Квіти та щедрівки в музеї Осмьоркіна


    14 січня 2020 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна в День Святого Василя, коли відзначається Старий Новий рік, відбулося цікаве мистецьке дійство.
    Всі, хто завітав до музею, отримавши символічні святкові вітання від директора музею Віти Чернової та голови обласної організації Національної Спілки художників України Андрія Хвороста, які по-батькові Василівна та Васильович, потрапили в своєрідний зимовий сад, презентований на виставці «Квіти серед зими».
    Людство завжди обожнювало кожне стебельце. За стародавніми віруваннями, обрядові традиції, пов’язані з рослинним світом, мали забезпечити здоров’я, добробут сім’ї, плодючість землі та щастя. Квіти - постійні супутники нашого життя. Є вони як обереги і на нашому національному одязі вишиванках та на рушниках, символізуючи життя і продовження роду.
    Представлені на виставці квіткові натюрморти в обрамленні саме зимових пейзажів яскраво передають особливу, неповторну колористику української сонцедайної палітри барв, народженої небесною блакиттю та духмяними степами, і дарують радісну атмосферу новорічно-різдвяних свят, сповнених перемоги світла над темрявою, добра над злом, віри над невіглаством, краси над потворністю, а значить – перемоги любові і життя.
Експозицію виставки складають понад шістдесят живописних, графічних та декоративних творів з музейної колекції «Сучасне українське образотворче мистецтво». І в цьому також є знаковість, адже перша виставка в новому році присвячена 35-річчю створення музею.
    Авторами доробків, починаючи з 1970-х років і до сьогодення, є як відомі і знані митці, так і молоді художники не лише з нашого міста, а й з Одеси, Дніпра та Харкова. Більшість з них є лауреатами обласних премій в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна та в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка.
    Експоновані твори народних художників України Михайла Надєждіна та Анатолія Горбенка, заслужених художників України Сергія Шаповалова, Анатолія Янєва, Фелікса Полонського, Андрія Надєждіна, Нелі Фірсової, Анатолія та Галини Кравченків, заслуженого працівника культури України Василя Хвороста, членів Національної Спілки художників України Анатолія Шаповалова, Юрія Гончаренка, Ольги Коломієць, Олександра Фірсова, Юрія Вінтенка, Олександра та Людмили Демиденків, Ольги Пунгіної, Андрія Кадигроба, Анатолія Кімнатного, члена Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Лариси Гарбузенко, члена Національної Спілки архітекторів України Ірини Кухаренко, живописців Галини Ярової-Вінтенко, Лариси Яковлевої, Володимира Остроухова, Олександра Василенка, Марини Скабьолкіної та майстра арт-квілту Людмили Кривенко яскраво відображають не лише творчі уподобання кожного художника, а й загальні риси розвитку сучасного українського образотворчого мистецтва. Використовуючи безмежні можливості співзвучання кольору, лінії, матеріалу та фактури, мистці розкривають перед нами красу сповненого гармонії світу природи.
    Окрасою вернісажу стали щедрівки у виконанні фольклорного гурту «Млиночок» при музеї музичної культури імені Кароля Шимановського, який очолює директор музею Олександр Полячок. Учасники колективу привітали всіх присутніх з початком нового року старовинними обрядовими піснями, зібраними на території нашого степового краю.
    Естафету професійних музикантів продовжили в той день учні музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза під керівництвом директора школи Євгенії Малявкіної. Вони презентували святкову новорічно-різдвяну виставу з колядками колективам міських музеїв та учням художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна, які на чолі з завучем Оленою Приймаченко прийшли в музей ознайомитись з новою виставкою.
    Ось так – вернісажем, колядками та щедрівками творчо розпочав музей свій ювілейний рік, подарувавши всім шанувальникам образотворчого мистецтва живописні квіти і мелодії зимових свят.


 
 

Афіша та експозиція виставки «Квіти серед зими»


Директор музею Віта Чернова та голова обласної
організації НСХУ Андрій Хворост презентують виставку


Виступ фольклорного гурту «Млиночок»


Під час презентації виставки


Новорічне вітання учнів музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза


Учні художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна знайомляться з виставкою