоградських художників-ветеранів присвячена 70-річчю Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками (9 травня).
    Основу експозиції виставки складають твори з музейної колекції професійних художників В.О.Федорова, М.Г.Бондаренка, М.Т.Добролежі, Ю.М.Горобченка та самодіяльних митців В.А.Шульги та І.Н.Ткаченка, які пройшли горнило Великої Вітчизняної війни, по закінченні якої жили і творили на Кіровоградщині, а також унікальні оригінальні фото-документальні матеріали - лист В.О.Федорова до матері у щойно звільнений Кіровоград, фронтовий зошит з віршами М.Г.Бондаренка та лист його брата на фронт, особисті фотокартки художників у військовій формі в роки війни та за роботою в художніх майстернях в повоєнний час.
    Відомі кіровоградські художники члени Спілки художників СРСР Володимир Олександрович Федоров (1920-1986) та Микола Гнатович Бондаренко (1914-1999), які до війни навчалися в Одеському художньому училищі, були мобілізовані до збройних сил Червоної Армії ще в 1940 році, пройшли дорогами війни з самого її початку і аж до переможного завершення, але поруч з ними завжди були блокнот чи альбом і олівець. У фронтових замальовках, виконаних у рідкісні хвилини між боями, відтворено неповторні образи бійців, які героїчно кували Перемогу, деякі з них представлено в експозиції виставки.
    Художник-графік член Спілки художників СРСР Микола Тимофійович Добролежа (1925-2008), який багато років працював в галузі театрально-декораційного мистецтва, книжкової та газетно-журнальної графіки, теж учасник Великої Вітчизняної війни і в його творчій спадщині чимало графічних доробків присвячено трагічним подіям, свідком і учасником яких йому довелося бути. В експозиції виставки представлено один з театральних ескізів художника та ілюстрації до книги Р.Стієнського «Розрив-трава».
На виставці експонуються також фотознімки кіровоградського митця Юрія Макаровича Горобченка (1909-2001) за творчою роботою під час війни, якого вона його, студента Київського художнього інституту, зненацька захопила в 1941 р., та ксерокопія його трудової книжки з відповідним записом демобілізації з армії, в якій він служив художником з 1943 р. до 1945 р.
    Самодіяльні митці Віктор Андрійович Шульга (1923-2000) з м. Новомиргорода Кіровоградської області та кіровоградець Іван Нікіфорович Ткаченко (1924-2009) також пройшли дорогами війни. І хоч доля розпорядилася таким чином, що В.А.Шульга працював журналістом, багато подорожував по Шевченківських місцях, а І.Н.Ткаченко служив офіцером спочатку держбезпеки, а потім міліції, своє дитяче захоплення малюванням вони пронесли через все життя. Їх акварельні та живописні роботи також експонуються на виставці.
    Всі художники, твори яких представлені на виставці, належали до покоління, обпаленого війною, за участь в бойових діях нагороджені орденами та медалями. Тема війни хвилювала їх все життя, тому чимало картин в їх творчому доробку присвячено безсмертному подвигу радянського солдата. Але в більшості їх творів, що експонуються на виставці, а це численні пейзажі, натюрморти і портрети рідних їм людей, написаних з любов»ю до рідної землі, за яку вони жорстоко боролися, оспівується краса і велич мирного життя з вірою в світле майбутнє прийдешніх поколінь.
    Виставка творів кіровоградських художників-ветеранів є шаною їх пам'яті, а також сподіванням нас, сучасників, на те, що подібна трагедія людства ніколи не повториться.