Тематична виставка «Сповнений духом патріотизму» присвячена пам’яті життя і творчості відомого кіровоградського архітектора Анатолія Лук’яновича Губенка, який, на жаль, раптово пішов з життя в листопаді минулого року. Це спільний мистецький проект музею та Кіровоградської обласної організації Національної Спілки архітекторів України за сприяння вдови архітектора Юліани Вікторівни Губенко, яка люб’язно надала не лише фотознімки та численні документи з особистого архіву Анатолія Лук’яновича, а й чимало його творчих робіт - акварелі та живописні доробки.
    Губенко Анатолій Лук’янович народився 1 вересня 1935 року в селі Землянки Макіївського району Донецької області. Закінчив Київський інженерно-будівельний інститут, спеціальність «архітектура» (1963). За розподілом розпочав свою практику в перлині класичного зодчества – місті Ленінграді (нині С.-Петербург, Росія). Потім була значима робота по розбудові міста Шевченко (нині Актау) у Казахстані.     У 1968 році був запрошений Кіровоградським міськвиконкомом на посаду головного архітектора міста. Кіровоградщина стала його долею, тут він здійснив більшість своїх задумів і проектів. З 1970 по 1986 роки працював начальником відділу у справах будівництва і архітектури Кіровоградського облвиконкому. З 1986 по 1989 – художником, а далі головним художником обласного художньо-оформлювального комбінату, з 1989 по 1991 - директором інституту «Кіровоградархпроект».

    В 1991 році був запрошений на роботу до Кіровоградського міськвиконкому на посаду першого заступника начальника управління по містобудівництву, архітектурі, землеустрою та землекористуванню. Протягом багатьох років А.Л.Губенко був головою секції пам’яток архітектури обласного Товариства охорони пам’яток історії та культури, неодноразово обирався головою Кіровоградської обласної організації Національної Спілки архітекторів України, депутатом міської ради та делегатом з’їздів Спілки архітекторів СРСР. Написав дві книги з питань архітектури і будівництва, путівник «Пам’ятки архітектури Кіровоградщини». Був громадським кореспондентом журналу «Строительство и архитектура» (Київ). Брав активну участь у детальній розробці проекту забудови центральної частини міста Кіровограда в 1980 та 1995 роках, генеральних планів міст Кіровограда, Світловодська, Олександрії, Знам’янки, Гайворона; проектів розбудови сіл Кальниболото та Надлак Новоархангельського району, Веселівка Кіровоградського району, Комишувате Новоукраїнського району, Пантазіївка Знам’янського району, до речі, останні дві роботи були відзначені срібною та бронзовою медалями ВДНГ СРСР.
    А.Л.Губенко завжди відстоював ідеї збереження та відновлення історичного минулого нашого краю. За його проектами створювалися музеї підпільної організації «Спартак» в с.Красногірка, Ю.Яновського в с.Нечаївці, історії с.Павлиш, реконструкції будівель «Хутора Надія», будинку І.К.Тобілевича в Кіровограді. Тісна співпраця його зі скульпторами А.Гончаром, М.Вронським, І.Макогоном, О.Фудженком, А.Мацієвським та В.Френчком дали можливість створити в Кіровограді і області цілий комплекс пам’ятних місць з парковими зонами і скверами, увічнити видатних особистостей, причетних до історії нашого степового краю. Це - пам’ятники і пам’ятні знаки М.Кропивницькому, Т.Шевченку, О.Пушкіну, Б.Хмельницькому, облаштовано перші меморіальні комплекси загиблим в роки Великої Вітчизняної війни в районі фортечних валів та заводу «Червона зірка»; меморіальні дошки відомими музикантам – Генріху Нейгаузу та Ференцу Лісту, Герою Радянського Союзу О.Єгорову. За його безпосередньої участі на теренах області встановлено пам’ятники письменникам Ю.Яновському та І.Микитенку, видатному вченому К.Скрябіну, педагогу В.Сухомлинському. Однією з останніх робіт А.Л.Губенка став пам’ятник «Козак – оборонець» у с.Торговиця Новоархангельського району.
    В останні роки життя А.Л.Губенко доклав чимало зусиль щодо вивчення історії та розробки плану реконструкції фортеці Св. Єлисавети, творив ескізи реконструкції будівель історичного центру нашого міста, втілював ідеї увічнення пам’яті корифеїв українського театру, разом з народними художниками України скульпторами В.Чепеликом та А.Гончаром розробив проект пам’ятника і зони благоустрою Театральної площі в Кіровограді.
    За багаторічну успішну архітектурну та адміністративну діяльність А.Л.Губенко неодноразово відзначався подяками та почесними грамотами керівництва області і міста, в 2011 році був нагороджений відзнакою Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради «За заслуги» ІІ ступеню.
    Все життя А.Л.Губенко захоплювався малюванням, його живописні і графічні твори з впевненістю можна назвати своєрідними «нотатками архітектора», що яскраво розповідають про місця і людей, з якими йому довелося зустрічатися.