Коломінов Олександр Васильович народився 27 лютого 1959 року в м. Котлас Архангельської області (Росія). Ще в школі захопився фотографією.
    З 1988 року мешкає в Кіровограді. Довгий час працював фотокореспондентом газет «Кіровоградська правда», «Народне слово» і «Вечірня газета».
    О.І.Коломінов – член Національної Спілки журналістів України (1993 р.). Багато років активно співпрацює з видавництвами Києва та Кіровограда: «Такі справи», «Трелакс», «Імекс-ЛТД». Офіційний фотограф літературно-художніх видань: «Кіровоградщина. Історія. Традиції. Сучасність». До 70-річчя Кіровоградської області». - Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2008 та «Кіровоградщина у дзеркалі часу». До 75-річчя Кіровоградської області». - Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2013, є автором фотоілюстрації альбомів: «Місто і люди. Єлисаветград – Кіровоград. 1754-2004». - Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2004, «Сучасне місто: Кіровоградський вимір». – Кіровоград, 2013, численних буклетів, проспектів, фотоальбомів, присвячених місту та області.
    Нинішня виставка фототворів – спільний проект О.В.Коломінова і художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна, мета якого представити образ музею як однієї зі складових життя людини ХХІ століття. Тридцять п’ять фотографій та фотоколажів, що складають експозицію виставки, умовно можна розділити на декілька тематичних напрямків: «Музейна культура архітектурною мовою», «Художник – творець музейного середовища», «Людина в музейному просторі», «Музей – життя за лаштунками».

    Архітектура - це перше обличчя музею, оригінальний вираз якого пропонує вам настрій подальшого сприйняття реальності. Художник є головним творцем музейних шедеврів, його твори, речі, історія життя задають тон музичним мелодіям, що стали невід’ємною частиною сучасного музею. Та все це лише форма, що залишалася б неживою, якби не відвідувачі зі своїми характерами і уподобаннями, які, врешті-решт, і складають мозаїку того дивного явища, яке ми називаємо музейною аурою, духовним середовищем, вогнище якого підтримується кропіткою роботою музейних співробітників, які, знаходячись за лаштунками подій, реалізують все нові і нові мистецькі ідеї, пропоновані почуттями і емоціями відвідувачів. Саме узагальнений портрет цього музейного середовища і відтворює іноді іронічний, іноді захоплений, але завжди уважний погляд фотомайстра Олександра Коломінова.