Виставки

Виставка світлин Олександра Шулешка «Мистецтво»

    Віртуальна виставка світлин відомого фотографа Олександра Шулешка «Мистецтво» презентується в рамках музейного арт-проєкту «Місто Кропивницький у фотооб’єктиві», метою якого є популяризація творчості кропивницьких фотографів, а також сучасних фотохудожників, які мають високий професійний рівень у сфері фотомистецтва, створюють фотоматеріали, спрямовані на збагачення і збереження історичної спадщини, висвітлення культурного, соціального та економічного життя міста Кропивницького та його мешканців.
    Шулешко Олександр Іванович народився 2 липня 1962 року в Кіровограді (нині Кропивницький). Закінчив з відзнакою Київський технологічний технікум за спеціальністю «фототехніка» (1989). Працював фотокореспондентом в обласних та міських газетах «Народне слово», «Вісник регіону», «Вечірня газета».
    Член Національної Спілки журналістів України (1994). Лауреат міської премії фотохудожників імені Василя Ковпака (2020). Учасник міських, обласних і всеукраїнських фотовиставок та фотоконкурсів. Нагороджений Почесною грамотою Національної Спілки журналістів України за І-е місце у Всеукраїнському фотоконкурсі «Україна: мить нашого життя» (2013), Дипломом виставки Всеукраїнського фотопленеру «Кіровоград-Гайворон - 2016».
    Творчо співпрацює з Кіровоградською обласною організацією Національної Спілки художників України. Є активним учасником обласних мистецьких пленерів: «Липневі мережива Розумівки» в с. Розумівка Олександрівського району Кіровоградської області (2012), до Дня художника в м. Світловодську (2017), м. Олександрії (2018) та в майстерні відомого живописця члена НСХУ Анатолія Шаповалова в с. Аджамка Кіровоградського району Кіровоградської області (2019, 2021).
    Фото Олександра Шулешка опубліковані в численних друкованих виданнях – фотоальбомах «Місто і люди. Єлисаветград – Кіровоград. 1754-2004» (2004), «Кіровоградщина. Історія. Традиції. Сучасність. До 70-річчя Кіровоградської області» (2008), «Кіровоградщина. Ми – українці» (2012), «Україна. Кіровоградська область» (2012), «Сучасне місто: Кіровоградський вимір» (2012), «Вересневі самоцвіти. 43 Всеукраїнське свято театрального мистецтва. 25 – 29 вересня 2013. До 75-річчя утворення Кіровоградської області» (2013), «Кіровоградщина у дзеркалі часу. До 75-річчя утворення Кіровоградської області» (2013), «Поема про місто» (2016).
    Олександр Шулешко – активний учасник мистецьких проєктів художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна: тематичної фотовиставки «Революція Гідності. Хроніка подій», присвяченої річниці трагічних подій на Майдані в лютому 2014 року (2015), культурно-мистецької акції в творчій майстерні скульптора члена НСХУ Віктора Френчка «Мовою пластики. Віктор Френчко про життя і мистецтво» із серії художніх виставок «В майстерні художника», де експонувалися авторські фотоінсталяції «В майстерні скульптора» (2016), публікацій у «Вечірній газеті» циклу мистецтвознавчих статей на тему: «Творчий портрет художника» з музейної колекції сучасного українського образотворчого мистецтва (2019-2021). До Дня міста в музеї неодноразово презентувалися персональні фотовиставки Олександра Шулешка «Місто. Люди» (1997), «Місто. Простір світла» (2013), «Місто. Митці» (2020).
    Особливе місце в творчості фотомайстра Олександра Шулешка займають портрети представників культури і мистецтва – художників, поетів, музикантів, письменників, акторів. Найважливішими чинниками його фоторобіт є фіксація світла, яке визначає його підходи до кольору і пластики форми, та емоційний стан людини з акцентуванням уваги на особистісній психології.
    Експозицію нинішньої виставки складають тридцять три чорно-білих фотопортрета сучасників. Це – кропивницькі художники, більшість з яких лауреати обласних премій у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна та в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка – народний художник України Михайло Надєждін, заслужені художники України Борис Вінтенко, Сергій Шаповалов, Фелікс Полонський, Андрій Надєждін, члени Національної Спілки художників України Володимир Кир’янов, Віктор Френчко, Анатолій Шаповалов, Ігор Смичек, Юрій Вінтенко зі своїми ученицями Каріною Лактіною та Вікторією Слющенко, які обрали професію художника, Юрій Гончаренко, Людмила та Олександр Демиденки, голова Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України Андрій Хворост, член Національних Спілок архітекторів та художників України Ірина Кухаренко, член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Андрій Ліпатов, живописці Володимир Волохов, Наталія Федорова, Олександр Кир’янов, Ольга Краснопольська, скульптор Григорій Савченко, харківський художник-графік Микола Ломакін, журналісти – Леонід Багацький та Роман Любарський, краєзнавці – лауреати обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова – кандидат історичних наук Сергій Шевченко та Федір Шепель, багаторічний голова Кіровоградської обласної організації Національної Спілки письменників України заслужений журналіст України Василь Бондар, актор Кропивницького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького заслужений артист України Микола Ярошенко, прокурор за фахом та фотограф за покликанням член Національної Спілки фотохудожників України Сергій Жолонко з дружиною Тетяною, директор художньо-меморіального музею Олександра Осмьоркіна Віта Чернова.
    Представлені монохромні фото Олександра Шулешка – своєрідний літопис мистецького життя міста Кропивницького в роки Незалежності, починаючи з 1990-х і до сьогодення 2022-го, коли Україна боронить свою волю і незалежність, відстоює територіальну цілісність, захищає українську мову, культуру і мистецтво, сповідуючи народні традиції і шануючи героїчну історію країни. Чорно-білими світлотінями автор проявляє на портретах обраних ним героїв весь спектр людських емоцій – думки, хвилювання, відчай, біль, розчарування, спогади, творче натхнення, іронію, сподівання, впевненість, віру і любов до життя.


Афіша та буклет виставки Фотограф Олександр Шулешко -
автор виставки

Андрій
Ліпатов
Борис Вінтенко   Сергій
Шевченко
  Володимир
Кир’янов
  Віктор Френчко

Сергій
Шаповалов
Фелікс
Полонський
  Михайло та
Андрій Надєждіни
  Ігор
Смичек
  Юрій
Гончаренко
  Андрій
Хворост

Анатолій
Шаповалов
Юрій Вінтенко   Людмила
Демиденко
  Олександр
Демиденко
  Григорій
Савченко

Володимир
Волохов
Володимир і
Наталія Волохови
  Олександр
Кир’янов
  Ольга
Краснопольська
  Ірина
Кухаренко
  Микола
Ломакін

Роман
Любарський
Леонід
Багацький
  Федір Шепель   Василь Бондар

Микола
Ярошенко
Сергій і
Тетяна Жолонко
  Андрій Надєждін   Віта Чернова