З ГУМОРОМ. СЕРЙОЗНО!


У міському літературно-меморіальному музеї Івана Карпенка-Карого до організації й проведення міжнародної акції під назвою «Ніч музеїв» поставилися серйозно. Тобто, з гумором.

На просторому подвір’ї, обрамленому фруктовим садом, де дозрівають черешні, грала музика, лунали пісні. А в будинку, який пам’ятає корифеїв театру та багатьох світочів національної культури, цікаві заходи змінювали один одного.

Насамперед, слово отримали люди, котрі роблять наше життя яскравішим, змістовнішим і веселішим. Відомий далеко за межами Кропивницького серйозний колекціонер Юрій Тютюшкін репрезентував виставку «Український гумор в дореволюційній листовій картці». Зібрані ним упродовж багатьох років зображення з влучними підписами на основі народної мудрості, приказок і прислів’їв, цитат із «Запорожця за Дунаєм» повернули глядачів до столітньої давнини. Уже розпочиналася ера повітроплавання, але все ще актуальним лишалося висміювання пияцтва та інших людських вад. Автор зображень на поштових листівках - Василь Гулак, український художник-гуморист початку XX століття. Його роботи пропагували українську культуру, побут та багатство рідної мови. Відвідувачі музею з цікавістю переглядали на виставці ці жартівливі зображення. І починали глибше розуміти побут та розваги українців початку XX століття.

Про сучасні проблеми наших співгромадян влучно, з гумором, а частіше з іронією та сарказмом говорив письменник Борис Ревчун.

Публіка доволі жваво реагувала на озвучені автором неординарні думки в чотири рядки у вигляді класичних катренів та отбаїв. І про «садок вишневий біля хати скраю», і про того, «хто за бороду вхопить не може Бога, за роги ухопити може біса». Звісно, і про тих, котрі «життя полегшить обіцяють», а насправді «полегшують гаманці». Насамкінець поет-філософ під аплодисменти чудово поставленим голосом виконав кілька народних пісень, перероблених, так би мовити, на тему дня. Зокрема, пісня «Із сиром пироги» після «доопрацювання» недвозначно оповідає про події на Сході України.

Залишається тільки пошкодувати. Про те, що не виходило відвідати тієї ночі всі міські музеї, де відбувалися не менш цікаві події й зустрічі.


Федір Шепель


"Наше місто", 24.06.2018