До 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка


   4 березня 2014 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулася презентація тематичної виставки графічних творів художника-аматора В.А.Шульги «Серцем і розумом з Тарасом Шевченком», присвяченої 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка.
   Шульга Віктор Андрійович (1923-2000) – член Національної Спілки журналістів України, ветеран війни та праці. Народився в м.Новомиргороді Кіровоградської області. Навчався в Одеському художньому училищі. Працював в Новомиргородській районній газеті «Червона зірка». Учасник численних виставок самодіяльного мистецтва. У 1971 році в Києві в Будинку художника експонувалася його персональна виставка акварелей.
   Виставка презентує понад 20 графічних творів В.А.Шульги, які митець подарував художньо-меморіальному музею О.О.Осмьоркіна в квітні 2000 року. Це тематичні серії – «Життєвий шлях Тараса» та «По Шевченківських місцях», створені художником у 1960-х – 1990-х роках. Акварелі і малюнки глибоко розкривають образ художника, поета і філософа Тараса Григоровича Шевченка.
   На відкриття виставки завітали студенти Кіровоградського машинобудівного коледжу Кіровоградського національного технічного університету, які з захопленням слухали безсмертні поезії Т.Г.Шевченка у виконанні відомого діяча культури міста, нині художнього керівника Будинку культури «Авіатор» Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету України, М.І.Барабулі та розповідь провідного наукового співробітника музею, мистецтвознавця, заслуженого художника України А.М.Надєждіна про Шевченка-художника, про образ Великого Кобзаря у графічних творах самодіяльного митця В.А.Шульги.


p208m.jpg (13327 bytes) p209m.jpg (6515 bytes) p210m.jpg (12812 bytes) p211m.jpg (5874 bytes)
Відкриття виставки Художній керівник БК «Авіатор» КЛА НАУ М.І.Барабуля читає поезії Т.Г.Шевченка Виступ заслуженого художника України А.М.Надєждіна Студенти та викладачі коледжу знайомляться з експозицією виставки

   27 березня 2014 року тематична виставка графічних творів художника-аматора В.А.Шульги «Серцем і розумом з Тарасом Шевченком» була презентована в Будинку культури «Авіатор» Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету України в рамках проведення літературно-музичної композиції «Вічний як народ», присвяченої 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка.


p219m.jpg (5565 bytes) p220m.jpg (6358 bytes) p221m.jpg (6531 bytes) p222m.jpg (7493 bytes)
Експозиція виставки в БК «Авіатор» КЛА НАУ Провідний науковий співробітник музею А.М.Надєждін проводить екскурсію по виставці для студентів КЛА НАУ Відвідувачі виставки