Лариса ЗДІР
Таємниці космосу Иогана Себастьяна Баха

     Два роки тому з ініціативи художнього керівника і диригента муніципального камерного хору заслуженого діяча мистецтв України Юрія Любовича у Кіровограді започаткована нова мистецька акція - "Єлисаветградська хорова академія".
     Цю ідею тоді підтримали місцеві творчі спілки, відомі музиканти, співаки, художники. Вона приурочувалася до двадцятип'ятиліття камерного хору і мала на меті донести до слухачів філософію й глибину співу.
     Нині в обласному центрі благодійний фонд підтримки хорового мистецтва, місія Давида Ойстраха та Святослава Ріхтера і Кіровоградське музичне училище продовжують ознайомлювати земляків з кращими зразками світової мистецької спадщини, зокрема з творчістю німецького композитора Йогана Себастьяна Баха, з дня народження якого минуло триста двадцять років.
     Юрій Любович каже, що ідея обрати для чергової академії саме цю тему виникла випадково. У власній нотній бібліотеці раптом натрапив на видання, яке, здавалося, ніколи не купував. То були ноти одного з мотетів Й.Баха. Перечитавши, зрозумів, що цей твір обов'язково має бути в репертуарі його колективу. Коли хористи вже розпочали роботу над ним, загорівся ідеєю провести академію "Космос Й.Баха". Переконаний, що за глибиною змісту і філософським наповненням цей композитор - в ряду найцікавіших як для музикантів, так і для шанувальників високої музики.
     Два дні у залі музичного училища тривали концерти вихованців Національної музичної академії імені П.Чайковського, лауреатів міжнародних і всеукраїнських конкурсів - заслуженого артиста України Юрія Кота, Ніни Сіваченко, Ірини Алексійчук, а також симфонічного та камерного оркестрів Кіровоградського музучилища, хору студентів цього закладу, дитячого і дорослого муніципальних хорів.

"Народне слово",  24.12.2005