Виставки


«У піснях і вишиванці, Вкраїно, розквітай»


    20 серпня у музеї І.К.Карпенка-Карого відбулося літературно-мистецьке свято «У піснях і вишиванці, Вкраїно, розквітай», присвячене найголовнішій події року – 30-річчю Незалежності України.
    До видатної події створено виставку «30 кадрів літературного літопису». В експозиції представлено 30 світлин, на яких зображені найзначиміші та найяскравіші моменти життя нашого закладу.
    Символічно, що музей відомого драматурга і театрального діяча відкритий у нашому місті саме за часів Незалежності з нагоди 150-річчя від дня народження І.К.Карпенка-Карого (1995).
    30 кроків музею за часів Незалежності – то постійна кропітка, напружена, але водночас надзвичайно цікава робота, спрямована на збереження, дослідження та пропаганду культурного життя області.
    Літературні та музичні вечори, презентації виставок, нових творів письменників-земляків, зустрічі з членами Національної спілки письменників України, діячами театру, краєзнавцями, представниками різних творчих об’єднань і національних меншин, Дні музею, Дні відкритих дверей – яскраві сторінки життя музею. Серед них – численні виставки, присвячені ювілеям знакових для нашого краю постатей Миколи Садовського, Ригора Кобця, Арсена Тарковського, Миколи Смоленчука, Віктора Близнеця, Олександра Жовни; вечори пам’яті Світлани Барабаш, Валерія Гончаренка, Валерія Дейнекіна; тематичні виставки, які розповідають про світлі і трагічні сторінки нашої історії.
    Частиною свята стала презентація вишитих рушників із колекції народної майстрині, керівниці клубу «Ниточка» Зінаїди Андреяшевської, про яку вона розповіла особисто, а також рушників із родин письменників нашого краю Миколи Смоленчука та Світлани Барабаш, які представила директорка музею Лариса Хосяінова.
    Барвисте і яскраве музичне полотно розгорнули у Карпенковій оселі друзі з Долинської – аматорський обрядово-фольклорний колектив «Калина» під керівництвом етнографа, композитора, письменника Володимира Яремчука. Кульмінацією виступу стало урочисте і піднесене виконання пісенної молитви «Боже, Україну бережи» Тараса Петриненка.
Естафету підхопив вокальний дует «Лебедина вірність» у складі заслуженого діяча мистецв України Бориса Притули та його дружини Валентини. «Бути променем чи краплиною, лиш світитися Україною. Бути вітром, крилатим вітром, спів про неї нести по світу», – лунала у їх виконанні пісня на слова Валерія Гончаренка.
    «Україна в серці та у слові» – таку назву мала поетична частина свята. Віршоване патріотичне слово звучало із уст журналістки, художниці, співачки Людмили Макей та поетеси, керівника творчого об’єднання «Парус» і Межрегіональної спілки слов’янських письменників України Олени Надутенко. Вірш Володимира Яремчука, сповнений любові до Батьківщини, щиро і проникливо прочитала Зінаїда Андреяшевська. Напутні рядки поезії земляка Костя Оверченка, цитовані Ларисою Хосяіновою, прозвучали ніби дороговказом для присутніх:

Нерідко бували у нашім житті
Дороги тернисті, дороги круті.
Траплялось, стомившись, ми падал з ніг,
Та в бік не звертали з обраних доріг.
Проклавши нові через броди мости,
Ми знову уперто ішли до мети.
Отак би і нині в єдинім строю
Нам зводити б разом Державу свою.

    Завершилося літературно-мистецьке свято на високій ноті – українською народною піснею, яка є символом, оберегом, історичною пам’яттю і душею нашої країни.


          З прийдешнім святом
гостей вітає директор
музею Лариса Хосяінова

Лариса Хосяінова представляє виставку «30 кадрів літературного літопису» Майстриня-вишивальниця Зінаїда Андреяшевська Афіша святкової зустрічі на згадку

Виступає обрядово-фольклорний колектив «Калина»
під керівництвом Володимира Яремчука


Співають Борис та Валентина Притули Поетеса, очільниця творчого об’єднання «Парус» Олена Надутенко Дарунок музею від Людмили Макей
 
Журналістка, поетеса, художниця Людмила Макей

Володимир Яремчук, його учитель музикант Дмитро Коломоєць, Лариса Хосяінова, гурт «Калина» Фото на згадку Володимир Яремчук і Зінаїда Андреяшевська Учасниці гурту «Калина» та педагог Любов Смоляк