ПРО ВИХОВАННЯ - З ГУМОРОМ


З різних міст України надходять повідомлення про випадки невихованості наших співгромадян, що особливо прикро після початку поширення відомої хвороби. Цe при тому, що в країнах, які наразі найбільше страждають від нового вірусу, якраз усе навпаки.

На відміну від окремих випадків нечем ного ставлення співвітчизників до хворих або тих, кого тільки підозрюють у цьому (Нові Санжари, Київ, Львів, Одеса), італійці в умовах епідемії страшної хвороби зроби лися ще добрішими одне до одного. Жодної агресії, лише прагнення допомогти. Адже людина має залишатися людиною за будь­яких обставин" - днями поділився своїми думками брат, котрий уже багато років мешкає і працює на Аnеннінах. Це при тому, що впродовж попередніх де сятиліть, здається, тільки вихованням гречності у нас і займалися. Ось невелике нагадування.

Кропивницький філокартист Юрій Тютюшкін має значну колекцію поштівок від доби Російської імперії до наших днів на різні теми. На жаль, у дні карантину, котрий обмежує людні заходи, він призупинив свою шляхетну виставкову діяльність. Хоча напередодні 1 квітня він міг би підготувати не одну цікаву експозицію, зокрема, під умовною назвою «Про виховання з гумором».

«Сьогодні показую вам лише деякі поштівки 50-70-х років минулого століття з повчальними малюнками про виховання . Тут і веселі сюжети про дошкільне та шкільне життя, і зображення характерних виявів свідом ї невихованості більш дорослих «недорослів». Зокрема, нечемної поведінки в громадському транспорті. Власне, окремі ситуації доволі знайомі», - розповів Юрій Тютюшкін.

Сподіваємося, що на таку виставку колекції відомого філокартиста довго чекати. не доведеться.


Федір Шепель, фото автора


"Народне слово", 02.04.2020