Кропивницький колекціонер Юрій Тютюшкін
підготував незвичну виставку до Дня закоханих


pub290.jpg (40838 bytes)

Виставка незвична і чи не єдина в своєму роді на всьому пострадянському просторі.

pub291.jpg (48811 bytes)

Філокартисту Юрію Тютюшкіну просто невідомо, чи проводились десь виставки вітальних фото-листівок, які мали широке поширення після закінчення Другої світової війни, в тому числі й на Кіровоградщині.

"Це саморобні листівки-фото, дуже милі й наївні. У повоєнний час державі було не до якихось там інтимних потреб окремої людини. А нашим бабусям і дідусям, матерям і батькам хотілося чогось «сердечно-гарного»! Ось і набули популярності в 40-50 роки розмальовані кольоровими фарбами чорно-білі фотографії. Переважно їх перезнімали з закордонних журналів, привезених військовими з Європи разом з іншими трофеями. Поширювали в поїздах та на вокзалах глухонімі або ті, хто видавали себе за них. Адже будь-який бізнес був заборонений. А на приватну діяльність таких людей власті дивилися крізь пальці. Мовляв, і так ображені долею. Люди, які пережили жахіття війни, ту красу розкуповували швидко і навіть замовляли, виходячи з власних потреб, а потім відправляли поштою або дарували своїм коханим чи знайомим. Особисто мене вражає в цих справді «народних листівках» не лише простодушність розмальованих зображень закоханих чоловіків і жінок, але й неповторність підписів до них з побажанням родинного щастя або привітаннями з найвіддаленіших точок однієї шостої всього суходолу планети Земля. Хай там багато помилок, але скільки тепла і непідробної щирості!", – розповів пан Юрій.

pub292.jpg (40908 bytes)

Виставка відомого колекціонера Юрія Тютюшкіна проводиться в приміщенні дитячої поліклініки № 1 міста Кропивницького. Оскільки аналогічний захід проводиться не вперше, то даний медичний заклад незабаром може мати всі підстави вважатися ще й культурним центром міста на Інгулі.

pub293.jpg (27980 bytes)
pub294.jpg (37807 bytes)
pub295.jpg (39264 bytes)
pub296.jpg (39376 bytes)
pub297.jpg (31716 bytes)

Федір Шепель, фото автора


"З перших уст", 13.02.2019