Ніч музеїв, День Європи і День вуличної музики


pub264.jpg (67187 bytes)

У суботу, 19 травня, Кропивницький на цілий день перетворився на осередок культурних заходів – одночасно в обласному центрі відзначали День Європи та фестиваль вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів», а також День вуличної музики і акцію «Ніч музеїв».

Із самого ранку на міні-Європу перетворився Ковалівський парк – 33 євроклуби Кіровоградщини та громадські об’єднання представників різних національностей презентували свої культури, частуючи традиційними стравами, проводячи вікторини і квести. Участь у Дні Європи у Кропивницькому взяв і керівник консульського відділу республіки Польща, генеральний консул Польщі у Києві Томаш Дедерко.

По обіді на трьох локаціях по центральній вулиці Дворцовій розпочався Фестиваль вуличної музики (він у Кропивницькому проходить уже вдруге). Цього разу глядачів тішили виступи 19 місцевих гуртів, вихованців міських музичних шкіл, професійних музикантів. Загалом у вуличному концерті взяли участь три десятки артистів.

pub265.jpg (68304 bytes)

Водночас у рамках міжнародної акції «Ніч музеїв» біля краєзнавчого музею відкрилася виставка «Макросвіт» Віталія Гулая, а в тематичних залах проводили безкоштовні екскурсії, змагання для дітей, показували фільми і навіть частували чаєм, приготованим із лікарських трав, що ростуть на території Кіровоградської області.

pub266.jpg (69418 bytes)

Обласний художній музей приваблював відвідувачів концертом просто неба, виступами поетів, хіп-хопом і східними танцями, театральними виставами (Кіровоградський музичний коледж представив уривки з вистави за п’єсою Миколи Куліша «Мина Мазайло» та Ежена Йонеско «Носороги») і численними майстер-класами. А родзинкою цієї «Ночі музеїв» у художньому музеї стало пряме включення з весілля принца Гаррі і Меган Маркл і перегляд футбольного матчу «Динамо» - «Шахтар».


Наш кор., фото «НГ»


"Нова газета", 24.06.2018