Музичний фестиваль


    10 жовтня 2014 р. в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулися заходи, підготовлені Кіровоградським музеєм музичної культури ім. К.Шимановського: презентація виставки «Єлисаветградський портрет Кароля Шимановського та його авторка Дора Пшишиховська (дарунок Г.С.Нейгауза)» та концерт за участі Олени Заєць (сопрано), Яни Сторчової та Світлани Концедалової (фортепіано), в рамках ХІІ-го Музичного фестивалю ім. Кароля Шимановського «Митець, патріот, громадянин» (3-24 жовтня 2014р.), який в цьому році присвячений 50-річчю від дня смерті Генріха Нейгауза, 130-річчю від дня народження Наталії Нейгауз та Станіслави Шимановської, 120-річчю від дня народження Ярослава Івашкевича, 110-річчя від дня народження Міхала Хороманського, 125-річчю від дня народження Левка Ревуцького, 135-річчю від дня народження Станіслава Людкевича, 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.
   Кароль Шимановський (3 жовтня 1882 р., с. Тимошівка, нині Кам'янського району Черкаської області - 29 березня 1937 р., Лозанна, Швейцарія) - відомий польський композитор, піаніст, педагог, музичний діяч і публіцист. Навчався в Єлисаветграді (нині Кіровоград) у музичній школі Густава Нейгауза, свого триюрідного дядька й батька відомого радянського музичного діяча Генріха Густавовича Нейгауза.
    На виставці представлено портрет Кароля Шимановського, виконаний у 1905 році випускницею Мюнхенської академії мистецтв Дорою Рудольфівною Пшишиховською – кузиною Г.Г.Нейгауза. Цей живописний твір був подарований музею музичної культури ім. К.Шимановського внуком Г.Г.Нейгауза - піаністом і музичним критиком Генріхом Станіславовичем Нейгаузом в минулому році під час візиту на урочистості з нагоди відзначення 125-річчя з дня народження Г.Г.Нейгауза в Кіровограді.
    Примітно, що виставку відвідав і Генеральний консул, керівник консульського відділу Посольства Республіки Польщі в Києві пан Рафал Вольські, який завітав до Кіровограда на відкриття меморіальної дошки відомому письменнику, драматургу і журналісту Міхалу Хороманському до 110-річчя з дня його народження на будинку, в якому він народився, і з задоволенням залишив запис про свої враження від перегляду виставки та експозиції художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна в Книзі відгуків.


p383m.jpg (8358 bytes) p384m.jpg (3394 bytes) p385m.jpg (10639 bytes)
Полячок О.І. – директор Кіровоградського музею музичної культури ім. К.Шимановського презентує виставку Генеральний консул, керівник консульського відділу Посольства Республіки Польщі в Києві пан Рафал Вольські (справа) та голова Товариства польських журналістів в Україні ім. К.Шимановського Віталій Плінський з дружиною Зореславою біля експозиції виставки Знайомство з музеєм.
На знімку справа наліво: Генеральний консул, керівник консульського відділу Посольства Республіки Польщі в Києві пан Рафал Вольські, директор музею О.О.Осмьоркіна В.Чернова, З.Плінська, директор музею ім. К.Шимановського О.Полячок

p386m.jpg (7595 bytes) p387m.jpg (7164 bytes) p388m.jpg (9557 bytes)
Генеральний консул, керівник консульського відділу Посольства Республіки Польщі в Києві пан Рафал Вольські пише відгук в меморіальному залі музею На згадку про Кіровоград