Виставка про трагедію життя і творчості художника Йосипа Вайсблата


    2 березня 2018 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулося відкриття тематичної виставки «Трагедія життя і творчості художника Йосипа Вайсблата».
    В експозиції виставки представлено твори художника - учня професора живопису О.О.Осмьоркіна, живописця, графіка, скульптора Йосипа Наумовича Вайсблата (1897-1979), які передав до фондів музею в 2012 році, в рік відзначення 120-річчя з дня народження О.О.Осмьоркіна, кандидат технічних наук, дослідник проблем історичної топографії Бабиного Яру киянин Л.Є.Дробязко. Живописні та графічні твори з музейного зібрання доповнюють постери з фото-документальними матеріалами карної справи Йосипа Вайсблата, порушеної проти нього радянськими каральними органами в 1951 році, над вивченням яких в архіві ФСБ Російської Федерації працював в 2010-х рр. внучатий племінник художника, історик мистецтва та видавець Артур Рудзицький, який виклав свої записи у статті «Искать, дерзать, мыслить. Дело художника Иосифа Вайсблата по материалам архива НКВД-КГБ», опублікованій в журналі «Антиквар» №1, 2014 року.
    Тривалий час творчість Й.Н.Вайсблата взагалі було забуто. Лише після розпаду СРСР та утвердження незалежної України і вільного мистецького простору твори художника зайняли гідне місце в мистецтві і неодноразово експонувалися в Києві та на виставці «Єврейська культура в Україні» в Лондоні. В грудні 2001 року виставка живописних та графічних творів Й.Н.Вайсблата з приватної колекції Л.Є.Дробязка з успіхом презентувалася в музеї напередодні відзначення 109-ї річниці з дня народження художника і педагога О.О.Осмьоркіна. На її відкриття Лев Євгенович приїхав разом зі своєю дружиною Неллі Аронівною і подарував музею ліногравюру Й.Н.Вайсблата «В Богові доля його» 1962 року.
    Під час підготовки нинішньої виставки до дня народження Й.Н.Вайсблата надійшла сумна звістка про те, що Лев Євгенович залишив наш світ. Тому було вирішено виставку «Трагедія життя і творчості художника Йосипа Вайсблата» присвятити фактично першому досліднику його мистецтва Леву Євгеновичу Дробязку, який доклав чимало зусиль для відновлення репресованого радянською владою імені митця в сучасному художньому світі. Особлива подяка від колективу музею дружині Лева Євгеновича Неллі Аронівні, яка надала для виставки фото-документальні матеріали про художника та репродукції його рідкісних творів.


p2014m.jpg (3493 bytes) p2015m.jpg (8672 bytes) p2016m.jpg (5439 bytes) p2017m.jpg (5473 bytes) p2018m.jpg (5213 bytes)
Афіша
виставки
Фрагмент експозиції
виставки
Провідний науковий співробітник
музею А.М.Надєждін
презентує виставку