Виставка презентує творчість відомого кіровоградського митця заслуженого художника України А.М.Надєждіна в рамках започаткованого музеєм мистецького проекту серії художніх виставок «Лауреати обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна».
    Надєждін Андрій Михайлович народився 19 червня 1963 року в с. Верхня Хортиця нині м. Запоріжжя. Закінчив Дніпропетровське державне художнє училище ім. Є.В.Вучетича (1986), викладачі: В.Матяш, Г.Чернета, І.Остапенко, та з відзнакою Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури України, факультет історії і теорії образотворчого мистецтва (2004), викладачі: О.Лагутенко, В.Джулай, В.Клєваєв.
    Член Національної Спілки художників України (1991). Лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінаціях «новітні спрямування» (2008) та «мистецтвознавство та історія мистецтв» (2010).
    У 2009 році був представлений в Кіровограді на міській Дошці пошани в номінації «Кращий діяч мистецтв». У 2013 році удостоєний почесного звання «Заслужений художник України».
    Учасник численних художніх виставок: всеукраїнських - І-го Всеукраїнського триєнале живопису; Виставка національної асоціації українських мистців «Хутір», 1994р.; бієнале живопису «Пан-Україна», 1998р.; триєнале «Український фольк-модерн», 2007р.; міжнародних - «Бабин Яр. Київ – Єрусалим»; «Сучасне українське мистецтво в американській перспективі», Єльський університет, США, 1992р.; Мистецька акція «Fulfilum», Нівіч, Хорватія, 2002р.; групових - «Сім Я», Дніпропетровськ, 1985р.; «Канівські пригоди», Кіровоград, 1989р.; «Седнів-91», Київ, 1991р.; «Живописні метаморфози», Черкаси, 1998р.; «Седнівські мандри» 2005р.; «Родина Надєждіних», Київ, 2007р., 2011р. та Суми, 2014р.; «Зона медитації», Кіровоград, 2008р.; «Барви степу», Київ, 1994, 2009, 2014 рр.; персональних: Кіровоград 1986, 1993, 1996, 2000, 2004, 2008 рр.
    Твори художника зберігаються в Національному художньому музеї України (Київ), Дирекції виставок Міністерства культури України та Дирекції виставок Національної Спілки художників України, Кіровоградському обласному художньому музеї, художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна, меморіальному музеї В.Івасюка (Чернівці), історичному музеї міста Дніпродзержинська, приватних колекціях в Україні та за кордоном.
    А.М.Надєждін захоплюється книжковою графікою, оформлює твори кіровоградських літераторів, серед яких книги: Л.Куценко «Dominus Маланюк: тло і постать», П.Селецький «Осінній звір», Є.Маланюк «Єдиним сном, єдиним болем…» з перекладами російською мовою О.Архангельського, А.Черниш «Про сонечко і журавля, калину і букву Я» та багато інших.
    Як мистецтвознавець є автором публікацій у всеукраїнських періодичних фахових виданнях: журналах «Образотворче мистецтво», «Артанія», «Українська культура», «Музеї України», газеті «Культура і життя», місцевій пресі, а також автором-упорядником альбомів «Архітектурне мистецтво» та «Образотворче мистецтво» із комплекту фотоальбомів «Кіровоградщина у дзеркалі часу» до 75-річчя утворення Кіровоградської області видавництва «Імекс-ЛТД» у 2013р.
    В експозиції виставки представлено майже п»ятдесят живописних та графічних творів періоду 1990-х - 2015 рр. з художніх серій: «Осінні світанки мого дитинства», «Євангельські роздуми», «Метаморфози сучасності», «Ангелів кулі не минають». Як зазначає сам митець, на творче становлення якого суттєво вплинув його батько – народний художник України М.В.Надєждін, він є представником українського романтичного символізму нової хвилі і опирається в своїй творчості на традиції українського іконопису, народної картини, пісенної фольклористики, мистецтва українського модерну кін. ХІХ – поч. ХХ ст. та неоромантизму 1960-х рр. А доктор мистецтвознавства, академік Академії Мистецтв України, професор Олександр Федорук у вступній статті до альбому «Родина Надєждіних» так характеризує особливості його творчості: «Прагнення зрозуміти суть сучасних реалій через архаїку давно минулих часів, змережану психологією християнства, народжує яскраві образи картин і графічних доробків Андрія Надєждіна».