Обличчя сьогодення від художньої школи імені Осмьоркіна


    12 грудня 2019 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна з нагоди відзначення 127-ї річниці з дня народження художника і педагога О.О.Осмьоркіна (8 грудня) відбулося відкриття виставки творів учнів та випускників художньої школи імені О.О.Осмьоркіна «Обличчя сьогодення», присвяченої 60-річчю відкриття школи.
    Експозицію виставки складають понад 60 творчих доробків учнів різних вікових категорій та випускників останніх двох років, створених під керівництвом викладачів школи. Вперше презентуються роботи учнів підготовчої групи, яку веде відмінник освіти України Ірина Зантарія.
    Виставка є тематичною і представляє лише портретний жанр. Створені образи сучасників в різних художніх та декоративних техніках – акварелі, гуаші, олівця, гелевої ручки, а також аплікації, вражають емоційністю та характерністю зображених облич - мами, подруги, брата або ж дружнього шаржу чи фантастичних масок у стилі Пікассо.
    Розпочався мистецький захід з імпровізованої екскурсії в меморіальному залі музею. Провідний науковий співробітник музею заслужений художник України Андрій Надєждін, який є не лише випускником школи, а й у свій час працював в ній викладачем, цікаво розповів учням та їх батькам, багато з яких завітали до музею вперше, про життя і творчість талановитого художника і педагога професора живопису Олександра Осмьоркіна.
    З презентацією виставки учнів і викладачів школи привітала начальник управління культури і туризму Міської ради міста Кропивницького Анна Назарець і подарувала буклети - інформаційно-туристичний каталог-путівник «1-2-3 дні у Кропивницькому», виданий в цьому році з нагоди ювілею міста в рамках міської програми розвитку культури та туризму, побажавши юним художникам відтворювати в своїх малюнках архітектурні пам’ятки історичного центру нашого міста, які є обличчям сучасного Кропивницького.
    А директор музею Віта Чернова привітала з вернісажем і вручила учням школи предмети творчої праці – пензлі, гуашеві та акварельні фарби, пастель, папір для акварелі, а також солодкий подарунок.
     Зі словами подяки на адресу викладачів школи виступив представник батьківського комітету Дмитро Артімошин.
    Святковий настрій для всіх присутніх створили музичні вітання учня 7-го класу фортепіано музичної школи №2 ім. Юлія Мейтуса лауреата всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсів Гліба Шевченка, який емоційно виконав Прелюдію №3 Фредеріка Шопена, та випускниці художньої школи, а нині студентки музичного коледжу Галини-Анжеліки Кучеренко, яка зачарувала грою на флейті твору французького композитора, представника музичного імпресіонізму Клода Дебюссі.
    Особливістю презентації виставки став своєрідний перформанс – художні студії, під час яких учні працювали за мольбертами і відтворювали натуру своєї однокласниці - тінейджера, що є яскравим представником сучасної генерації. Створені портрети відразу зайняли своє місце в експозиції виставки.


Афіша виставки Директор школи Ганна Тимофієнко презентує виставку Вітання начальника управління культури і туризму Анни Назарець

Вітання директора музею Віти Чернової Виступ заслуженого художника України Андрія Надєждіна Виступ представника батьківського комітету Дмитра Артімошина Музичні вітання Гліба Шевченка та Галини-Анжеліки Кучеренко

Художні студії учнів художньої
школи імені О.О.Осмьоркіна


Під час відкриття виставки