Музейний лекторій


   В художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна вже багато років активно діє «Галерея дитячого мистецтва», метою якої є презентація виставок дитячої творчості, популяризація кращих творів юних художників, залучення дітей до занять образотворчим мистецтвом. Вагомою складовою цієї галереї є лекторій «Світ образотворчого мистецтва», основне завдання якого загальний мистецький всеобуч учнівської аудиторії – знайомство з історією образотворчого мистецтва, виховання високих естетичних смаків через споглядання кращих зразків живопису, графіки та скульптури.
   Тож саме в рамках цього просвітницького проекту провідний науковий співробітник музею, мистецтвознавець, заслужений художник України А.М.Надєждін провів в Кіровоградській дитячій художній школі ім. О.О.Осмьоркіна пізнавальні заходи, присвячені 125-річчю з дня народження О.О.Осмьоркіна.
   13 березня 2017 року відбулася лекція-відеопрезентація на тему: «Жіночі образи в творчості О.О.Осмьоркіна» до Дня 8-го Березня, під час якої учні разом зі своїми викладачами з величезною зацікавленістю прослухали фахову мистецтвознавчу розповідь про особливості творчого пошуку О.О.Осмьоркіна, зокрема в портретному жанрі, та історії написання прекрасних жіночих образів. Яскравою ілюстрацією мистецтвознавчої подорожі галереєю творчого спадку художника стала пересувна виставка репродукцій «Жіночий портрет в творчості О.О.Осмьоркіна», яку музей представив в фойє школи.
   23 березня 2017 року відбулася лекція-відеопрезентація на тему: «Театр в творчості О.О.Осмьоркіна» до Міжнародного дня театру (27 березня), під час якої учні та викладачі школи мали унікальну можливість познайомитися з оригінальними фотознімками О.О.Осмьоркіна в театральних костюмах з родинного фотоальбому, які були передані до музею у свій час його вдовою Надією Георгіївною, та рідкісними копійними фото-документальними матеріалами з Російського Державного Архіву Літератури та Мистецтв (Москва, РФ), які висвітлюють театральну діяльність художника – ескізами костюмів та декорацій до вистав, афішами та запрошеннями на прем’єри в провідних театрах Москви та Ленінграду. Окрасою заходу стала чудова виставка ляльок, створених юними художниками під керівництвом викладача Т.Л.Бондар, розгорнута в фойє школи до Міжнародного дня лялькаря – професійного свята діячів лялькового театрального мистецтва, яке відзначається 21 березня.


p1393m.jpg (5120 bytes) p1394m.jpg (6849 bytes) p1395m.jpg (5671 bytes)
Під час лекції-відеопрезентації на тему:
«Жіночі образи в творчості О.О.Осмьоркіна»

p1396m.jpg (3580 bytes) p1397m.jpg (3521 bytes) p1398m.jpg (3488 bytes)
Виставка репродукцій «Жіночий портрет
в творчості О.О.Осмьоркіна»

p1399m.jpg (5284 bytes) p1400m.jpg (6135 bytes) p1401m.jpg (6123 bytes) p1402m.jpg (7461 bytes)
Під час лекції-відеопрезентації на тему: «Театр в творчості О.О.Осмьоркіна» Виставка ляльок учнів дитячої художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна