Виставка до 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України


    27 липня 2018 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна презентована тематична виставка «Іконописна майстерня Якова Паученка» в рамках заходів, присвячених 1030-річчю Хрещення Київської Русі-України, які проводяться в державі на виконання Указу Президента України від 8 серпня 2017 року «Про заходи з підготовки та відзначення 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України».
    Влаштування такої виставки є досить символічною акцією, адже діяльність талановитого зодчого Якова Васильовича Паученка (1866-1914), якому довелося творити архітектурне обличчя історичного центру нашого міста, була тісно пов’язана і з сакральним мистецтвом. Так, за його проектами у свій час було зведено чимало храмів, які нині є пам’ятками архітектури та містобудування, в т.ч. і Свято-Вознесенський собор у місті Бобринці Кіровоградської області. Успішно керував Я.В.Паученко також іконостасною, художньо-іконописною та позолотною майстернею, успадкованою від батька Василя Семеновича. У відділі рідкісної книги Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського зберігається фотоальбом, який яскраво ілюструє роботу цієї майстерні, яка почала діяти ще у 1861 році.
    Експозицію представленої виставки складають не лише унікальні фотознімки, документи, ескізи та проекти, що яскраво розповідають про діяльність іконостасної, художньо-іконописної та позолотної майстерні Якова Паученка, а й репродукції ікон з музейної колекції сакрального мистецтва, одна з яких - «Богородиця з дитям» кін. ХІХ ст., за припущенням, виконана саме в цій майстерні.
    Доречною інформативною складовою виставки стали унікальні книги з фондового зібрання музею, які в повній мірі розкривають історичний шлях української ікони.


p2405m.jpg (7979 bytes) p2406m.jpg (7714 bytes) p2407m.jpg (7348 bytes) p2408m.jpg (6956 bytes)

Експозиція виставки «Іконописна майстерня Якова Паученка»
до 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України

Під час презентації виставки