Музичний салон музею Осмьоркіна


    18 березня 2024 року, напередодні Всесвітнього дня поезії (21 березня), в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся концерт учнів та творчих колективів Музичної школи №1 імені Генріха Нейгауза «Вечір української музики» з нагоди відзначення 210-ї річниці від дня народження українського поета, прозаїка, мислителя, живописця Тараса Шевченка.
    На початку заходу, підготовленого завідуючою відділом струнно-смичкових інструментів Тетяною Саприкіною, був продемонстрований цікавий відеофільм про життєвий та творчий шлях Великого Кобзаря, продовженням якого стала літературно-музична композиція у виконанні учнів школи Юлії Кіндей та Арсенія Майстренка і бандуристки Марії Капустіної.
    Ведучий концерту викладач школи Олексій Бакума, розповідаючи про літературну спадщину Поета, представляв юних музикантів, які виконували твори українських композиторів Миколи Лисенка, Юрія Щуровського, Мирослав Скорика та Кіма Шутенка, співали українські пісні на вірші Тараса Шевченка та декламували його поетичні твори.
    Всі присутні захоплено слухали виступи маленьких артистів і вітали їх гучними оплесками. Особливі емоції викликав виступ бандуриста Вадима Федоляка, який виконав музичну композицію «Зоряний янгол», створену його викладачкою Оксаною Горобченко. Вокалісти, піаністи, флейтисти, квартет саксофоністів, вокальний ансамбль молодших класів «Сріблясті дзвіночки», ансамблі скрипалів «Промінчики» та бандуристів «Пелюстки надії» своєю виконавською майстерністю та дитячою безпосередністю створили надзвичайно теплу і душевну атмосферу, вселяючи віру в непереможність українців, які нині виборюють свою незалежність.
    Директор музичної школи Євгенія Малявкіна, вітаючи учасників концерту, процитувала пророчі слова Тараса Шевченка «Борітеся – поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!» та зазначила: «Щиро дякуємо Збройним Силам України за те, що можемо навчатися, творити та просто жити в нашій прекрасній країні, бо саме її незалежність та волю сьогодні захищають наші Захисники та Захисниці!».
    А директор музею Віта Чернова, висловлюючи подяку учасникам та організаторам концерту, зауважила, що в музейній колекції зберігається унікальний меморіальний предмет – «Кобзар» Тараса Шевченка рідкісного харківського видання 1932 року з бібліотеки Олександра Осмьоркіна, на титульній сторінці якого є дарчий підпис батька художника українською мовою, цю книгу він дбайливо зберігав, адже все своє свідоме життя прожив на чужині, з щемом в серці згадуючи свою батьківщину.


Афіша концерту музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза «Вечір української музики»  Привітання Євгенії Малявкіної – директора музичної школи №1 ім. Г.Нейгауза та Віти Чернової – директора художньо-меморіального музею О.Осмьоркіна

 

 

 

 

Під час концерту
«Вечір української музики»


 

 

Авторські фото художниці Наталії Корнілової
«Концертне закулісся»


    4 березня 2024 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся концерт «Хорове сузір’я» у виконанні Муніципального камерного хору «Елефтерія» під керівництвом диригентки Юлії Левченко, який не лише подарував усім слухачам весняний настрій, а й налаштував на оптимістичне сприйняття життя в умовах воєнного стану з вірою в непереможність України, адже назва хорового колективу в перекладі з грецької означає «Свобода».
    «Хорова музика поширена у всьому світі, нею захоплюються діти, підлітки та дорослі. І все тому, що люди співають в хорі для того, щоб відчути себе частиною цілого. Саме хорова музика володіє емоційним впливом на слухача, тому зацікавлення нею в сучасній культурі зростає все більше. Така поширеність хорового мистецтва потребує величезного вкладу композиторів. В останні десятиріччя створено чимало високопрофесійних музичних композицій, які значно розширили репертуар хорових колективів. Композитори прагнуть до більш протяжних «просторових» звучань», – зазначила на початку виступу хору його очільниця та запросила всіх присутніх поринути в хоровий всесвіт, аби відчути космічне звучання.
    Концертну програму склали твори популярних сучасних хорових композиторів – американських музикантів Еріка Вітакра, відомого як автора проєкту «Віртуальний хор», що об’єднав понад 2 тисячі виконавців із 58 країн під час виконання композиції «Sleep», та Деніеля Елдера, який вважає, що музика не повинна описувати емоції, а має викликати емоційний відгук у слухачів, норвезького піаніста-імпровізатора Ола Джейло, в назвах композицій якого звучать образи природних явищ, таких як Північне сяйво, Пісні Всесвіту, та викладача композиції Латвійської академії музики Ерікса Ешенвальдса, оригінальною рисою творчості якого є винахідливість щодо використання налаштованих бокалів із рідиною в багатьох своїх хорових творах.
    «Ешенвальдс був першим, хто об’єднав звучання людських голосів разом з «космічним» та «кристалічним» звучанням бокалів. До речі, в музичній практиці перший, хто використав налаштовані бокали для виконання класичної академічної музики, був Річард Покрих, який в 1741 році створив музичний інструмент із 25 бокалів, налаштованих на різну, але певну, висоту, що надалі отримав назву «ангельського органу»», – розповіла під час концерту Юлія Левченко та успішно продемонструвала це милозвучне звучання зі своїм камерним хором.
    Шанувальники музичного мистецтва, які завітали до музею, були в захваті від виступу хору «Елефтерія», адже всі мали змогу здійснити символічну «космічну подорож» в музичний всесвіт, під час якої насолоджувалися дивовижним хоровим співом та пізнавальним музикознавчим коментарем його керівниці.


Афіша концерту «Хорове сузір’я» Муніципального камерного хору «Елефтерія» Юлія Левченко – художня керівниця Муніципального камерного хору «Елефтерія»


 

 

Під час концерту


    28 листопада 2023 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся концерт «Солдатські пісні Кароля Шимановського» у виконанні вокального ансамблю «Тополя» у складі студентів та викладачів Кропивницького музичного фахового коледжу, організований спільно з музеєм музичної культури імені Кароля Шимановського.
    На початку заходу директор музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олександр Полячок представив виконавців і розповів про ідею влаштування концерту: «Пісні Кароля Шимановського «До дівчини», «Про обдуреного солдата» та «Вишивала Ганка» співатимуть студенти класу вокалу Павло Задорожний, Даніїл Сергеєв та Максим Анохін, які є перспективними учнями провідного співака нашого краю Олександра Безая. Ці пісні цьогоріч прозвучали в Україні вперше. Поштовхом для включення їх до педагогічного й концертного репертуару став ХХІ мистецький фестиваль «Осінь з музикою Кароля Шимановського», зокрема, концертна програма «Кароль Шимановський: війна в житті артиста». Окрім Кропивницького з нею познайомилися слухачі в Черкасах і Львові. А в залі музею Осмьоркіна до програми додалася ще одна пісня – «Перша бригада», яка для поляків є одним із символів жертовності й боротьби за свободу. Пісню авторства керівника військового оркестру А.Бжухаль-Сікорського на слова двох інших воїнів-офіцерів виконають викладачі музичного коледжу Володимир Кисельов (тенор) та Світлана Концедалова (фортепіано). Згідно зі спогадами сучасників, ця пісня піднімала дух солдатів, які йшли в атаку».
    Музичні композиції, які Кароль Шимановський написав під час польсько-більшовицької війни 1920 року, коли Польща відстоювала свою незалежність, викликав особливі емоції у всіх присутніх, серед яких були учні та викладачі художньої школи імені О.О. Осмьоркіна, музейні науковці, художники та шанувальники музичного мистецтва, адже пісні мужніх солдат співзвучні з нинішньою героїчною боротьбою українців за свободу і територіальну цілісність своєї країни.
    Музичний вечір проходив у залі музею, де експонується виставка «Непереможні: Портрети сучасників на тлі війни», в експозиції якої чимало портретів українських воїнів, які кропивницька художниця Ольга Коломієць написала влітку 2022 року в обласному госпіталі, де вони проходили лікування та реабілітацію після поранень, і звідки знову вирушили на фронт. Це стало справжнім символом для всіх слухачів і виконавців напередодні Дня Збройних Сил України, який відзначається 6 грудня.


Афіша концерту «Солдатські пісні Кароля Шимановського» Учасники концерту: директор музею музичної культури ім. К.Шимановського Олександр Полячок, викладач Кропивницького музичного фахового коледжу Світлана Концедалова, вокальний ансамбль «Тополя»


 

 

Під час концерту


    27 вересня 2023 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся традиційний концерт учнів та викладачів музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза до Міжнародного дня музики (1 жовтня) та Всеукраїнського дня художника (8 жовтня).
    Мистецтво і під час війни є актуальним, адже єднає український народ у вирішальний період історії країни, яка бореться за свою незалежність і територіальну цілісність.
    Вітаючи всіх учасників концерту та слухачів директор музичної школи Євгенія Малявкіна зазначила, що музика – це саме та зброя, яка додає нам наснаги для руху вперед, за допомогою музики ми можемо доносити важливу інформацію, яка проникає у свідомість людей та допомагає відпочити емоційно, мотивує до створення кращого, і що ми вдячні нашим воїнам, завдяки яким ми маємо можливість творити, бо саме їхній героїзм дає нам наснагу продовжувати свою роботу та вірити в Перемогу України.
    Учні школи, серед яких чимало тих, хто через війну змушений був приїхати до нашого міста Кропивницького з Бахмута, Херсона, Маріуполя, своєю грою на фортепіано, скрипці, флейті, акордеоні та вокальними виступами не лише зачарували присутніх поціновувачів виконавською майстерністю, а й довели, що музика піднімає бойовий дух. В програмі концерту прозвучали твори українських композиторів Юлія Мейтуса, Олександра Білаша, Володимира Черненка, Оксани Герасименко та світових класиків.
    Концерт став по-справжньому святковим завдяки піаністам Доменіки Домбровської (викладач Тетяна Шевченко) та Максиму Хмарі (викладач Наталя Єсауленко), скрипальці Єлизаветі Волошиновій (викладач Тетяна Саприкіна, концермейстер Наталя Єсауленко), віолончелісту Іллі Сагуну (викладач Євгенія Малявкіна, концертмейстер Ольга Ніколаєва), вокалістам Софії-Марії Фаннуш та Марії Гладун (викладач Ілона Крицька, концертмейстер Наталія Українцева), флейтистці Олесі Аніпченко (викладач Іван Медніков, концермейстер Ольга Ніколаєва), дуету акордеоністів у складі Олександра Татарова та Дениса Андрусяка (викладач Ніна Голубєва).
    Особливі емоції у всіх присутніх викликала пісня молодого музиканта, фіналіста вокального шоу «X-Faktor» Дмитра Волканова зі словами «Я намалюю на папері рідну Україну без війни» у виконанні викладача постанови голосу Ілони Крицької та гітариста Дениса Голубєва. Це стало мистецьким подарунком для художників напередодні їх професійного свята та символічним акцентом концерту, під час якого кропивницька художниця Наталія Корнілова малювала портрети юних музикантів в рамках музейного арт-проєкту «Художні студії» на тему: «Портрети сучасників на тлі війни».
    Оригінальним візуальним доповненням музичних номерів було тематичне слайдшоу, яке підготувала організаторка концерту завідувачка фортепіанного відділу Вікторія Делестьянова. А загальний позитивний настрій створювала ведуча концерту Вікторія Кулініч, яка із задоволенням ознайомилася з представленою в музеї виставкою графічних творів свого земляка маріупольського художника Павла Пономаренка «Нерозказані історії» та залишила йому щемливий відгук: «Із згадкою про місто Марії у Кропивницькому».
    На знак вдячності за спільну творчу співпрацю у проведенні культурно-мистецьких заходів патріотичної тематики під час воєнного стану в Україні директор музею Віта Чернова вручила колективу школи Подяку.
    А завершився музичний вечір традиційною фотосесією в меморіальному залі, окрасою якого є старовинний рояль, та біля чарівної будівлі музею.


Афіша концерту музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза з дарчим підписом директора школи Євгенії Малявкіної Подяка художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна

 

 

Концертні виступи учнів та викладачів
музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза


 

Під час концерту


Привітання Євгенії Малявкіної – директора
музичної школи №1 імені Генріха Нейгауза


Привітання Віти Чернової – директора
художньо-меморіального музею Олександра Осмьоркіна


Фотосесія учасників концерту в музеї


Наталія Корнілова
Портрети юних музикантів – учасників концерту.
В рамках музейного арт-проєкту «Художні студії» на тему:
«Портрети сучасників на тлі війни»


 

Ведуча концерту Вікторія Кулініч знайомиться з виставкою
графічних творів свого земляка маріупольського
художника Павла Пономаренка «Нерозказані історії»
Фото Наталії Корнілової


    23 травня 2023 року в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна відбувся сольний концерт учениці 8-го класу музичної школи №4 міста Кропивницького, лауреатки всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсів Олександри Бурлаки «На крилах пісні».
    Представила талановиту юну співачку директор школи Ольга Полевіна, зазначивши, що досвідчена викладачка по класу сольного співу Світлана Свиридова має унікальну здібність запалювати зірочки на музичному небосхилі, адже Саша Бурлака почала займатися співом з шестирічного віку і її чарівний голос розкривався і набував вокального звучання від дитячих пісеньок до оперних арій саме під умілими порадами наставниці, яка навчила її не просто виконувати музику голосом, а створювати сценічний образ пісні.
    В музичному арсеналі випускниці школи п’ятдесят перемог на музичних конкурсах, на трьох з яких вона отримала гран-прі – Міжнародному конкурсі талантів «Дім для душі» (Київ), Міжнародній різдвяній олімпіаді різних видів мистецтва «Winter Games 2022» (Україна - Польща) та Всеукраїнському відкритому конкурсі виконавців «Обдаровані» (Київ). Брала участь Олександра і в Міжнародному конкурсі мистецтв формула успіху «Свято весни 2023» у Відні (Австрія), де отримала Диплом І-го ступеня, та в інноваційному проєкті хорової школи Свято музики на підтримку миру «Молитва устами дітей - 2023» в Кропивницькому.
    Тож сольний концерт Олександри Бурлаки став своєрідним підведенням підсумків її успішного навчання в музичній школі, де вона оволодівала не лише мистецтвом співу, а й займалася по класу фортепіано у викладачки Оксани Кожанової. Оригінальне виконання нею п’єси «Гроза» німецького композитора Фрідріха Бургмюллера на старовинному музейному роялі слухачі зустріли особливими оплесками.
    Але вигуками «Браво!» всі присутні, серед яких було чимало музикантів, відзначали саме вокальну майстерність юної співачки. Програма концерту була складена таким чином, що Олександра в повній мірі продемонструвала діапазон можливостей свого чарівного голосу, виконавши зі своїм концертмейстером Оленою Маглєвановою пісні «Люблю весну» Володимира Костенка на слова Володимира Сосюри, «По діброві вітер виє» Петра Глушкова на вірші Тараса Шевченка, українську народну пісню «Гандзя» в обробці Федора Надененка, а також класичні твори – арію із опери «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського, що є, до речі, першим твором цього жанру на лібрето українською мовою, та арію Барбарини із опери «Весілля Фігаро» геніального австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта. Приємним сюрпризом стало виконання музичних композицій в дуеті з викладачкою Світланою Свиридовою, яка була ведучою концерту своєї успішної учениці. Пісня Віри Дроботенко «Колиска майбуття» та жартівлива вокальна п’єса «Дует кішок», автором якої традиційно вважають італійського композитора Джоаккіно Россіні, нікого не залишили байдужим і гучні оплески були тому підтвердженням. А на завершення концерту з вдячністю українським воїнам-захисникам, які боронять нашу землю і дають можливість молоді навчатися, Олександра Бурлака зворушено виконала пісню сучасної виконавиці Зоряни Рощук «Помолюсь за Україну».
    З сольним концертом юну вокалістку Олександру Бурлаку привітали викладачка вокально-хорових дисциплін дитячої школи мистецтв міста Кропивницького Вікторія Фідря та директор художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна Віта Чернова, які щиро побажали їй успішної реалізації життєвих планів та музичних проєктів.
    Традиційною була і фотосесія учасників концерту біля музейного роялю, торкнутися клавіш якого не втрималася директор музичної школи Ольга Полевіна, виконавши улюблені мелодії на старовинному інструменті «Bluthner», який вже майже сто двадцять років своїм оксамитовим звучанням наповнює гармонією і вселяє впевненість в беззаперечну перемогу мистецтва.
     Переглянути відеозапис сольного концерту Олександри Бурлаки «На крилах пісні» можна за посиланням https://youtu.be/8_jsK9eZAAY


Афіша концерту Олександра Бурлака зі своїми нагородами Виступ директора музичної школи Ольги Полевіної Ведуча концерту викладачка Світлана Свиридов

 Привітання викладачки дитячої школи мистецтв Вікторії Фідрі та директора музею Віти Чернової Олександра Бурлака під час концерту
Фото Олександра  Шулешка

 

 

 

Під час сольного концерту Олександри Бурлаки «На крилах пісні»


    29 березня 2023 року в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна відбувся концерт скрипкової музики «Повернення» у виконанні студенток Кропивницького музичного фахового коледжу, організований спільно з музеєм музичної культури імені Кароля Шимановського.
    Як зазначила викладачка коледжу концертмейстер Світлана Концедалова, назва концерту є символічною, адже це не лише повернення традиційних студентських концертів в музеї, влаштуванню яких був на заваді спочатку карантин, а потім війна, це ще й повернення всіх нас до самих себе, бо долаючи страждання, біль і втрати, переосмислюючи історію і культурні традиції народу, ми вибудовуємо нову свідомість, сповнену цінностей вільних громадян незалежної країни. А представлена на афіші концерту репродукція картини «Українська лірична» з колекції музею Олександра Осмьоркіна з зображенням янгола, що грає на скрипці, є поверненням імені та вшануванням пам’яті її автора заслуженого художника України Андрія Надєждіна, який раптово пішов з життя восени минулого року, адже з ним було створено чимало спільних мистецьких проєктів, презентації яких завжди відбувалися в музеї.
    Тому першим виконаним твором був «Ноктюрн до дієз мінор» Фредеріка Шопена, його ще називають посмертним, бо опублікований він був через багато років після смерті композитора. Саме цей ноктюрн врятував життя під час Холокосту піаністці Наталії Карп в концтаборі, комендант якого був настільки розчулений її виконавською грою, що пощадив музикантку та її сестру, до речі, саме ця історія відтворена в епізоді відомого фільму Стівена Спілберга «Список Шиндлера».
    Студентка першого курсу Катерина Чітадзе також вразила всіх присутніх емоційною грою на скрипці не лише ноктюрну, а й Варіацій на тему із опери Джоаккіно Росінні «Мойсей» Нікколо Паганіні, особливістю яких є те, що виконуються вони на одній 4-й струні. Про це та про багато інших цікавих моментів з життя композиторів розповідала під час концерту викладачка музичного коледжу по класу скрипки Наталія Карабан перед виступами своїх студенток, кожна з яких виконала по два твори. Досвідчений викладач, яка виховала чимало учнів, які по закінченні провідних музичних академій в Україні стали успішними музикантами, зауважила, що нині юним скрипалькам доводиться навчатися в досить жорстких обставинах, але вони захоплено і натхненно оволодівають грою на чарівному інструменті і дистанційно, і в укритті під час повітряної тривоги. Впевнилися в цьому і слухачі під час виконання студенткою другого курсу Поліною Лісовол «Рондо соль мажор» Вольфганга Амадея Моцарта - Фріца Крейслера та «Анданте з Концерту №7» бельгійського композитора Шарля Огюста Беріо. Особливі оплески викликала студентка третього курсу Аліса Бельш, яка майстерно виконала «Шість румунських танців» угорського композитора і музикознавця-фольклориста Бела Бартока та «Елегію» Героя України народного артиста України Мирослава Скорика.
    Для багатьох із нас музика є не лише естетичною потребою, а й джерелом духовного ресурсу. Тому в час війни, коли думки та емоції переповнюють кожного з нас, саме концерти класичної музики стають своєрідними психологічними ліками, особливо для тих, хто опинився в складних життєвих умовах. Це не перший концерт у музеї в умовах воєнного стану. В меморіальному залі музею, своєрідній музичній вітальні, з постійної експозиції залишився лише старовинний рояль «Bluthner», який своїм поважним майже стодвадцятирічним віком мужньо і стійко доводить, що мистецтво завжди перемагає і доказом того є художня виставка «НЕПЕРЕМОЖНІ» з портретами сучасників на тлі війни – бійців і волонтерів, рятувальників і лікарів, поліцейських і курсантів, журналістів і письменників, музикантів і художників, талановитих учнів, які фактично є узагальненим образом сучасних українців, обпалених війною, але незламних і непереможних в боротьбі за територіальну цілісність і майбутнє України. А ще концерт традиційно був благодійним і всі зібрані кошти організатори перерахували на підтримку Збройних Сил України, адже, як зауважила одна із слухачок пані Наталія, яка з донькою Оленкою приїхала до нашого міста із Краматорська, що саме завдяки нашим захисникам і захисницям, які зараз на фронті, музика може вільно звучати у Кропивницькому та інших містах України.


Афіша концерту Учасники концерту зліва направо: концертмейстер Світлана Концедалова, студентки Катерина Чітадзе, Поліна Лісовол, Аліса Бельш, викладач по класу скрипки Наталія Карабан

 

 

Концертні виступи студенток
Кропивницького музичного фахового коледжу


 

Під час концерту
Фото Олександра Шулешка


    17 жовтня 2022 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся сольний концерт львівського піаніста Євгена Романова в рамках ХХ Мистецького фестивалю імені Кароля Шимановського на малій батьківщині композитора «Осінь з музикою Кароля Шимановського», присвяченого 140-річчю з дня народження всесвітньо відомого польського музичного діяча, дитячі та юнацькі роки якого пройшли в Єлисаветграді (нині Кропивницькому).
    Директор музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олександр Полячок, який є художнім керівником фестивалю, привітав всіх присутніх та представив Євгена Романова – випускника Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка.
Програму концерту склали не лише твори Кароля Шимановського, а й талановитих українських композиторів – Юзефа Кофлера, Василя Барвінського, Тадея Маєрського, Бориса Лятошинського та Миколи Лисенка.
    Ведучою концерту була викладач Кропивницького музичного фахового коледжу музикознавець Олена Ієвська, яка цікаво розповіла про драматичні події з життя видатних львівських музикантів та особливості їхньої творчості – композитора-авангардиста Юзефа Кофлера, який загинув під час Голокосту, жертви радянського тоталітаризму Василя Барвінського та Тадея Маєрського, який також зазнав переслідувань з боку радянської влади.
    Особливо всіх присутніх вразило прем’єрне виконання «Сонатини» Юзефа Кофлера та витончене звучання з імпресіоністськими барвами «Прелюдії №2» Василя Барвінського. Щедрими оплесками дякувала публіка піаністу Євгену Романову і за емоційне відтворення на старовинному музейному роялі «П’яти прелюдій» Бориса Лятошинського, «Трьох експресій» Тадея Маєрського та «Етюдів №2 і №3» Кароля Шимановського. А завершився музичний вечір блискучим виконанням «Концертного полонезу №2» Миколи Лисенка.
    Учасники фестивалю «Осінь з Каролем Шимановським» висловили колективу музею слова глибокої вдячності за багаторічну творчу співпрацю, адже в меморіальному залі музею досить часто звучать саме ексклюзивні програми концертів, під час яких слухачі знайомляться з новою для них музикою.


Афіша концерту Піаніст Євген Романов Учасники фестивалю «Осінь з Каролем Шимановським»: художній керівник фестивалю Олександр Полячок, викладачі Кропивницького музичного фахового коледжу Світлана Концедалова та Олена Ієвська, піаніст Євген Романов

 

Під час концерту


    30 вересня 2022 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся традиційний концерт творчого колективу музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза до Міжнародного дня музики – свята, яке за ініціативою Міжнародної музичної ради при ЮНЕСКО щорічно відзначається 1 жовтня.
    Воєнний стан в країні і те, що музейна експозиція тимчасово демонтована, і що концерт двічі переривався сиреною «повітряна тривога», не завадили організаторам подарувати всім присутнім позитивні емоції. Недаремно ведуча концерту викладач школи Вікторія Кулініч, яку жахливі події привели в місто Кропивницький з героїчного Маріуполя, зазначила: «Музика – це саме та зброя, яка додає нам наснаги для руху вперед. За допомогою музики ми можемо доносити важливу інформацію, яка проникає у свідомість людей. Вона допомагає відпочити емоційно, мотивує до створення чогось кращого, допомагає ставати сильнішими і стійкішими».
    Викладачі музичної школи грою на фортепіано, скрипці, флейті, гітарі і баяні, а також вокальними виступами створили надзвичайно гармонійну атмосферу, яка надала всім слухачам можливість не лише насолодитись мелодійними композиціями, а й сповнитися оптимізму та віри в перемогу. Адже програму концерту складали музичні твори відомих українських композиторів - «Мелодія» Героя України, народного артиста України Мирослава Скорика, «Рондо-Експромт» Юрія Щуровського, «Коломийка» Миколи Колесса, «Місто прокидається» Юрія Шинкаренка та пісня Миколи Ведмедері на слова Галини Клок «Немає України без калини».
    Всіх учасників концерту та слухачів привітала директор музичної школи Євгенія Малявкіна, зазначивши, що музика завжди допомагає думати про прекрасне, любити, цінувати та насолоджуватися життям, особливо сьогодні, коли весь український народ став на захист своєї держави.
    Директор музею Віта Чернова висловила подяку колективу музичної школи за спільну творчу співпрацю, зазначивши, що такі мистецькі заходи, як вернісажі, концерти, театральні вистави є справжнім емоційним зціленням не лише для митців, бо надають їм відчуття потрібності і важливості, а й всім слухачам і глядачам, хто шанує українську культуру, її традиції та героїчну історію, і що ніяка воєнна агресія не зможе здолати український народ, який є повноправним представником високої європейської культури.


Афіша концерту  Вітання учасників концерту від директора школи Євгенії Малявкіної та директора музею Віти Чернової

 

 

Під час концерту викладачів музичної школи №1 імені Генріха Нейгауза


 

 

Концерт «До Міжнародного дня музики»
Фото Олександра Шулешка


    3 серпня 2022 року в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна відбувся концерт магістрантки та випускника Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка «Музика на тлі війни», організований спільно з музеєм музичної культури імені Кароля Шимановського.
    Лауреати всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсів скрипалька Марія Полячок та піаніст Євген Романов виконали твори всесвітньо відомих українських композиторів – «Романс для скрипки і фортепіано» автора музики гімну «Молитва за Україну» Миколи Лисенка, «П’ять прелюдій» одного із основоположників модернізму та експресіонізму в українській класичній музиці Бориса Лятошинського, «Експресії» львівського піаніста і педагога Тадея Маєрського, який в 1930-х роках зацікавився новаторською композиторською додекафонною технікою і випробував її застосування у своїх творах, і якого в 1948 році тоталітарний комуністичний режим зарахував до «формалістів» і його творчість гостро критикувалася, така ж доля, до речі, спіткала в той час і художника, професора живопису Олександра Осмьоркіна. Звучали під час концерту і твори європейських авторів – «Графе і фуга з 2-ї сонати для скрипки соло» німецького композитора, класика музичного мистецтва Йоганна-Себастьяна Баха та «Концерт для скрипки з оркестром. Перша частина» британського композитора, засновника англійської композиторської школи 20 століття Бенджаміна Бріттена.
    Всі присутні були зачаровані довершеністю звучання творів талановитих музикантів від епохи бароко до сучасності. Серед слухачів концерту було чимало викладачів Кропивницького музичного фахового коледжу, адже Марія Полячок є випускницею цього навчального закладу. Виступати в рідному місті завжди відповідально і хвилююче. Але Марії не завадив навіть той факт, що під час репетиції напередодні концерту тріснув її улюблений смичок і довелося терміново прилаштовуватися до нового. Скрипалька, як завжди, приємно всіх вразила своєю грою на дивовижному інструменті і саме їй були адресовані найгучніші аплодисменти.
    Ведучим концерту був директор музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олександр Полячок, який не лише представляв виконавців, а й розповідав про цікаві факти з життя і творчості композиторів, більшість з яких пізнали жахливі події Першої та Другої світових воєн, і про те, що їх твори, які виконували молоді музиканти, особливо співзвучні з реаліями сучасної боротьби українського народу за свободу і територіальну цілісність. Недаремно піаніст Євген Романов зазначив, що музичні композиції, які він озвучив на старовинному музейному роялі, відображають людські думки, емоції, переживання, сподівання, адже створені з душею, а значить вселяють у всіх нас віру в непереможний український дух.
    Концерт був благодійним, всі зібрані кошти організатори перерахували на підтримку Збройних Сил України.


Афіша концерту Скрипалька Марія Полячок та піаніст Євген Романов  Ведучий концерту – директор Кропивницького музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олександр Полячок

 

Фоторепортаж з концерту Олександра Шулешка


 

 

 

Під час концерту «Музика на тлі війни»


    24 червня 2022 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся сольний концерт учня 7-го класу фортепіано музичної школи №3 міста Кропивницького лауреата всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсів Кирила Федосєєва, організований його викладачем Іриною Івановою.
    Вже вдруге талановитий юний піаніст демонстрував шанувальникам музичного мистецтва своє вміння фортепіанної гри на старовинному музейному роялі. Він виконав нову концертну програму, яку склали твори класиків європейського музичного мистецтва Йоганна-Себастьяна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта, Фредеріка Шопена, а також українських композиторів Сергія Борткевича, ім’я якого багато років з політичних причин замовчувалося і лише з 2000-го року почало набувати визнання в Україні завдяки прихильникові його творчості Миколі Сукачу – заслуженому діячу мистецтв України, художньому керівнику і головному диригенту Чернігівського академічного симфонічного оркестру «Філармонія», та Віктора Косенка, твори якого увійшли до золотого фонду української фортепіанної музики, а його ім’я носить Житомирський музичний коледж.
    Заступник директора з навчально-виховної роботи музичної школи № 3 міста Кропивницького Ірина Іванова, яка є викладачем по класу фортепіано, розповіла про нові здобутки свого учня за минулий навчальний рік, його перемоги на різноманітних музичних конкурсах, що проводилися в різних форматах як онлайн, так і наживо.
    Серед слухачів концерту, крім викладачів по класу фортепіано міських музичних шкіл, були й курсанти Донецького державного університету внутрішніх справ, що перемістився з Маріуполя до Кропивницького. Майбутні юристи вперше завітали до музею і були зачаровані мистецьким дійством, тому на музичний виступ Кирила Федосєєва активно реагували гучними оплесками та вигуками «Браво!»
    Нових творчих злетів щиро побажала Кирилу Федосєєву директор музичної школи №1 імені Генріха Нейгауза Євгенія Малявкіна, адже саме в цьому навчальному закладі він вперше познайомився з фортепіано. Слова вдячності прозвучали і на адресу батьків юного піаніста, які підтримують його у навчанні та конкурсних виступах.
    А завершився захід традиційною фотосесією та творчим спілкуванням в меморіальному залі музею. І як зазначила Ірина Іванова: «З вірою в Перемогу України ми всі очікуємо відновлення музейної експозиції з картинами Олександра Осмьоркіна та старовинним ліхтариком, який зачаровує відвідувачів своїм мерехтливим блиском.


Афіша концерту Кирило Федосєєв  Кирило Федосєєв з викладачем Іриною Івановою Вітання Євгенії Малявкіної – директора Музичної школи №1 ім. Г.Нейгауза

 

Під час концерту


Курсанти і викладачі Донецького
державного університету внутрішніх справ


    27 травня 2022 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся сольний концерт студентки 3-го курсу по класу скрипки Кропивницького музичного фахового коледжу Катерини Місько.
    В меморіальному залі музею - своєрідній музичній вітальні, окрасою якого зараз є лише старовинний рояль, оскільки експозиція тимчасово демонтована в зв’язку з воєнним станом в країні, молода скрипалька Катерина Місько разом з концертмейстером Світланою Концедаловою виконала твори одного з творців світової музичної класики німецького композитора Йоганна Себастьяна Баха та видатного представника «золотої доби» фінського мистецтва композитора Яна Сібеліуса.
    Як зазначила на початку концертного виступу викладач музичного коледжу по класу скрипки Наталія Карабан: «Катя Місько є лауреатом і переможцем численних всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсів та фестивалів. Своїм сольним концертом вона підтримує виступ українських музикантів на Міжнародному конкурсі скрипалів імені Яна Сібеліуса, який саме в ці дні проходить в столиці Фінляндії місті Гельсінкі. Примітно, що в цьому конкурсі беруть участь академічні скрипалі у віці до 30 років і в першому турі зазвичай виконують твір Й.С.Баха».
Слухачі концерту, серед яких були і ті, хто змушений був приїхати до нашого міста з Харкова, з захопленням сприймали виступ скрипальки, яка вже майстерно володіє своїм улюбленим інструментом, але по закінченні коледжу планує продовжувати навчання в музичній академії.
    На завершення музичної зустрічі були гучні аплодисменти і квіти від шанувальників музичного мистецтва та щирі вітання від директора музичної школи № 1 ім. Генріха Нейзауза Євгенії Малявкіної, яка розповіла про цікаві моменти з учнівського життя і успішного навчання Катерини Місько в цій школі та про її сольний концерт в музеї Олександра Осмьоркіна декілька років тому. Особливі слова вдячності прозвучали від директора музею Віти Чернової: «Це перший концерт в музеї в умовах воєнного стану. Українська молодь є талановитою, а головне патріотично налаштованою і відважною, яка, мужньо сприймаючи реалії сучасного життя, своєю творчістю дарує нам всім оптимістичний настрій і вселяє впевненість в нашу Перемогу».


Афіша концерту

Викладач Наталія Карабан представляє
студентку Катерину Місько

Під час виступу скрипальки Катерини Місько та
концертмейстера Світлани Концедалової


Вітання директора музичної школи № 1 ім. Г.Г.Нейзауза Євгенії Малявкіної Вітання директора музею Віти Чернової Катерина Місько зі своїми викладачами Наталією Карабан та Світланою Концедаловою

 

Сольний концерт Катерини Місько
Фото Олександра Шулешка


    13 жовтня 2021 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся концерт «Композитор Олександр Щетинський представляє концерт “Кароль Шимановський і музика чотирьох століть”» в рамках ХІХ Мистецького фестивалю імені Кароля Шимановського на малій батьківщині композитора «Осінь з музикою Кароля Шимановського», що проходив у Кропивницькому 3 - 13 жовтня 2021 року.
    Директор музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олександр Полячок, який є художнім керівником фестивалю, привітав всіх присутніх та представив ведучого концерту відомого сучасного українського композитора Олександра Щетинського.
    У програмі прозвучали твори видатного польського композитора Кароля Шимановського, дитячі та юнацькі роки якого пройшли в Єлисаветграді, нині Кропивницькому, геніального італійського скрипаля-віртуоза та композитора Ніколо Паганіні, талановитого українського композитора і педагога, заслуженого діяча мистецтв України Валентина Бібіка та ведучого концерту лауреата численних міжнародних музичних конкурсів Олександра Щетинського.
    Виконавцями музичних творів сольно і в дуеті були студенти Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка флейтист Роман Ієвський та скрипалька Марія Полячок. За роялем був композитор Олександр Щетинський, який не лише акомпанував, а й особисто виконував власні твори.
    Гучними аплодисментами та вигуками «Браво!» сприймали слухачі виступи музикантів. Особливо ж вразив всіх присутніх своєрідний музичний перформанс, коли Роман Ієвський та Марія Полячок, виконуючи авторську композицію Олександра Щетинського, мимоволі рухалися залом, створюючи ефект стереозвучання.
    А завершився музичний вечір творчим спілкуванням учасників концерту з заслуженими діячами мистецтв України хормейстером Юрієм Любовичем і музикознавцем кандидатом мистецтвознавства Мариною Долгіх, які завітали на захід, та традиційною колективною фотосесією в меморіальному залі музею.


Афіші концерту та фестивалю Художній керівник фестивалю
Олександр Полячок

Ведучий концерту композитор
Олександр Щетинський
Виконавці флейтист Роман Ієвський
та скрипалька Марія Полячок

Під час концерту


Музичний перформанс


Автографи, творче спілкування, фотосесія


    29 вересня 2021 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся традиційний концерт учнів, викладачів та творчих колективів музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза «До Міжнародного дня музики». Юні музиканти грою на фортепіано, скрипці, віолончелі, флейті і бандурі, а також вокальними виступами створили надзвичайно гармонійну атмосферу, яка надала всім слухачам можливість не лише насолодитись мелодійними композиціями, а й сповнитися оптимізму та позитивних емоцій, таких необхідних в нинішній суперечливий час.
    Символічно, що це є спільний мистецький захід міських закладів культури – музичної школи і музею, яких поєднує той факт, що вони розміщені в ошатних будівлях – пам’ятках архітектури кінця 19 століття, зведених за проєктами талановитого єлисаветградського зодчого Якова Паученка, 155-річчя з дня народження якого відзначається в цьому році.
    Всіх присутніх зачарували оксамитові звуки старовинного роялю, який є окрасою колишнього будинку архітектора Якова Паученка, де нині розміщується музей його племінника професора живопису Олександра Осмьоркіна. Особливо ж сподобався слухачам виступ ансамблю скрипалів «Промінчики». Юні музиканти під керівництвом викладача Олександра Романченка виконали надзвичайно ліричний твір «Ясени» відомого українського композитора-пісняра Олександра Білаша. В концерті взяли участь як учні випускного 8-го класу - вокалістка Марія Майстренко, скрипалька Софія Черненко та віолончеліст Андрій Чернов, так і ті, хто лише почав опановувати музичні інструменти. Нікого не залишила байдужим і гра на бандурі, яка є справжнім символом української культури. Доречним візуальним доповненням музичних номерів було тематичне слайдшоу, яке підготувала організатор концерту завідувач фортепіанного відділу Вікторія Делестьянова. Урочисто вишуканими були і виступи ведучих концерту – викладача фортепіанного відділу Наталії Дубіної та учня школи Дмитра Кохана.
    А завершилось святкове музичне дійство виступом ансамблю струнно-смичкових інструментів «Дивосвіт», одним з керівників якого є директор школи Євгенія Малявкіна. Саме їй належить ідея влаштовувати концерти в музеї, під час проведення яких розширюється світогляд юних музикантів та виконується найважливіше завдання школи - виховання високих естетичних смаків. У своєму вітальному слові після концерту Євгенія Вікторівна зазначила важливість виступів учнів перед слухачами, адже карантинні обмеження для багатьох стали справжнім випробуванням. І все ж, подолавши сором’язливість та збентеження перед аудиторією, юні музиканти рішуче й вміло продемонстрували свій фаховий потенціал, що й було оцінено бурхливими оплесками присутніх.
    На знак вдячності за спільну творчу співпрацю колектив школи отримав Подяку від музею, а всі учасники концерту – шоколадні цукерки-сердечки. Відбулася також і традиційна фотосесія – учні та їх викладачі з задоволенням фотографувалися біля старовинного музейного роялю та в інтер’єрах виставочних залів.
     Ось так осінній концерт став подарунком шанувальникам музичного мистецтва та всім викладачам до Дня вчителя.


Афіша
концерту
Вітання директора школи
Євгенії Малявкіної
Вітання директора музею
Віти Чернової

Під час концерту


Музейна фотосесія


    17 червня 2021 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся концерт учня 7-го класу фортепіано Музичної школи №3 міста Кропивницького «Сольний концерт Федосєєва Кирила», організований за підтримки і допомоги батьків його викладачем Іриною Івановою.
    Представляючи свого талановитого учня, Ірина Олексіївна зазначила: «Кирило навчається у мене чотири роки. Це не перший досвід його виступу з сольним концертом. У травні 2019 року відбувся його перший концерт. За минулі два роки найяскравішими подіями для нас стали: виступ на Міжнародному конкурсі «Каштановий рояль» у Києві, де Кирило виконував «Концерт фа мінор» Йоганна-Себастьяна Баха в супроводі камерного оркестру під диригуванням онука видатного композитора Миколи Віталійовича Лисенка, який є його повним тезкою. На мій погляд, саме тоді Кирило здобув великий виконавський досвід. Був ще запис програми «Шість поетичних картинок Едварда Гріга» у 2020 році на телеканалі «TTV», до речі, саме в цій музейній залі. В цьому ж році Кирило отримав звання лауреата ІІІ-го Всеукраїнського конкурсу молодих піаністів імені Серафими Могилевської, який проходив в Одесі. А ще Гран-прі на Відкритому виконавському огляді-конкурсі «Український ренесанс» в Києві, перші місця на ІІ-му відкритому конкурсі-фестивалі «Карабиць-дебют» у місті Торецьк Донецької області, ІІ-му Всеукраїнському конкурсі піаністів «Зірки твої, Україно» пам’яті Людмили Гінзбург в Одесі та І-му Всеукраїнському конкурсі фортепіанної музики «Piano Junior» в Черкасах. Призові місця на інших міжнародних та всеукраїнських конкурсах юних музикантів. За рік - 16 конкурсів! У зв’язку з пандемією та карантинними обмеженнями, більшість конкурів «пішли в online режим». З одного боку, участь в online конкурсах простіше – зробив запис і відправляй. Але у кожного конкурсу свої умови, вимоги до запису. Як результат підготовки до конкурсів в нас склалася програма, яку ми зараз і покажемо».
    Всі, хто прийшов на концерт, а це в основному викладачі по класу фортепіано міських музичних шкіл, із захопленням слухали у виконанні юного піаніста Кирила Федосєєва класичні твори відомих композиторів Йоганна-Себастьяна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта, Фелікса Мендельсона, Ференца Ліста та Сергія Рахманінова. Звучали твори геніальних українських композиторів Мирослава Скорика та Віктора Косенка, а також композиції музикантів-єлисаветградців зі світовою славою Кароля Шимановського та Фелікса Блюменфельда.
    «Такі учні – велика рідкість», - зізнається Ірина Іванова, викладач з понад сорокарічним педагогічним стажем. Вдумливе і чуттєве виконання музичних творів, серйозний і відповідальний підхід до щоденних репетицій, які тривають годинами, безмежна закоханість в музику та величезне бажання досягти вершин виконавської майстерності піаніста-віртуоза – все це характеризує п’ятнадцятирічного Кирила Федосєєва не просто як музиканта-початківця, а музиканта, який професійно освоює складний інструмент, весь час вдосконалюючи свою гру на фортепіано. Недаремно ж він отримав спеціальний приз члена журі Анни Улаєвої з Австрії на І-му Відкритому Всеукраїнському конкурсі юних музикантів «Крок до успіху» в Одесі у 2020 році.
    Успіхів і невичерпної творчої наснаги бажали Кирилу Федосєєву викладачі фортепіанного відділу його рідної музичної школи №3 та директор музичної школи №1 імені Генріха Нейгауза Євгенія Малявкіна, яка подарувала буклет школи і зазначила, що починав він навчатися саме в цій школі, яку, до речі, нещодавно закінчив його старший брат Микита. Особливі слова вдячності прозвучали на адресу батьків талановитих юних музикантів за підтримку і всіляку допомогу на тернистому шляху музиканта-виконавця.
    Квіти, подарунки, щирі вітання з успішним сольним концертом і звичайно фотосесія Кирила Федосєєва за музейним роялем, який, як сказала Ірина Іванова: «Дихає історією».


Виступи Кирила Федосєєва на всеукраїнських та
міжнародних музичних конкурсах


p4630-01m.jpg (9169 bytes) p4630-02m.jpg (5947 bytes) p4630-03m.jpg (11297 bytes) p4630-04m.jpg (10648 bytes) p4630-05m.jpg (14613 bytes)
VІІ-й Міжнародний фестиваль фортепіанної музики «Каштановий рояль». Диригент Микола Лисенко
Київ. 2019
І-й Всеукраїнський інструментальний
конкурс ім. Ігнація Яна Падеревського
Вінниця. 2020
І-й Відкритий Всеукраїнський конкурс юних музикантів «Крок до успіху»
Одеса. 2020

p4630-06m.jpg (5699 bytes) p4630-07m.jpg (5448 bytes) p4630-08m.jpg (9128 bytes) p4630-08am.jpg (8481 bytes)
Диплом Гран-прі. І-й Відкритий дистанційний виконавський огляд-конкурс «Український ренесанс»
Київ. 2020
І-й Всеукраїнський конкурс фортепіанної музики «Piano Junior»
Черкаси. 2021
Всеукраїнський конкурс молодих піаністів імені Серафими Могилевської
Одеса. 2021

Виступи Кирила Федосєєва у м. Кропивницькому


p4630-09m.jpg (13413 bytes) p4630-10m.jpg (8269 bytes) p4630-10am.jpg (13204 bytes)
Творчий проект «Тріумф-fest»
2019
День міста на Театральній площі
2019

p4630-11m.jpg (7158 bytes) p4630-12m.jpg (6941 bytes) p4630-12am.jpg (5761 bytes)
Мистецький проєкт «Дитяча філармонія»»
2020
Майстер-клас Ігоря Рябова - лауреата міжнародних конкурсів, викладача Київської середньої спеціальної музичної школи-інтернату ім. М.В.Лисенка. Музичний коледж
2020

p4631-00m.jpg (7563 bytes) p4631-00am.jpg (4212 bytes) p4631-01m.jpg (10227 bytes) p4631-02m.jpg (14142 bytes) p4631-03m.jpg (12607 bytes) p4631-04m.jpg (12451 bytes)
Афіша концерту з автографами Кирила Федосєєва, його викладача та батька Ведуча концерту викладач Ірина Іванова Сольний концерт Кирила Федосєєва

p4631-05m.jpg (12862 bytes) p4631-06m.jpg (12630 bytes) p4631-07m.jpg (13114 bytes) p4631-07am.jpg (11698 bytes) p4631-08m.jpg (7538 bytes) p4631-09m.jpg (8710 bytes)
Вітання викладачів фортепіанного відділу Музичної школи №3 Вітання Євгенії Малявкіної – директора Музичної школи №1 ім. Г.Нейгауза Кирило Федосєєв з викладачем Іриною Івановою Кирило Федосєєв з викладачем Іриною Івановою, батьками та братом

p4631-10m.jpg (15743 bytes) p4631-11m.jpg (14513 bytes) p4631-12m.jpg (12838 bytes) p4631-13m.jpg (14983 bytes) p4631-14m.jpg (13471 bytes)
p4631-15m.jpg (13418 bytes) p4631-16m.jpg (14993 bytes) p4631-17m.jpg (10220 bytes) p4631-18m.jpg (7696 bytes) p4631-19m.jpg (12574 bytes)

Під час концерту


p4631-20m.jpg (13438 bytes) p4631-21m.jpg (13263 bytes) p4631-22m.jpg (12491 bytes) p4631-23m.jpg (14365 bytes)

Фотосесія Кирила Федосєєва за музейним роялем


    31 березня 2021 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся концерт «Музичні дари» студентів Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, які своїми виступами вітали викладача по класу скрипки Кропивницького музичного фахового коледжу Наталію Карабан з ювілейним 70-м днем народження.
    Ведуча концерту Олена Ієвська, зазначила, що назва концерту символічна, адже всі музиканти добре знають, що саме так називається цикл канонів, фуг та інших музичних творів геніального німецького композитора Йоганна Себастьяна Баха, написаний ним в 1747 році на так звану «королівську тему» і присвячений прусському королю Фрідріху II.
    Тому срипальки Марія Полячок, Катерина Паученко та Наталія Мартинюк, які у свій час успішно навчалися у Наталії Миколаївни Карабан, спільно з викладачами коледжу музикознавцем Оленою Ієвською та концертмейстером Світланою Концедаловою вирішили зробити Наталії Карабан саме музичний подарунок і вже в якості студентів музичної академії потішити вчителя своєю майстерною виконавською грою на чарівному інструменті.
    Перший музичний дарунок був від Катерини Паученко – «Іспанський танець» баскського скрипаля-віртуоза і композитора Пабло де Сарасате та «Меланхолія» французького композитора і органіста бельгійського походження Сезара Франка.
    Знаковим став виступ Наталії Мартинюк, яка виконала «Пісню Роксани» з опери «Король Роґер» талановитого польського композитора Кароля Шимановського, музичне становлення якого проходило саме в нашому місті, яке тоді називалось Єлисаветград, і де нині створено музей музичної культури його імені, який щороку до дня народження видатного піаніста і педагога проводить фестиваль академічної музики та автентичного фольклору «Осінь з музикою Кароля Шимановського».
    А ось музичні дарунки Марії Полячок викликали у слухачів надзвичайні емоції та аплодисменти, особливо «Соната для скрипки соло №2» бельгійського скрипаля-віртуоза, диригента і композитора Ежена Ізаї та «Фантазії на теми опери Ж.Бізе «Кармен»» сучасного російського композитора, аранжувальника і піаніста Олександра Розенблатта.
    До участі в концерті кропивницькі скрипальки запросили і свою однокурсницю львів’янку Ольгу Тіщенко, яка вперше відвідавши місто над Інгулом, була приємно вражена архітектурою його історичного центру. Її дарунком було виконання «Сонати» німецького композитора, представника епохи романтизму, Йоганнеса Брамса.
    Музичне вітання прозвучало й від Романа Ієвського, також випускника коледжу, який виконав «Кантабіле і престо для флейти і фортепіано» видатного румунського композитора Джордже Енеску, 140-річчя з дня народження якого незабаром відзначатиметься в його меморіальному музеї в Бухаресті. Пам’ять про талановитого музиканта гідно шанують на батьківщині - його ім’я присвоєне Бухарестському філармонійному оркестру та Ясському університету мистецтв, а в Академії наук Румунії щорічно вручається премія його імені видатним музикантам.
    Приємним сюрпризом став виступ дуету флейтиста Романа Ієвського та його батька гітариста Ігоря Голишева, який спеціально приїхав в той день з Полтави, щоб привітати свою колегу Наталю Карабан. Їх виконання «Кафе 30-х років» із циклу «Історія танго» відомого сучасного аргентинського композитора Астора Пьяццолла зачарувало всіх присутніх.
    Завершальним акордом музичного вечора стало вручення Наталії Карабан Подяки за багаторічну педагогічну діяльність від керівництва Кропивницького музичного фахового коледжу, де вона успішно працює з 1990 року. Наталія Миколаївна Карабан у 1979 році закінчила Одеську державну консерваторію ім. А.В.Нежданової, нині Одеська національна музична академія імені Антоніни Нежданової. Працюючи викладачем по класу скрипки вже 46 років, виховала чимало студентів, багато з яких стали відомими музикантами.
    Ювілярку привітали і її колеги – викладач музичного коледжу по класу альта Олександр Клімась та викладачі музичної школи №3 скрипальки Аліна Довга та її донька Дарина.
    Подяку від колективу художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна та сувенірну чашку з фотозображенням будівлі музею вручила Наталії Карабан директор музею Віта Чернова на знак подяки за влаштовані нею численні концерти та виступи студентів музичного коледжу під час презентацій виставок в меморіальному залі музею.
    Примітним є і той факт, що концерт транслювався online в одній із соціальних мереж, адже в зв’язку з карантинними вимогами проведення масових заходів, кількість слухачів була обмежена. Організувала це Марія Полячок для всіх бажаючих бути присутніми на концерті навіть віртуально.
     На згадку про музичну зустріч стала традиційна фотосесія учасників концерту в залах музею.


p4616-00m.jpg (8396 bytes) p4616-00am.jpg (3024 bytes) p4616-01m.jpg (7524 bytes)
Афіша концерту
з автографами учасників
Ведуча концерту
Олена Ієвська

p4616-02m.jpg (11302 bytes) p4616-03m.jpg (7747 bytes) p4616-04m.jpg (7517 bytes) p4616-05m.jpg (7868 bytes) p4616-06m.jpg (7281 bytes)

Виступи студентів Львівської національної музичної академії
імені Миколи Лисенка: Катерини Паученко, Наталії Мартинюк, Марії Полячок,
Ольги Тіщенко, Романа Ієвського. Концертмейстер – Світлана Концедалова


p4616-07m.jpg (12308 bytes) p4616-08m.jpg (8784 bytes) p4616-09m.jpg (13163 bytes) p4616-10m.jpg (12673 bytes) p4616-11m.jpg (13821 bytes)
Музичне вітання Романа Ієвського та Ігоря Голишева Олена Ієвська вручає Наталії Карабан Подяку музичного коледжу Вітання викладача коледжу Олександра Клімася Вітання викладачів музичної школи №3 Аліни та Дарини Довгих Директор музею Віта Чернова вітає Наталю Карабан

p4616-12m.jpg (7377 bytes) p4616-13m.jpg (12731 bytes) p4616-14m.jpg (12266 bytes) p4616-15m.jpg (9393 bytes) p4616-16m.jpg (8302 bytes)
p4616-17m.jpg (8119 bytes) p4616-18m.jpg (7543 bytes) p4616-18m.jpg (7543 bytes) p4616-20m.jpg (8081 bytes) p4616-21m.jpg (8532 bytes)
p4616-22m.jpg (10650 bytes) p4616-23m.jpg (7666 bytes) p4616-24m.jpg (12390 bytes) p4616-25m.jpg (13273 bytes)
p4616-26m.jpg (13022 bytes) p4616-27m.jpg (12940 bytes) p4616-28m.jpg (13944 bytes) p4616-29m.jpg (11578 bytes)

Під час концерту


p4616-30m.jpg (6751 bytes) p4616-31m.jpg (7152 bytes) p4616-32m.jpg (6874 bytes) p4616-33m.jpg (9772 bytes) p4616-34m.jpg (8452 bytes)

Фотосесія в музеї


p4616-35m.jpg (13399 bytes) p4616-36m.jpg (11338 bytes) p4616-37m.jpg (6101 bytes) p4616-38m.jpg (9442 bytes)
p4616-39m.jpg (4647 bytes) p4616-40m.jpg (15283 bytes) p4616-41m.jpg (10014 bytes) p4616-42m.jpg (15096 bytes)

Концерт в музеї. Фото Олександра Шулешка,
видання «Вечірня газета»


    26 лютого 2021 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся концертний виступ студентки по класу скрипки Кропивницького музичного фахового коледжу Катерини Місько під час відкриття персональної виставки графічних творів «Життєва сила творчості Федора Лагна» в рамках мистецького проекту «Лауреати обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна».
    В меморіальному залі музею - своєрідній музичній вітальні, окрасою якого є старовинний рояль з оксамитовим звучанням, молода скрипалька Катерина Місько разом зі своїм викладачем Наталею Карабан та концертмейстером Світланою Концедаловою представила надзвичайно романтичні музичні твори ХІХ століття німецького композитора і диригента Макса Бруха «Концерт для скрипки з оркестром №1 соль-мінор» та всесвітньо відомого італійського скрипаля-віртуоза Нікколо Паганіні «Adagio flebile» з Концерту для скрипки №4. Особливо ж вразило слухачів сольне виконання «Польського капрису» талановитої композиторки, музикознавиці, піаністки і скрипальки, випускниці Варшавської консерваторії Гражини Бацевич, яку не зламали драматичні події в особистому житті і вона продовжувала створювати музику навіть після того, як потрапила у автокатастрофу, і композиція була її єдиним заняттям. Тому мабуть так зачарували всіх дивовижні звуки скрипки, що оспівувала любов, яка долає будь-які перешкоди в житті. І це було так співзвучно з філософськими малюнками Федора Лагна.
    На завершення заходу директор музею Віта Чернова подякувала музикантам за виступ, який став окрасою вернісажу, зазначивши, що лютневі музикування вже стали доброю традицією, і розповіла про те, що Катерина Місько не вперше виступає в музеї, а в 2015 році навіть був її сольний концерт як учениці музичної школи № 1 ім. Г.Г.Нейзауза. Тож скрипалька отримала не лише аплодисменти, а ще й привітання з днем народження, який нещодавно відзначила, і подарунки від музею.


p4609-01m.jpg (10420 bytes) p4609-02m.jpg (6607 bytes)
Викладач Наталя Карабан
презентує програму концерту
Срипалька Катерина Місько та
концертмейстер Світлана Концедалова

p4609-03m.jpg (11941 bytes) p4609-04m.jpg (11412 bytes) p4609-05m.jpg (8706 bytes) p4609-06m.jpg (9937 bytes) p4609-07m.jpg (8512 bytes)

Концертний виступ Катерини Місько


p4609-08m.jpg (5692 bytes) p4609-09m.jpg (7366 bytes) p4609-10m.jpg (11282 bytes) p4609-11m.jpg (7042 bytes) p4609-12m.jpg (7199 bytes)
Вітання директора
музею Віти Чернової
Під час концерту

    20 червня 2020 року в меморіальному залі художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна відбувся «Концерт з аркуша…» у виконанні лауреатів всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсів студентів Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка скрипальки Марії Полячок та флейтиста Романа Ієвського. Партію фортепіано на роялі виконувала концертмейстер Кропивницького музичного коледжу Світлана Концедалова, а ведучою концерту була викладач коледжу Олена Ієвська.
    Всі присутні були зачаровані довершеністю звучання творів всесвітньо відомих композиторів від епохи бароко і до сучасності - Йоганна-Себастьяна Баха та його сина Карла Філіпа Емануеля Баха, Вольфганга Амадея Моцарта, а також французького скрипаля Жана Дельфена Аляра, англійського композитора і диригента Вільяма Волтона та радянського композитора українського походження Сергія Прокоф’єва.
    Серед слухачів концерту було чимало викладачів музичного коледжу, адже Марія Полячок і Роман Ієвський є випускниками цього навчального закладу. Тому їхні вигуки «Браво!» були найвищою оцінкою виконавської майстерності своїх колишніх студентів.
    А найбільше аплодисментів викликали прем’єрне виконання у місті Кропивницькому Марією Полячок «Скрипічного концерту» Вільяма Волтона, написаного ним у сповненому тривоги в передчутті війни 1939 році та віртуозне виконання Романом Ієвським «Скерцо» із «Сонати для флейти і фортепіано ре-мажор» Сергія Прокоф’єва, створеної у 1943-му, коли ця війна охопила вже багато країн.
    На завершення мистецької акції, яка відбувалася з дотриманням протиепідемічних заходів – масковий режим, температурний скринінг та соціальна дистанція, директор музею Віта Чернова висловила щиру подяку учасникам концерту за своєрідний музичний подарунок до Дня відкриття музею для відвідувачів (21 червня 1994 року) та подарувала молодим музикантам сувеніри «Метелики щастя», виготовлені у техніці килимарства заслуженим майстром народної творчості України Олександрою Пренко, з побажаннями успішної реалізації найсміливіших творчих планів і проектів, а їх викладачам і за сумісництвом мамам Світлані Концедаловій і Олені Ієвській квіти зі словами захоплення їх талановитими дітьми.


p4105m.jpg (5628 bytes)

Афіша концерту


p4106m.jpg (13336 bytes) p4107m.jpg (13810 bytes) p4108m.jpg (8362 bytes) p4109m.jpg (10417 bytes) p4110m.jpg (8140 bytes)
p4111m.jpg (11263 bytes) p4112m.jpg (6196 bytes) p4113m.jpg (5325 bytes) p4114m.jpg (9433 bytes) p4115m.jpg (4881 bytes) p4116m.jpg (3513 bytes)
p4117m.jpg (8870 bytes) p4118m.jpg (4511 bytes) p4119m.jpg (11067 bytes) p4120m.jpg (5101 bytes) p4121m.jpg (7090 bytes)

Під час концерту


p4122m.jpg (11760 bytes) p4123m.jpg (8953 bytes) p4124m.jpg (9046 bytes)
p4125m.jpg (5191 bytes) p4126m.jpg (9998 bytes) p4127m.jpg (9640 bytes)

Фотосесія в меморіальному залі музею


    3 лютого 2020 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся концерт студентів відділу оркестрових струнних інструментів Кіровоградського музичного коледжу «Музичні візерунки».
    Такі лютневі музикування стали вже традиційними. Спонукає творчу молодь до виступів саме в музейній вітальні надзвичайно творча атмосфера, яка панує в меморіальному будинку, що зберігає мистецькі традиції родини Паученка-Осмьоркіних. Та й старовинний рояль виробництва німецької фірми «Bluthner», якому вже понад сто років, не лише зачаровує своїми оксамитовими звуками, а й дає можливість в повній мірі доторкнутись до історії та відчути дух епохи, в якій писали свої твори геніальні композитори.
    Ось і нинішній концерт подарував шанувальникам музичного мистецтва естетичну насолоду і надзвичайні емоції. Особливістю музичної зустрічі було те, що досвідчені викладачі музичного коледжу особисто представляли своїх талановитих студентів.
    Так, віолончелістка Марина Іванченко запропонувала всім присутнім послухати її вихованців студентів ІІ-го курсу Поліну Цобенко та Айдан Алієву, які виконали твори австрійського композитора 18 ст., представника віденської класичної школи Йозефа Гайдна, італійського композитора 19 ст. Альфредо Піатті, відомого чеського віолончеліста, віртуоза, композитора і педагога сер. 19 – поч. 20 ст. Давіда Поппера та видатного радянського композитора, педагога і громадського діяча Дмитра Кабалевського.
    Приємно вразив всіх присутніх своєю виконавською грою студент І-го курсу по класу альта Михайло Боженко. Його викладач Олександр Клімась не лише представив свого першокурсника, а й цікаво розповів про дивовижний інструмент альт та про композиторів Йогана-Крістіана Баха, німецького композитора, представника бароко і рококо, одинадцятого і наймолодшого з синів геніального музиканта Йоганна-Себастьяна Баха, та російського композитора, диригента і педагога Олександра Глазунова, твори яких були запропоновані до концертної програми.
    А найяскравіші враження всім слухачам звичайно подарувала студентка випускного ІУ-го курсу Катерина Паученко, яка виконала на скрипці твори німецького композитора 18 ст. Йогана-Себастьяна Баха, фінського композитора кін. 19 – сер. 20 ст. Яна Сібеліуса та іспанського скрипаля і композитора сер. 19 – поч. 20 ст. Пабло де Сарасете. Як завжди пізнавальною була й розповідь викладача по класу скрипки Наталії Карабан, яка повідала малознайомі широкій аудиторії факти з життя і творчості композиторів.
    Всі, хто завітав на концерт, задоволені і сповнені світлими думками, гучними оплесками вітали юних музикантів, їх викладачів та концертмейстера Світлану Концедалову, яка вкотре відзначила чарівне звучання роялю в камерному залі музею.
    Звучали щирі слова подяки і від колективу музею за чарівні миті спілкування з класичним музичним мистецтвом. Директор музею Віта Чернова подарувала всім учасникам концерту афішу, на якій зображено фрагмент картини сучасного кропивницького художника Юрія Вінтенка «У залі художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна».
     А завершальним акордом музичної зустрічі стала традиційна фотосесія біля меморіального роялю та автографи на афіші концерту.


Афіша концерту
з автографами учасників


Виступи студентів Поліни Цобенко, Айдан Алієвої,
Михайла Боженка та Катерини Паученко


Учасники концерту – студенти та викладачі музичного коледжу Директор музею Віта Чернова вітає учасників концерту

Автографи на концертній афіші студентки Катерини Паученко,
викладача по класу віолончелі Марини Іванченко
та концертмейстера Світлани Концедалової


Під час концерту в музеї


    27 січня 2020 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся концерт юних композиторів – лауреатів ІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу української академічної музики «Класик-проект», присвяченого пам’яті видатного українського композитора Юлія Мейтуса.
    В рамках фестивалю традиційно влаштовується концерт «Музичні вечори у будинку родини Мейтусів» до дня народження композитора (28 січня), який організовує музична школа № 1 імені Генріха Нейгауза, що розташована в будинку, де народився талановитий музикант. За ініціативою директора школи Євгенії Малявкіної, яка й була ведучою концерту, цьогорічний захід відбувався саме в музеї професора живопису Олександра Осмьоркіна. І в цьому є своєрідна знаковість. По-перше, будівлі школи і музею, споруджені наприкінці ХІХ століття за проектами талановитого зодчого Якова Паученка – рідного дядька художника, є архітектурними перлинами історичного центру нашого міста. А, по-друге творче становлення і мистецький розквіт видатних земляків Юлія Мейтуса, Генріха Нейгауза, і Олександра Осмьоркіна, які були сучасниками, проходило в складну і досить суперечливу радянську епоху. Мистецькі ж навчальні заклади, зазначила Євгенія Малявкіна, яка є головою ради директорів позашкільних середніх мистецьких навчальних закладів Кіровоградської області та членом президії Всеукраїнської ради директорів ПСМНЗ, повинні не лише давати фахові знання учнівській аудиторії, а й залучати молодь до вивчення історії рідного краю, тим самим виховуючи високі естетичні смаки та патріотичні почуття до України.
    І концерт юних композиторів – учнів музичних шкіл міста Кропивницького є тому яскравим підтвердженням. Свої власні твори презентували скрипалі Єлизавета Волошинова і Софія Черненко, піаністи Владислава Кочерженко, Анастасія Слинченко, Марія Мазуренко, Тимофій Канарян, Катерина Худоярова, Данило Костенко, Андрій Свиридов, Софія Луцко, бандуристки Анастасія Сидоренко та Бажена Онолова, домристка Марія Сосновська, вокалісти Ілона Бурлакова, Дмитро Козлітін, Анна Чумаченко, Олександра Баранок, яка захоплюється ще й образотворчим мистецтвом і є лауреатом художнього конкурсу «Молодіжна палітра» імені Леоніда Бондаря у 2018 році, що проводить музей за підтримки управління культури і туризму Міської ради міста Кропивницького, та Данило Ніколенко, до речі, студент будівельного коледжу. У більшості з переможців конкурсу викладачем класу композиторської творчості є відомий в місті музикознавець кандидат мистецтвознавства Марина Долгіх.
    А деякі твори юних композиторів, як, наприклад, п’єсу для двох скрипок і фортепіано Єлисея Сімокопа виконували викладачі, а пісню Вікторії Холодовської на вірші Наталії Забіли – вокальний ансамбль хору «Зоринка» студії педагогічної практики музичного коледжу. Оптимістичний настрій для всіх присутніх створив також інструментальний ансамбль викладачів музичної школи №3, виконавши «Танго», яке написав учень Данило Воробйов під керівництвом свого наставника Марії Слободян. Нікого не залишив байдужим і виступ лауреата І ступеню Єлизавети Царенко, яка виконала патріотичну композицію - авторську пісню на вірші Г.Панчохи «Воїнам України» у супроводі скрипки та фортепіано, а акомпанувала їй викладач класу композиторської творчості Ольга Капітоненко.
    По завершенні концерту всіх його учасників привітала член оргкомітету фестивалю-конкурсу «Класик-проект» директор музичної школи № 2 імені Юлія Мейтуса заслужений працівник культури України Валентина Ревенко, яка відзначила композиторські здібності учнів та їх високий рівень підготовки до творчого конкурсу, а також повідомила, що голова цьогорічного конкурсу Богдана Фроляк - композитор, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, доцент кафедри композиції Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка гідно оцінила твори юних композиторів за їх оригінальність та мелодійну виразність.


Афіша ІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу української академічної музики «Класик-проект», присвяченого пам’яті Юлія Мейтуса Афіша концерту «Музичні вечори у будинку родини Мейтусів» з автографами директорів музичних шкіл Валентини Ревенко та Євгенії Малявкіної

Вітальне слово директора музичної школи № 1 ім. Г.Нейгауза Євгенії Малявкіної Вітальне слово директора музичної школи № 2 ім. Ю.Мейтуса заслуженого працівника культури України Валентини Ревенко

Виступи юних композиторів – лауреатів ІV Всеукраїнського
фестивалю-конкурсу української академічної музики
«Класик-проект», присвяченого пам’яті Юлія Мейтуса


Під час концерту в меморіальному залі музею


    15 січня 2020 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся науково-просвітницький захід в рамках роботи методичного об’єднання викладачів фортепіанних відділів музичних шкіл міста Кропивницького.
    Завідувачка народного меморіального музею Генріха Нейгауза при музичній школі №1 ім. Г.Г.Нейгауза Тетяна Фурлет виступила з доповіддю на тему: «Педагогіка та основні принципи викладання Генріха Нейгауза».
    Цікавою ілюстративною складовою виступу стала виставка з фондів музею, в експозиції якої представлялися фотознімки видатного піаніста і педагога Генріха Нейгауза, його родини, батьків Густава та Ольги Нейгауз – засновників музичної школи в Єлисаветграді, і нащадків, також піаністів, сина Станіслава, онука Генрі молодшого та правнука Адріана з Ізраїлю під час їх візиту до нашого міста, та книг літературної спадщини всесвітньовідомого музиканта. Особливу увагу фахівців привертала не лише експонована головна теоретична робота Генріха Нейгауза «Об искусстве фортепианной игры», вперше видана у 1958 році і згодом перекладена 16-ма мовами світу, а й унікальне 3-х томне видання «Размышления. Автобиографические заметки. Дневники. Избранные статьи» вже 2008 року, яке містить статті, розшифровки уроків великого піаніста, спогади про нього. Примітно, що епістолярну спадщину музиканта склав 4-й том цього видання, в якому вперше опубліковані листи Генріха Нейгауза, написані ним під час найдраматичніших подій його життя. Упорядником цього тому і автором вступної статті є художній керівник Саратовської філармонії, заслужений діяч мистецтв Росії, піаніст Анатолій Катц, який особисто спілкувався з дочкою музиканта Міліцею Нейгауз.
    Яскравим акцентом методичної презентації став показ фрагментів кінохроніки, що зафіксувала проведення Генріхом Нейгаузом занять та спілкування з учнями. Голос маестро, його зауваження щодо виконавської майстерності гри на фортепіано і власне виконання музичних творів створили надзвичайно творчу атмосферу, сповнену хвилюючих, але позитивних емоцій, про що свідчили коментарі учасників методичного заняття.
    На завершення заходу директор школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Євгенія Малявкіна подякувала Тетяні Фурлет, яка є ще й досвідченим викладачем по класу фортепіано, за успішну педагогічну роботу та активну просвітницьку діяльність щодо популяризації життя і творчості видатного музиканта-земляка Генріха Нейгауза, вершиною якої є проведення в місті Кропивницькому в квітні місяці щорічного Всеукраїнського конкурсу молодих піаністів в рамках фестивалю «Нейгаузівські музичні зустрічі» до дня народження геніального митця.


Завідувачка народного меморіального музею Генріха Нейгауза
при музичній школі №1 ім. Г.Г.Нейгауза Тетяна Фурлет виступає з доповіддю


Виступ директора музичної
школи №1 ім. Г.Нейгауза Євгенії Малявкіної


Під час заходу в меморіальному залі музею


    18 грудня 2019 року, напередодні Дня Святого Миколая - одного з найулюбленіших зимових свят дітлахів і дорослих, в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулася презентація музичної казки «Білосніжка та сім гномів» за участі учнів Музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза.
    Організатор заходу викладач відділу фортепіано Наталія Єсауленко підготувала цікаву театральну постановку за мотивами однойменної історії відомих німецьких казкарів Братів Грімм.
    А виконавцями музичної вистави стали вихованці молодших класів, які в яскравих костюмах виглядали справжніми артистами. Співами та грою на різноманітних музичних інструментах – сопілці, скрипці, гітарі, домрі, баяні і звичайно на роялі – вони зачарували всіх присутніх, серед яких було багато малечі, що захоплено спостерігала за головними героями казки.
    І хоча більшість з глядачів пам’ятають повнометражний анімаційний фільм про Білосніжку американської компанії Волта Діснея 1937 року, який був першим виготовленим у повному кольорі і вважається найкращим мультфільмом всіх часів, все ж були приємно вражені дійством музикантів-початківців, їх безпосередністю і щирістю, тому всіляко підтримували виступаючих голосними аплодисментами.
    По закінченні казки з вітальним словом до всіх учасників заходу – і учнів, і викладачів, і батьків звернулася директор музичної школи №1 імені Генріха Нейгауза Євгенія Малявкіна, яка відзначила виступи маленьких акторів, їх музичні та театральні здібності і подякувала батькам за те, що активно долучилися до підготовки вистави. Вітання прозвучали і від директора художньої школи імені Олександра Осмьоркіна Ганни Тимофієнко, яка прийшла на виставу зі своїми юними художниками і зазначила актуальність проведення таких мистецьких акцій у вихованні естетичних смаків учнів та збагачення їх світогляду.
    А директор музею Віта Чернова, похваливши всіх учасників музичної вистави за виконавську майстерність гри на інструментах, подарувала їм солодощі та високо оцінивши красиві декорації, які під час дійства створили атмосферу загадкової казковості, запропонувала залишити їх в меморіальному залі на новорічні свята в якості фотозони для відвідувачів музею.


Афіша музичної казки з дарчими підписами директора музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Євгенії Малявкіної та директора художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна Ганни Тимофієнко Вітання директора музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Євгенії Малявкіної  Директор музею Віта Чернова та директор музичної школи Євгенія Малявкіна Організатор музичної казки викладач Наталія Єсауленко

Під час презентації музичної казки


Новорічна фотосесія в музейному інтер’єрі


    5 грудня 2019 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна за пропозицією директора музичної школи №1 імені Генріха Нейгауза Євгенії Малявкіної вперше відбувся відкритий урок на тему: «Засоби музичної виразності в роботі над п’єсами кантиленного характеру».
    Учасниками методичного заходу були викладачі по класу фортепіано міських музичних шкіл, які з зацікавленням слідкували за процесом навчання, презентованим досвідченим викладачем Наталією Каулюк та її ученицею Вікторією Шашковою.
   Обраною п’єсою для виконання була «Мрії» Клода Дебюссі – видатного французького композитора рубежу ХІХ і ХХ століть, піаніста, основоположника музичного імпресіонізму, який у своїй творчості спирався на французькі музичні традиції, втілюючи в музиці швидкоплинні враження, якнайтонші відтінки людських емоцій і явищ природи.
    Такий вибір викладача був невипадковим, адже саме Клод Дебюссі створив імпресіоністську мелодику, що відрізняється гнучкістю нюансів і, в той же час, розпливчатістю. А це в повній мірі розкривало тему уроку, бо, як відомо, кантилена (з італійської - пісенька) – широка, що вільно ллється, співуча музика як вокальна, так і інструментальна, крім того термін також позначає співучість самої музики або манери її виконання, обидва значення походять від назви середньовічного музично-поетичного жанру.
    Розпочинаючи урок, викладач Наталія Каулюк представила свою здібну ученицю випускного 8-го класу Вікторію Шашкову – неодноразового лауреата всеукраїнського музичного конкурсу «Класичний меридіан» (Київ) та міжнародного музичного конкурсу «Золота ліра» (Дніпро). Своєрідною ілюстрацією показового заняття стала виставка авторських малюнків юної піаністки, в яких вона відтворила свої враження, почуття, думки, емоції, що охоплювали її під час виконання п’єс для фортепіано геніального композитора.
    Присутні фахівці фортепіанної гри були приємно вражені вдало проведеним відкритим уроком, відзначаючи повне взаєморозуміння викладача та учениці, технічне володіння ученицею педаллю інструменту, що додає звуку особливого колориту під час виконання кантиленних п’єс, а ще гармонійну атмосферу, що панує в музеї, та оксамитове звучання меморіального роялю «Bluthner» поважного віку, 1904 року, фактично ровесника музичних творів, що виконувалися.
    На завершення заходу директор школи Євгенія Малявкіна подякувала викладачу Наталії Каулюк, яка по закінченні музичного училища та музично-педагогічного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка вже понад двадцять років успішно працює в школі, впроваджуючи нові методики викладання гри на фортепіано, виховала чимало учнів, багато з яких продовжили навчання у вищих музичних навчальних закладах, а ще зазначила, що проведення відкритого уроку саме в музеї є символічною подією, адже день народження викладача 8 грудня співпадає з днем народження талановитого художника і педагога Олександра Осмьоркіна.
    Тож, сподіваємося, що творча співпраця музичних шкіл і музею, яка є досить плідною і актуальною, адже не лише популяризує музичне та образотворче мистецтво, а й виховує високі естетичні смаки як у дитячої, так і в дорослої аудиторії, матиме продовження ще й в напрямку проведення показових методичних занять.


Викладач по класу фортепіано Наталія Каулюк
проводить відкритий урок з ученицею 8-го класу Вікторією Шашковою

Юна піаністка Вікторія Шашкова біля експозиції своїх малюнків Виступ директора музичної школи №1 ім. Г.Нейгауза Євгенії Малявкіної

Під час заходу в меморіальному залі музею


    4 жовтня 2019 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся традиційний концерт учнів музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза «До Міжнародного дня музики».
    Організатор музичного вечору завідуюча фортепіанним відділом Вікторія Делестьянова підготувала цікавий відеоряд, який супроводжував виступи юних піаністів і скрипалів, бандуристів і гітаристів, віолончелістів і саксофоністів, а також вокалістів, ілюструючи їх барвистими картинками і тим самим створюючи гармонійну атмосферу для слухачів, які з задоволенням поринули у світ музики.
    Надзвичайно всім сподобалися виступи фортепіанних дуетів, які жваво виконували танцювальні мелодії «Карнавал на двох», «Бразильський карнавал», «Вальс», а також українські пісні «Світанок», «Шовкова косиця», «Крає мій», озвучені юними солістками та учасниками ансамблю «Музичне сяйво». Нікого не залишила байдужим і композиція викладача школи по класу бандури Оксани Горобченко «Розповідь».
    Особливої чарівності додали і ведучі концерту - учень молодших класів Ярослав та викладач Аліна Леонтієнко, які тішили присутніх розповідями з історії Міжнародного дня музики.
    Зі словами подяки до всіх учасників заходу – і учнів, і їх викладачів звернулася директор музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Євгенія Малявкіна, яка зазначила, що творча співпраця школи і музею є плідною і актуальною, адже не лише популяризує музичне та образотворче мистецтво, а й виховує високі естетичні смаки як у дитячої, так і в дорослої аудиторії. А підтвердженням цих слів стала Подяка колективу школи, яку вручила директор музею Віта Чернова, доповнивши її солодким подарунком - шоколадною платівкою для учасників концерту.


p3427m.jpg (5991 bytes) p3428m.jpg (8337 bytes) p3429m.jpg (8240 bytes)
Афіша концерту Вітання директора школи Євгенії Малявкіної Вітання директора музею Віти Чернової

p3430m.jpg (7629 bytes) p3431m.jpg (7145 bytes) p3432m.jpg (7311 bytes) p3433m.jpg (7731 bytes)
p3434m.jpg (7495 bytes) p3435m.jpg (7324 bytes) p3436m.jpg (7463 bytes) p3437m.jpg (7524 bytes)
p3438m.jpg (7708 bytes) p3439m.jpg (7446 bytes) p3440m.jpg (7313 bytes) p3441m.jpg (7100 bytes)
p3442m.jpg (7593 bytes) p3443m.jpg (7657 bytes) p3444m.jpg (8256 bytes) p3445m.jpg (6218 bytes)
p3446m.jpg (7478 bytes) p3447m.jpg (8747 bytes) p3448m.jpg (8776 bytes)
Під час концерту

    4 жовтня 2018 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся традиційний концерт учнів музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза «До Міжнародного дня музики», підготовлений завідуючою фортепіанним відділом Вікторією Делестьяновою. Юні музиканти грою на фортепіано і скрипці, гітарі та віолончелі, кларнеті та саксофоні, а також вокальним виконанням створили надзвичайно гармонійну атмосферу, яка допомогла всім слухачам здійснити своєрідну подорож у світ музики.
    Вже традиційним став і прекрасний вернісаж художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна, яка з задоволенням долучається до відзначення музичного свята, влаштовуючи цікаві виставки учнівських творчих робіт. Так, на нинішній виставці презентувалися живописні, графічні та колажні композиції з зображенням натюрмортних постановок різноманітних музичних інструментів, які яскраво втілюють розмаїття дитячої фантазії сприйняття світу музики.
    Дякуючи всім учасникам заходу – і учням, і їх викладачам – за підготовку концерту та виставки, директор музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Євгенія Малявкіна та викладач художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна Світлана Гноєва зазначили, що влаштування таких спільних мистецьких заходів є гарною ідеєю, адже вони не лише виховують високі естетичні смаки у дитячої аудиторії, а й сприяють розширенню світогляду учнів музичних і художніх шкіл, взаємному зацікавленню музичним та образотворчим мистецтвом, успішній реалізації їх творчих здібностей.
    А по завершенні святкового дійства всі його учасники отримали від музею символічні подарунки – юні музиканти нотні зошити, а вихованці художньої школи альбом для малювання та пензлики. Не залишився без подарунку і музей – прекрасний альбом «Образотворче мистецтво – минуле і сучасне» з репродукціями творів художників-земляків, серед яких звичайно і Олександр Осмьоркін, передала до музейної збірки Євгенія Малявкіна, що є досить символічно напередодні Дня художника.


p2538m.jpg (3571 bytes) p2539m.jpg (2578 bytes)

Афіша концерту з автографом директора музичної
школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Євгенії Малявкіної


p2540m.jpg (11910 bytes) p2541m.jpg (4914 bytes) p2542m.jpg (6122 bytes) p2543m.jpg (6620 bytes)

Виставка творчих робіт учнів художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна


p2544m.jpg (7705 bytes) p2545m.jpg (7706 bytes) p2546m.jpg (7512 bytes) p2547m.jpg (7744 bytes) p2548m.jpg (7888 bytes)
Директор музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Євгенія Малявкіна вітає учасників заходу та вручає альбом директору музею Віті Черновій Директор музею Віта Чернова вручає подарунки учасникам заходу Вітання викладача художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна Світлани Гноєвої Викладач Світлана Гноєва та учні художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна біля експозиції виставки

p2549m.jpg (7905 bytes) p2550m.jpg (7592 bytes) p2551m.jpg (6543 bytes) p2552m.jpg (5865 bytes) p2553m.jpg (7738 bytes)
p2554m.jpg (6865 bytes) p2555m.jpg (7089 bytes) p2556m.jpg (6258 bytes) p2557m.jpg (5769 bytes) p2558m.jpg (8114 bytes)
p2559m.jpg (6397 bytes) p2560m.jpg (6595 bytes) p2561m.jpg (7960 bytes) p2562m.jpg (7620 bytes) p2563m.jpg (7571 bytes)
p2564m.jpg (7506 bytes) p2565m.jpg (7773 bytes) p2567m.jpg (7246 bytes) p2568m.jpg (8330 bytes) p2569m.jpg (6983 bytes)

Під час концерту учнів музичної школи ім. Г.Г.Нейгауза
«До Міжнародного дня музики»



    24 квітня 2018 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся концерт «Образи минулих століть» у виконанні Муніципального камерного хору під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Юрія Любовича.
    Цей унікальний колектив відомий далеко за межами України, адже є лауреатом та володарем гран-прі престижних всеукраїнських та міжнародних хорових фестивалів та конкурсів. Створюючи хор у 1978 році, талановитий музикант і надзвичайно творча особистість Юрій Васильович Любович, який понад двадцять років очолював музичне училище в нашому місті, Почесним громадянином якого він є, а також заснував та півтора десятка років був ідейним натхненником дитячого хорового фестивалю «Золотий орфей», за мету мав не просто розвиток і популяризацію хорового співу, а перш за все пропаганду саме класичного музичного мистецтва. В репертуарі камерного хору чимало програм, що включають як духовну - православну та католицьку музику, так і твори німецьких, французьких, італійських, американських і звичайно українських та російських композиторів.
    Нинішній концерт став черговою сенсацією для поціновувачів хорового співу, які завітали до музичної вітальні музею. Всі були вражені професійним виконанням творів італійського композитора, одного з основоположників жанру опери, великого майстра мадригалів Клаудіо Монтеверді, німецького і англійського композитора епохи бароко Георга Фрідріха Генделя, який мав значний вплив на геніального і найбільш популярного класичного композитора австрійської школи Вольфганга Амадея Моцарта, твори якого також звучали під час виступу.
    З не меншим зацікавленням слухали й пізнавальні розповіді ведучої – відомого музикознавця, викладача музичного коледжу Олени Ієвської, яка з захопленням повідала присутнім історію написання мадригалів, що являють собою світський літературний та музично-поетичний пісенний жанр епохи Відродження на любовну тематику, а також маловідомі сторінки життя і творчості талановитих музикантів, чиї композиції виконувалися.
Приємною несподіванкою для слухачів став і виступ концертмейстера, також викладача музичного коледжу Світлани Концедалової, адже зазвичай хор виконує твори без музичного супроводу. Тож, вкотре звучав старовинний рояль «Bluthner» 1904 року випуску, що прикрашає меморіальний зал музею, і до речі, саме Світлана Концедалова була першою, хто торкнувся його клавіш, після того як музей у 1998 році привіз його з Москви згідно з заповітом вдови художника Надії Георгіївни Осмьоркіної.
    Хоровий колектив високого класу, який своїм неперевершеним фаховим рівнем підготовки, неординарною виконавською майстерністю та вишуканим репертуаром в черговий раз викликав незабутні враження у публіки і на підтвердження того були гучні оплески, вигуки «Браво!», багато квітів.


p2106m.jpg (3336 bytes) p2107m.jpg (5922 bytes) p2108m.jpg (6194 bytes) p2109m.jpg (5875 bytes)
Афіша концерту Заслужений діяч мистецтв України Юрій Любович та Муніципальний камерний хор Ведуча концерту Олена Ієвська Концертмейстер Світлана Концедалова

p2110m.jpg (6570 bytes) p2111m.jpg (7125 bytes) p2112m.jpg (7487 bytes) p2113m.jpg (5463 bytes)
p2114m.jpg (6866 bytes) p2115m.jpg (7091 bytes) p2116m.jpg (6008 bytes) p2117m.jpg (3813 bytes) p2118m.jpg (5361 bytes)
p2119m.jpg (6385 bytes) p2120m.jpg (4909 bytes) p2121m.jpg (6396 bytes) p2122m.jpg (3888 bytes) p2123m.jpg (6195 bytes)

Під час концерту


    20 березня 2018 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся концерт учнів та викладачів Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза «Музи – Генії – Європа» за участі учнів Кіровоградської дитячої художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна.
    Музичне дійство було особливим. Його автори викладачі фортепіанного відділу школи Олена Надутенко та Жанна Колоскова, розробивши програму з ведучими концерту Музою та Художником, влаштували справжню музичну подорож країнами Європи - Норвегія, Польща, Німеччина, Австрія, Італія, Угорщина, Румунія, Іспанія і звичайно Україна, яку прекрасно ілюстрував надзвичайно вдало підібраний відеоряд репродукцій картин найвідоміших художників, що є символами цих держав.
    Чудовим доповненням заходу була виставка малюнків учнів Кіровоградської дитячої художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна, на яких зображено і Ейфелеву вежу в Парижі, і гондольєра у Венеції, і художника на пленері в Греції, і старовинні вулички Праги, і красиві архітектурні споруди нашого міста Кропивницького, які, до речі, нічим не поступаються європейським пам’яткам.
    Вражені почутим і побаченим, присутні ще довго вітали юних митців аплодисментами. Директори шкіл музичної №1 ім. Г.Г.Нейгауза Євгенія Малявкіна та художньої ім. О.О.Осмьоркіна Ганна Тимофієнко, подякувавши всім учасникам заходу – і учням, і їх викладачам – за підготовку концерту та виставки, зазначили, що влаштування таких спільних мистецьких заходів є гарною ідеєю, адже вони не лише виховують високі естетичні смаки у дитячої аудиторії, а й сприяють розширенню кругозору учнів музичних і художніх шкіл, взаємному зацікавленню музичним та образотворчим мистецтвом, успішній реалізації їх творчих здібностей.
    А директор музею Віта Чернова від імені колективу подякувала мистецьким навчальним закладам за участь в музейному проекті «Музична вітальня» та подарувала сувеніри «небесні повітряні ліхтарики», порадивши їх запустити під час урочистостей з нагоди випуску юних музикантів та художників з побажанням виконання їх найзаповітніших мрій.


p2027m.jpg (8464 bytes) p2028m.jpg (6911 bytes) p2029m.jpg (1953 bytes) p2030m.jpg (4835 bytes) p2031m.jpg (7358 bytes)
Афіша концерту з автографами директорів шкіл музичної №1 ім. Г.Г.Нейгауза Євгенії Малявкіної та художньої ім. О.О.Осмьоркіна Ганни Тимофієнко Програма концерту з автографом викладача по класу фортепіано Олени Надутенко Виставка малюнків учнів дитячої художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна

p2032m.jpg (7781 bytes) p2033m.jpg (4409 bytes) p2034m.jpg (7847 bytes) p2035m.jpg (7020 bytes)
Ведучі концерту Муза та Художник і викладач по класу фортепіано Жанна Колоскова Учасники концерту – учні та їх викладачі Жанна Колоскова (ліворуч) та Олена Надутенко (праворуч) Вітання директора музичної №1 ім. Г.Г.Нейгауза Євгенії Малявкіної

p2036m.jpg (6644 bytes) p2037m.jpg (7165 bytes) p2038m.jpg (7383 bytes)
Вітання директора художньої ім. О.О.Осмьоркіна Ганни Тимофієнко Директор музею Віта Чернова дарує сувеніри «небесні повітряні ліхтарики» Автограф на афіші концерту директорів шкіл музичної №1 ім. Г.Г.Нейгауза Євгенії Малявкіної (праворуч) та художньої ім. О.О.Осмьоркіна Ганни Тимофієнко (в центрі)

p2039m.jpg (7987 bytes) p2040m.jpg (7150 bytes) p2041m.jpg (9160 bytes) p2042m.jpg (7851 bytes) p2043m.jpg (3479 bytes)
p2044m.jpg (8626 bytes) p2045m.jpg (6880 bytes) p2046m.jpg (5939 bytes) p2047m.jpg (6882 bytes) p2048m.jpg (5371 bytes)
p2049m.jpg (3232 bytes) p2050m.jpg (8329 bytes) p2051m.jpg (9353 bytes) p2052m.jpg (7128 bytes) p2053m.jpg (7837 bytes)
p2054m.jpg (7044 bytes) p2055m.jpg (7224 bytes) p2056m.jpg (8475 bytes) p2057m.jpg (7128 bytes) p2058m.jpg (3784 bytes)

Під час концерту учнів та викладачів
Кіровоградської музичної школи ім. Г.Г.Нейгауза


    7 лютого 2018 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся концерт студентів Кіровоградського музичного коледжу під керівництвом викладача по класу скрипки Наталії Карабан та концертмейстера Світлани Концедалової.
    Марія Полячок, Наталія Мартинюк та Катерина Паученко зачарували всіх присутніх майстерним виконанням безсмертних творів всесвітньовідомих композиторів Петра Чайковського, Каміля Сен-Санса та Кароля Шимановського, який, до речі, має безпосереднє відношення до нашого міста, адже першу музичну освіту геніальний польський композитор здобув саме в Єлисаветграді (нині Кропивницькому) в музичній школі Густава Нейгауза, свого триюрідного дядька й батька відомого російського музичного діяча Генріха Густавовича Нейгауза. Тож доречною і надзвичайно пізнавальною стала розповідь директора музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олександра Полячка про видатного земляка та про щорічне проведення в нашому місті Міжнародного музичного фестивалю імені Кароля Шимановського.


p2019m.jpg (4841 bytes) p2020m.jpg (6886 bytes) p2021m.jpg (7124 bytes) p2022m.jpg (6958 bytes)
Афіша концерту студентів Кіровоградського музичного коледжу Викладач по класу скрипки Наталія Карабан представляє студентів Виступ директора музею музичної культури ім. Кароля Шимановського Олександра Полячка Учасники концерту: студенти Катерина Паученко, Наталія Мартинюк та Марія Полячок, концертмейстер Світлана Концедалова

p2023m.jpg (6763 bytes) p2024m.jpg (6749 bytes) p2025m.jpg (5461 bytes) p2026m.jpg (6062 bytes)
Під час концерту студентів Кіровоградського музичного коледжу

    4 жовтня 2017 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся традиційний концерт учнів Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза «До Міжнародного дня музики».
    В концерті взяли участь кращі учні школи – лауреати обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Сольні виступи піаністів, скрипалів, бандуристів, акордеоністів та саксофоністів, а також виконання музичних композицій струнного квартету, вокальних ансамблів «Сріблясті дзвіночки» та «Мрія» у супроводі яскравих відеоматеріалів, що демонструвалися на екрані, зачарували всіх присутніх. Пізнавальною була і цікава розповідь про музичне мистецтво ведучих концерту – Королеви Музики та її вірних помічників Скрипічного та Басового Ключів. Окрасою заходу стала представлена виставка малюнків та виробів з полімерної глини учнів школи на музичну тематику.
    По завершенні концерту директор музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Є.В.Малявкіна подякувала всім учасникам – учням, викладачам, концертмейстерам, а також музею за гостинність. А директор музею В.В.Чернова, привітавши всіх з Міжнародним днем музики, подарувала музичній школі фотографію виступу ансамблю скрипалів під час урочистостей з нагоди вручення обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна у 2013 році, на якому зображені учні школи, багато з яких вже навчаються в Кіровоградському музичному училищі.


p1818m.jpg (4072 bytes) p1819m.jpg (4351 bytes) p1820m.jpg (8688 bytes)
Афіша концерту Ведучі концерту - Королева Музики, Скрипічний та Басовий Ключі

p1821m.jpg (8086 bytes) p1822m.jpg (6565 bytes) p1823m.jpg (3455 bytes) p1828m.jpg (3428 bytes)
p1824m.jpg (6861 bytes) p1825m.jpg (3013 bytes) p1826m.jpg (8126 bytes) p1827m.jpg (2955 bytes)
p1829m.jpg (8587 bytes) p1830m.jpg (3603 bytes) p1831m.jpg (9369 bytes)

Концертні виступи учнів
Кіровоградської музичної школи ім. Г.Г.Нейгауза


p1832m.jpg (8711 bytes) p1833m.jpg (8341 bytes)
Вітання директора музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Є.В.Малявкіної Вітання директора музею В.В.Чернової

p1834m.jpg (6640 bytes) p1835m.jpg (3704 bytes) p1836m.jpg (3497 bytes) p1837m.jpg (7189 bytes) p1838m.jpg (8958 bytes)

Під час концерту


    8 червня 2017 року в меморіальному залі художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна відбувся концерт студента ІУ-го курсу відділу оркестрових струнних інструментів Кіровоградського музичного училища Михайла Карпущенкова, який приїхав до нашого міста у 2014 році разом ще з трьома студентами зі Сходу країни, де навчався в Донецькому музичному училищі.
    Ідея влаштувати сольний концерт саме в цьому прекрасному приміщенні виникла у молодого музиканта після візиту до музею у складі учасників концерту «Зустрічі на Дворцовій», що відбувався в березні цього року. Тож, представляючи свого учня, вже випускника училища, викладач по класу скрипки Н.М.Карабан зазначила: «Мрія Михайла виступити з сольним концертом в музеї Осмьоркіна сьогодні нарешті збувається».
    До концертної програми Михайло Карпущенков включив твори улюблених композиторів, назвавши їх «своїми друзями в житті» - всесвітньо відомого Йогана-Себастьяна Баха, чеського скрипаля Йозефа Сука, американця, двічі лауреата Пулітцерівської премії з музики Самюеля Барбера, геніального Альфреда Шнітке та сучасного українського композитора і педагога, у свій час старшого редактора видавництва «Музична Україна» Юрія Щуровського, підготувавши також змістовну відеопрезентацію про їх життя та творчість, озвучила яку його викладач Н.М.Карабан, яка й вела концерт.
    Творчу зустріч Михайло Карпущенков завершив подякою всім, хто завітав на його сольник, особливі ж слова вдячності були адресовані наставнику Н.М.Карабан, яка подарувала йому цікаві книги з музикознавства, що допомагатимуть йому в подальшому оволодінні грою на скрипці, та концертмейстеру С.В.Концедаловій. А директор музею В.В.Чернова подякувала скрипалю за чудовий музичний вечір і подарувала на добру згадку про наше місто, яке він полюбив всім серцем, цікавлячись його історією та культурою, різноманітні сувеніри - туристичну карту, комплект листівок, буклет та керамічний магніт з новою назвою «Кропивницький».


p1522m.jpg (5879 bytes) p1523m.jpg (6370 bytes) p1524m.jpg (4579 bytes) p1525m.jpg (3772 bytes)
Афіша концерту Михайло Карпущенков під час концерту

p1526m.jpg (4514 bytes) p1527m.jpg (6752 bytes) p1528m.jpg (5484 bytes)
Вітання викладача музичного училища Н.М.Карабан Подяка директора музею В.В.Чернової Михайло Карпущенков зі своїм викладачем Н.М.Карабан та концертмейстером С.В.Концедаловою

    25 травня 2017 року в меморіальному залі художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна відбувся концерт студентів Кіровоградського музичного училища по класу альта. Організував це музичне дійство відомий в нашому місті музикант та педагог О.Ф.Клімась. Його вихованці студенти-альтисти Вікторія Моісеєнко, Єлизавета Башева, Дмитро Куковякін та скрипалька Марія Полячок виконали твори німецьких композиторів епохи бароко Г.-Ф.Телемана, Й.-Х.Баха, К.-Ф.Стаміца, а також другої пол. ХІХ – поч. ХХ ст. німецького диригента М.-К.Бруха та чеського віолончеліста-віртуоза Д.Поппера і сольно, і дуетом, і тріо з фортепіанним акомпанементом концертмейстерів Т.М.Гараніної та С.В.Концедалової
    Окрасою заходу стала надзвичайно захоплива розповідь О.Ф.Клімася про історію створення альта, оксамитовим звучанням якого всі слухачі були  буквально зачаровані, та про знаних майстрів, що виготовляли цей інструмент - зовні альт є майже тотожний до скрипки, але дещо більший за розміром, і звичайно про видатних композиторів минулих століть та сучасності, які писали концертні п’єси саме для альта.
    Директор музею В.В.Чернова щиро подякувала всім учасникам концерту за чарівні миті спілкування з класичним музичним мистецтвом. Високо оцінила виступи студентів, зазначивши складність концертної програми, колега О.Ф.Клімася - викладач музичного училища по класу скрипки Н.М.Карабан, яка досить часто організовує в музеї концерти своїх талановитих студентів.
    А завершальним акордом музичного вечора була традиційна фотосесія учасників концерту біля меморіального роялю та автографи на афіші концерту.


p1504m.jpg (3702 bytes) p1505m.jpg (1818 bytes) p1506m.jpg (6302 bytes)
Афіша концерту з автографами учасників Викладач по класу альта О.Ф.Клімась розпочинає концерт

p1507m.jpg (8598 bytes) p1508m.jpg (3126 bytes) p1509m.jpg (3562 bytes) p1510m.jpg (6595 bytes) p1511m.jpg (7423 bytes) p1512m.jpg (7312 bytes)

Виступи студентів


p1513m.jpg (7539 bytes) p1514m.jpg (3640 bytes) p1515m.jpg (6397 bytes) p1516m.jpg (6624 bytes)
Директор музею В.В.Чернова дякує учасникам концерту Виступ викладача музичного училища по класу скрипки Н.М.Карабан Викладач по класу альта О.Ф.Клімась та учасники концерту: Дмитро Куковякін, концертмейстер Т.М.Гараніна, Єлизавета Башева, Вікторія Моісеєнко, концертмейстер С.В.Концедалова, Марія Полячок

p1517m.jpg (6051 bytes) p1518m.jpg (7176 bytes) p1519m.jpg (7434 bytes) p1520m.jpg (7200 bytes) p1521m.jpg (7219 bytes)
Фотосесія учасників концерту біля меморіального роялю Автографи учасників концерту на афіші

    17 травня 2017 року в меморіальному залі художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна в рамках культурно-мистецької просвітницької акції «Музейні гостини», присвяченої 125-річчю з дня народження художника і педагога О.О.Осмьоркіна, до Міжнародного дня музеїв (18 травня) відбувся спільний арт-проект музею та Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза - Музична казка «Брись!».
    Вихованці музичного театру «Казка» під керівництвом О.В.Місько та концертмейстера О.Б.Івашкевич представили шанувальникам музичного мистецтва надзвичайно цікаве театралізоване дійство, створене за мотивами п’єси Валерія Зіміна «Брись! або Історії кота Філофея». Пройнявшись основною ідеєю вистави, юні артисти досить вміло, з усією емоційною напругою, передали зворушливий сюжет про людяність і чуйність, любов до тварин та довкілля, усвідомлення відповідальності за тих, кого ми приручили. Вдало підібрані костюми, досить професійно виконаний грим, а головне бездоганна підготовка вокальних виступів, недаремно саме цей мюзикл отримав перше місце на цьогорічному обласному конкурсі учнів позашкільних спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Паросток» в номінації «Музичний театр», що відбувався в Кіровоградському академічному обласному театрі ляльок 27 березня в Міжнародний день театру, вразили глядачів, а серед них були і малеча, і дорослі, які щиро аплодували юним артистам і оплески ці були заслуженими.
    На завершення музичного вечора директор Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Є.В.Малявкіна привітала музейників з Міжнародним днем музеїв, а директор музею В.В.Чернова від колективу вручила юним музикантам Подяку та подарувала керамічного кота – авторський твір кропивницького художника члена НСХУ Олександра Фірсова.


p1489m.jpg (4939 bytes) p1490m.jpg (2219 bytes) p1491m.jpg (7248 bytes) p1492m.jpg (7688 bytes)
Афіша музичної казки «Брись!» з автографами директора музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Є.В.Малявкіної та керівника музичного театру «Казка» О.В.Місько Подяка директора музею В.В.Чернової Вітання директора музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Є.В.Малявкіної

p1493m.jpg (6696 bytes) p1494m.jpg (7575 bytes) p1495m.jpg (6110 bytes) p1496m.jpg (6188 bytes)
p1497m.jpg (6508 bytes) p1498m.jpg (6149 bytes) p1499m.jpg (7815 bytes) p1500m.jpg (7629 bytes)
p1501m.jpg (7519 bytes) p1502m.jpg (7424 bytes) p1503m.jpg (8115 bytes)

Музична казка «Брись!» в меморіальному залі музею


    17 квітня 2017 року в меморіальному залі художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна відбувся «Пасхальний концерт» у виконанні лауреатів всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсів студентки Кіровоградського музичного училища скрипальки Марії Полячок та випускника цього училища, а нині студента Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка по класу флейти Романа Ієвського. Партію фортепіано на роялі виконувала концертмейстер училища С.В.Концедалова, яка є ініціатором влаштування цього святкового музичного дійства.
    Всі присутні були зачаровані довершеністю звучання творів всесвітньо відомих композиторів від 18 століття і до сучасності. Чудовим обрамленням концерту стали пізнавальні музикознавчі розповіді викладача училища О.О.Ієвської про історію написання творів та їх авторів - Нікколо Паганіні, Йоганна-Себастьяна Баха, Жака Ібера, Бела Бартока та Астора П’яцолла.
    А на завершення заходу директор музею В.В.Чернова висловила щиру подяку учасникам концерту та подарувала репродукцію картини талановитого художника-земляка А.Ю.Ліпатова «Пасхальний вечір» 1998 року, яка була передана автором до музейної збірки.


p1425m.jpg (3892 bytes) p1426m.jpg (6771 bytes) p1427m.jpg (6805 bytes) p1428m.jpg (3946 bytes) p1429m.jpg (6203 bytes)
Афіша з автографами учасників концерту Ведуча концерту О.О.Ієвська Виступи Марії Полячок та Романа Ієвського

p1430m.jpg (6676 bytes) p1431m.jpg (7730 bytes) p1432m.jpg (6470 bytes) p1433m.jpg (6212 bytes) p1434m.jpg (6623 bytes)
Директор музею В.В.Чернова дарує репродукцію картини А.Ю.Ліпатова «Пасхальний вечір» Оплески слухачів Автографи на афіші учасників концерту: флейтиста Р.Ієвського, концертмейстера С.В.Концедалової, ведучої О.О.Ієвської

p1435m.jpg (6997 bytes) p1436m.jpg (5617 bytes) p1437m.jpg (3434 bytes) p1438m.jpg (3709 bytes) p1439m.jpg (3724 bytes)
Фотосесія учасників концерту в меморіальному залі музею

   29 березня 2017 року в меморіальному залі художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна відбувся концерт «Зустрічі на Дворцовій» у виконанні студентів Кіровоградського музичного училища під керівництвом викладача по класу скрипки Наталії Миколаївни Карабан та концертмейстера Світлани Володимирівни Концедалової.
   Звучали твори всесвітньо відомих композиторів Нікколо Паганіні, Йоганна Штрауса, Роберта Шумана, Фріца Крейслера, Бенжамена Годара, Сергія Рахманінова, Бела Бартока, Вільяма Кролла. Тож слухачі мали унікальну можливість, насолоджуючись мелодійними звуками скрипки у супроводі фортепіано, здійснити своєрідну подорож у часі від початку 19 століття і до сучасності.
   Приємно вразили своєю майстерною грою студенти Марія Полячок і Катерина Паученко, до речі, випускниці Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза, а також Наталія Мартинюк та Михайло Карпущенков, який, за словами його педагога Н.М.Карабан, вирізняється активною громадською позицією, адже приїхав до нашого міста зі Сходу, де навчався в Донецькому музичному училищі, тому виконаний ним «Романс» сучасного українського композитора Андрія Штогаренка був сприйнятий особливими аплодисментами. А студент першого курсу по класу скрипки Андрій Гребенчуков зачарував всіх «Етюдом» сучасного грузинського композитора Мераба Парцхаладзе, виконавши його на фортепіано, адже навчався гри на цьому інструменті в Новопразькій дитячій школі мистецтв Олександрійського району Кіровоградської області.
   А по завершенню музичного дійства всі його учасники – і студенти, і викладачі, отримавши гучні оплески та щирі слова подяки, з задоволенням залишили свої автографи на концертній афіші зі сподіваннями на подальші творчі зустрічі.


p1414m.jpg (3051 bytes) p1415m.jpg (3362 bytes)
Афіша з автографами учасників концерту Викладач по класу скрипки Н.М.Карабан представляє студентів

p1416m.jpg (5399 bytes) p1417m.jpg (6047 bytes) p1418m.jpg (4427 bytes) p1419m.jpg (5459 bytes) p1420m.jpg (5703 bytes)
Виступи студентів Катерини Паученко, Андрія Гребенчукова,
Михайла Карпущенкова, Наталії Мартинюк, Марії Полячок

p1421m.jpg (6298 bytes) p1422m.jpg (5922 bytes) p1423m.jpg (6643 bytes) p1424m.jpg (6556 bytes)
Подяка директора музею В.В.Чернової Концертмейстер С.В.Концедалова, викладач Н.М.Карабан та студенти підписують концертну афішу Учасники концерту в меморіальному залі музею

    5 жовтня 2016 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся традиційний концерт учнів Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза «Мандруємо світом музики…», присвячений Міжнародному дню музики.
    Концертна програма була складена таким чином, аби представити яскраві музичні композиції різних країн світу - Норвегії, Іспанії, Угорщини, Італії, Франції, Німеччини, загадкового Сходу і звичайно України. Розповіді про ці країни ілюстрував відеоряд з чудовими краєвидами.
    Юні музиканти грою на фортепіано і флейті, скрипці і віолончелі, а також вокальним виконанням створили надзвичайно гармонійну атмосферу, яка допомогла всім слухачам здійснити своєрідну музичну подорож світом.
    Директор музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Є.В.Малявкіна подякувала всім учасникам концерту – учням, викладачам, концертмейстерам, а також музею за гостинність. А директор музею В.В.Чернова, привітавши всіх з Міжнародним днем музики, подарувала музичній школі керамічні свистульки, зроблені кіровоградським художником, членом Національної Спілки художників України, лауреатом обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка в номінації «декоративно-прикладне мистецтво» М.І.Фірсовим, які, до речі, можна використовувати як своєрідні музичні інструменти, що відразу й перевірили учні школи.
     А на завершення всі учасники концерту залюбки фотографувалися у меморіальному залі музею.


p1187m.jpg (4694 bytes) p1188m.jpg (1430 bytes) p1189m.jpg (4047 bytes) p1190m.jpg (8503 bytes)
Афіша концерту
«Мандруємо світом музики…»
Програма концерту
«Мандруємо світом музики…»

p1191m.jpg (3647 bytes) p1192m.jpg (6060 bytes) p1193m.jpg (5652 bytes) p1194m.jpg (4657 bytes) p1195m.jpg (5034 bytes) p1196m.jpg (4444 bytes)
p1197m.jpg (4469 bytes) p1198m.jpg (4695 bytes) p1199m.jpg (4195 bytes) p1200m.jpg (5021 bytes) p1201m.jpg (3321 bytes) p1202m.jpg (7130 bytes)

Концертні виступи учнів Кіровоградської
музичної школи ім. Г.Г.Нейгауза


p1203m.jpg (8110 bytes) p1204m.jpg (7434 bytes) p1205m.jpg (4499 bytes) p1206m.jpg (6612 bytes) p1207m.jpg (5141 bytes)
Вітання директора музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Є.В.Малявкіної Вітання директора музею В.В.Чернової Під час концерту

p1208m.jpg (8726 bytes) p1209m.jpg (5257 bytes) p1210m.jpg (3496 bytes) p1211m.jpg (4389 bytes)
Фото на згадку

    2 жовтня 2016 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна в рамках «ХІV Музичного фестивалю ім. Кароля Шимановського «Шимановський і Губаренко», 29 вересня – 4 листопада 2016 року, місто Кропивницький» відбувся камерний концерт «На перетині часів і доль».
    У програмі музичного дійства були: В.Губаренко «Листи кохання» ор.18 (1970) - Моноопера в 4-х частинах для сопрано та струнного оркестру (виконується у перекладі для фортепіано), лібрето В.Губаренка за новелою А.Барбюса «Ніжність», а також вокальні та фортепіанні мініатюри К.Шимановського, Ф.Шопена, І.Губаренко, В.Сильвестрова, М.Шуха у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів Валерії Туліс (сопрано) - солістки Київського національного академічного театру оперети, солістки оперної студії Національної музичної академії України ім. П.Чайковського, володарки міжнародної відзнаки в кіномистецтві «Дебют» та Ольги Ващук (фортепіано) - доцента Національної музичної академії України ім. П.Чайковського. Зі вступним словом виступила автор проекту Марина Черкашина-Губаренко – доктор мистецтвознавства, професор, член-кореспондент Академії мистецтв України, яка подарувала музею щойно видану збірку власних поезій.
    Шанувальники музичного мистецтва, які завітали до музею, були в захваті від почутого і вражені високопрофесійною майстерністю виконавців, які, до речі, високо оцінили рояль «Bluthner» 1904 року, що прикрашає меморіальний зал, і подякували музейникам за збереження музичного інструменту, а також за надзвичайно мистецьку атмосферу, якою насичений музей. Зі словами вдячності від всіх присутніх та побажаннями подальших творчих успіхів виступив ініціатор і організатор фестивалю Олександр Полячок - директор музею музичної культури ім. К.Шимановського та голова Кіровоградського об’єднання поляків «Полонія» ім. К.Шимановського.


p1178m.jpg (7692 bytes) p1179m.jpg (6854 bytes) p1180m.jpg (4190 bytes) p1181m.jpg (4774 bytes)
Програма «ХІV Музичного фестивалю ім. Кароля Шимановського
«Шимановський і Губаренко», 29 вересня – 4 листопада 2016 року,
місто Кропивницький»
Програма камерного концерту
«На перетині часів і доль»

p1182m.jpg (6439 bytes) p1183m.jpg (3510 bytes) p1184m.jpg (2007 bytes)

Виступ доктора мистецтвознавства, професора,
члена-кореспондента Академії мистецтв України
Марини Черкашиної-Губаренко та її авторська книга


p1185m.jpg (3858 bytes) p1186m.jpg (4590 bytes)
Концертний виступ лауреатів міжнародних конкурсів Валерії Туліс (сопрано) та Ольги Ващук (фортепіано) Ініціатор і організатор фестивалю Олександр Полячок дякує учасникам концерту

    26 травня 2016 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулися урочистості з нагоди вручення випускникам 2016 року Свідоцтв про закінчення Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза.
    Символічно, що ця святкова подія зібрала учнів, їх викладачів, батьків та друзів саме в своєрідній музичній вітальні музею, адже чимало серед випускників тих, хто неодноразово виступав тут з концертними номерами – скрипалі Михайло Солонченко та Катерина Паученко, піаністка Вероніка Кареліна, віолончеліст Микита Собченко та багато інших юних музикантів.
    Гостей заходу зустрічав шкільний духовий оркестр, створивши піднесений настрій всім присутнім. Відкрили урочистості спільним виконанням Державного Гімну України. Директор школи Є.В.Малявкіна виступила з вітальним словом та вручила Свідоцтва випускникам про закінчення музичної школи, побажавши їм щасливого життєвого та творчого шляху.
    Велику естетичну насолоду всі отримали і від святкового концерту у виконанні цьогорічних випускників та початківців, які вітали їх із закінченням школи.
     А на завершення було феєричне запускання в небо повітряних кульок бажань зі сподіваннями на світле майбутнє і здійснення найсміливіших мрій.


p1041m.jpg (10475 bytes) p967m.jpg (6891 bytes) p968m.jpg (6629 bytes) p969m.jpg (8408 bytes) p970m.jpg (6759 bytes)
Афіша події Виступає шкільний
духовий оркестр
Відкриття урочистостей

p971m.jpg (6277 bytes) p972m.jpg (6323 bytes)
Вітальне слово
директора школи
Є.В.Малявкіної
Завуч школи В.Б.Малашевич
зачитує наказ про видачу
Свідоцтв випускникам

p973m.jpg (5392 bytes) p974m.jpg (5618 bytes) p975m.jpg (5293 bytes) p976m.jpg (6562 bytes)
Директор школи Є.В.Малявкіна вручає Свідоцтва випускникам

p977m.jpg (7864 bytes) p978m.jpg (4288 bytes) p979m.jpg (6033 bytes) p980m.jpg (2995 bytes) p981m.jpg (5401 bytes) p982m.jpg (7971 bytes)
Святковий концерт

p983m.jpg (5694 bytes) p984m.jpg (3565 bytes)
Вітання від
батьківського комітету
З фотоальбомом
«Наш випуск»

p985m.jpg (3195 bytes) p986m.jpg (3662 bytes) p987m.jpg (6762 bytes) p988m.jpg (8348 bytes)
p989m.jpg (9368 bytes) p990m.jpg (9144 bytes) p991m.jpg (5552 bytes) p992m.jpg (3389 bytes)
Запускання в небо повітряних кульок бажань

    14 квітня 2016 року в своєрідній музичній вітальні художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна відбувся «Концерт скрипкової музики» у виконанні студентів Кіровоградського музичного училища під керівництвом викладача по класу скрипки Наталії Карабан та концертмейстера Світлани Концедалової.
    Всі, хто завітав до музею, мали змогу почути музичні твори всесвітньовідомих композиторів 18 – 20 ст. Й.-С.Баха, С.Рахманінова, І.Фролова та Я.Сібеліуса у виконанні скрипалів Андрія Діброви, Анни Майтало, Марії Полячок та піаністки Анастасії Опришко. Ведучою концерту була студентка відділу теорії музики Юлія Холодова, яка цікаво розповідала про композиторів та історію написання їх безсмертних музичних п’єс, що не лише допомагало слухачам поринути в ту чи іншу епоху, а й налаштовувало на більш глибоке, усвідомлене сприйняття музичного твору. Особливо вразив всіх виступ студентів випускного 4-го курсу Анни Майтало та Андрія Діброви, які досить професійно виконували твори одного з найвизначніших музикантів сучасності - фінського композитора Яна Сібеліуса.
    Учасники концерту – і студенти, і викладачі отримали від всіх присутніх гучні оплески, щирі слова подяки, а від колективу музею ще й керамічні вироби відомого кіровоградського художника Олександра Фірсова із серії «Іграшки», виставка-продаж якого нині експонується в музеї, з побажаннями, щоб ці сувеніри стали оберегами в здійсненні творчих планів.


p890m.jpg (3030 bytes) p891m.jpg (7529 bytes) p892m.jpg (6949 bytes)
Афіша концерту Під час концерту Ведуча концерту
Юлія Холодова

p893m.jpg (6042 bytes) p894m.jpg (6823 bytes) p895m.jpg (6044 bytes) p896m.jpg (5846 bytes)
Виступ
Анни Майтало
Виступ
Андрія Діброви
Виступ
Марії Полячок
Виступ
Анастасії Опришко

p897m.jpg (7423 bytes) p898m.jpg (7416 bytes) p899m.jpg (6998 bytes)
Директор музею В.Чернова дарує сувеніри Учасники концерту – викладач по класу скрипки Н.Карабан, студенти Ю.Холодова, А.Майтало, А.Діброва, А.Опришко, М.Полячок, концертмейстер С.Концедалова

   29 грудня 2015 року до художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна завітав фольклорний гурт Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза, щоб привітати колектив з Новорічними та Різдвяними святами.
   Театрально-музичний виступ юних музикантів яскраво відображав традиції і обряди української культури «Водіння Кози» під час Новорічно-Різдвяних свят, але на сучасний лад, тож був сповнений гумору і цікавих новинок, як-то: запис народних ворожінь на електронному носії та досвідчена лікарка, яка навчалася у самого доктора Хауса.
   Музейні працівники зустріли колядників вдячними оплесками та солодкими подарунками, а на завершення з задоволенням сфотографувалися на добру згадку з учасниками фольклорного гурту на чолі з його керівником Н.Л.Степур та директором школи Є.В.Малявкіною.


p842m.jpg (4164 bytes) p843m.jpg (4270 bytes) p844m.jpg (4228 bytes) p845m.jpg (4027 bytes) p846m.jpg (4082 bytes) p847m.jpg (4389 bytes)
Виступ фольклорного гурту Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза

p848m.jpg (5217 bytes) p849m.jpg (5331 bytes)
Фото на згадку

   1 жовтня 2015 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся концерт учнів та творчих колективів Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза «Музика – це мова почуттів», присвячений Міжнародному дню музики.
    Концертна програма була складена таким чином, аби представити розмаїття музичного мистецтва. Звучали і акордеон, і саксофон, і флейта, і цимбали і ще багато музичних інструментів. Вразили своєю виконавською майстерністю солісти – скрипалі Михайло Солонченко, Катерина Місько, Аріна Сесмій та Катерина Паученко, піаністи Вероніка Кареліна та Давид Савіцький, бандуристки Ганна Шатілова та Дар’я Полторак, гітаристи Євген Власов, Ілля Болгаров та Владислав Яковлев, вокалісти Єлизавета Лівер та викладач Галина Секержинська. Надзвичайно емоційними були виступи й ансамблів - струнно-смичкових інструментів «Дивосвіт» та народних інструментів «Музики».
    «Перед вами виступали кращі учні школи - лауреати обласних, всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсів», - зазначила у своєму вітальному виступі директор Кіровоградської музичної школи ім. Г.Г.Нейгауза Є.В.Малявкіна, яка подякувала всім учасникам, а також організаторам та ведучим концерту, які під час заходу захоплено розповідали про цікаві факти з історії музичного мистецтва.
    А директор музею В.В.Чернова, привітавши всіх гостей з Міжнародним днем музики, передала до музичної школи ім. Г.Г.Нейгауза репродукцію живописного твору з фондів музею відомого кіровоградського художника, який, до речі, понад двадцять років очолював Кіровоградську дитячу художню школу ім. О.О.Осмьоркіна, заслуженого працівника культури України Л.І.Бондаря «Портрет заслуженого працівника культури України Ю.П.Хілобокова» 1994р., адже нещодавно в школі відбувся вечір пам’яті, присвячений 90-річчю з дня народження знаного кіровоградського музиканта - видатного скрипаля, організатора і диригента камерного оркестру Юрія Павловича Хілобокова, який багато років працював викладачем в музичній школі ім. Г.Г.Нейгауза та Кіровоградському музичному училищі.
    Чудовий вечір музики нікого не залишив байдужим. Голосні аплодисменти і квіти були щирою вдячністю виконавцям, а учні Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування, які завітали до музею і з задоволенням слухали виступи юних музикантів та їх педагогів, ще й подарували музичній школі сувенір, виготовлений власними руками.


p750m.jpg (1841 bytes) p751m.jpg (3368 bytes) p752m.jpg (3630 bytes) p753m.jpg (3199 bytes)
Афіша концерту Під час концерту Ведучі концерту

p754m.jpg (2712 bytes) p755m.jpg (2356 bytes) p756m.jpg (2623 bytes) p757m.jpg (2312 bytes)
p758m.jpg (2125 bytes) p759m.jpg (2860 bytes) p760m.jpg (3582 bytes) p761m.jpg (3426 bytes)
Виступи учнів і творчих колективів
Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза

p762m.jpg (3598 bytes) p763m.jpg (3509 bytes) p764m.jpg (2480 bytes)
Вітання директора музею В.В.Чернової Подарунок від Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування Директор музичної школи ім. Г.Г.Нейгауза Є.В.Малявкіна (зліва) та директор музею В.В.Чернова (справа) з ведучими концерту

p765m.jpg (3160 bytes) p766m.jpg (5607 bytes)
Фото на згадку

    4 липня 2015 року, напередодні старовинного свята, в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулася презентація музично-театрального дійства «На Івана, на Купала» фольклорного гурту «Млиночок», створеного при Кіровоградському музеї музичної культури ім. К.Шимановського з метою виконання традиційного музичного фольклору нашого краю.
    Учасники гурту, в складі якого викладачі Кіровоградського музичного училища, теперішні й колишні його студенти, бували у фольклорних експедиціях, вчилися співати у сільських виконавців, тож виконують українські пісні у традиційній народній манері. Завдяки записам кіровоградських фольклористів Наталії та Олександра Терещенків до репертуару гурту увійшли пісні села Тимошівки – батьківщини відомого польського композитора Кароля Шимановського. В новій програмі, яку в кінці липня почують учасники та гості XXXVIII фестивалю «Дні музики Кароля Шимановського» в польському місті Закопане, звучать колискові, різдвяні, пасхальні, купальські, весільні, козацькі, чумацькі та інші пісні, в яких знайшли своє віддзеркалення доля людини від колиски до могили та річний цикл народних обрядів від Різдва до Купала.
    Під час концерту в музеї панувала атмосфера свята, яка неначе повертала присутніх у світ бабусиних розповідей і маминих казок. А чудовими декораціями стала виставка килимових виробів кіровоградської майстрині члена Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Валентини Добровольської, яка щойно стала лауреатом обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка в номінації «декоративно-прикладне мистецтво».


p647m.jpg (4203 bytes) p648m.jpg (4053 bytes) p649m.jpg (6261 bytes) p650m.jpg (3681 bytes)
Афіша концерту «На Івана, на Купала» фольклорного ансамблю «Млиночок» Олександр Полячок – директор Кіровоградського музею музичної культури ім. К.Шимановського Учасники фольклорного гурту «Млиночок» зліва направо: Олександр Полячок, Єлизавета Ткаченко, Світлана Концедалова, Олена Панічева, Дмитро Полячок, Марія Полячок Світлана Концедалова – керівник фольклорного гурту «Млиночок»

p651m.jpg (5864 bytes) p652m.jpg (6995 bytes) p653m.jpg (6629 bytes) p654m.jpg (7419 bytes)
p655m.jpg (7461 bytes) p656m.jpg (7019 bytes) p657m.jpg (7271 bytes) p658m.jpg (7095 bytes)

Музично-театральне дійство «На Івана, на Купала»
фольклорного ансамблю «Млиночок»


   11 червня 2015 року в меморіальному залі художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна відбувся сольний концерт студентки 3-го курсу класу скрипки Кіровоградського музичного училища Анни Гречанюк.
    Слухачі, насолоджуючись чарівними звуками скрипки у супроводі фортепіано (концертмейстер Світлана Концедалова), мали унікальну змогу здійснити своєрідну подорож у часі, адже звучали музичні твори всесвітньовідомих композиторів 18 - 20 ст. – німецького композитора Йоганна-Себастьяна Баха, австрійського скрипаля Фріца Крейслера та фінського композитора шведського походження Яна Сібеліуса. Окрасою концерту став «Американський квартет» чеського композитора, одного з засновників чеської національної музичної школи Антоніна Дворжака у виконанні студентського квартету - скрипальок Анни Гречанюк та Анни Майтало, альтистки Валерії Тигнян і віолончеліста Віталія Ткаченка.
    Ведучою концерту була досвідчений педагог по класу скрипки Наталія Карабан, яка розповіла про свою ученицю Анну Гречанюк, з дитинства захоплену грою на скрипці, адже першим її учителем була мама в Олександрійській музичній школі, і неодноразову переможицю обласних та всеукраїнських музичних конкурсів та фестивалів.


p642m.jpg (3366 bytes) p643m.jpg (5113 bytes) p644m.jpg (3789 bytes) p645m.jpg (6419 bytes) p646m.jpg (6620 bytes)
Афіша концерту
Анни Гречанюк
Скрипалька
Анна Гечанюк
Квартет у складі:
Анна Гречанюк, Анна Майтало,
Валерія Тигнян, Віталій Ткаченко

    22 травня 2015 року в своєрідній музичні вітальні художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна відбулося неймовірно захоплююче музично-театралізоване дійство з романтичною назвою «У пошуках прекрасної Дульсинеї» у виконанні учнів та викладачів фортепіанного відділу Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза.
    «Корида», «Фламенко», «Ніч у Толедо», «Святкова Кордоба», «Іспанський танець», «Гранада» - ось неповний перелік музичних композицій, що звучали під час концерту, ведучими якого, як і годиться, були шляхетний лицар без страху і докору Дон-Кіхот у виконанні віолончеліста Микити Собченка та його вірний супутник Санчо Панса, образ якого талановито зіграв скрипаль Михайло Солонченко.
    Приємно відзначити, що до уваги слухачів були представлені не лише юні виконавці-піаністи, починаючи від 2-го до 8-го класу, а й випускники школи, які нині є студентами І-го курсу мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка - вокалістка Аліса Житінська з неперевершеним виконанням «Хабанери» з опери Ж.Бізе «Кармен» та гітарист Олександр Балог, який вразив всіх запальною андалусійською народною музикою фламенко. Окрасою ж іспанської феєрії беззаперечно став хореографічний етюд у виконанні учениці 8-го класу фортепіано Лоліти Рудь – талановитої піаністки і композиторки, яка є ще й учасницею народного хореографічного ансамблю «Росинка».
    Цікава подорож до сонячної Іспанії сподобалася всім шанувальникам музичного мистецтва. Квіти, вітання і неодноразові вигуки «Браво!» були щирою вдячністю юним музикантам.
    По завершенні концерту до учасників та організаторів мистецького заходу з вітальним словом звернулася директор Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Є.В.Малявкіна, яка зазначила, що участь учнів в таких тематичних музичних виставах надає їм можливість більш повно розкрити свої здібності.


p543m.jpg (5158 bytes) p544m.jpg (5305 bytes) p545m.jpg (3707 bytes) p546m.jpg (5351 bytes) p547m.jpg (3916 bytes) p548m.jpg (3238 bytes)
p549m.jpg (3965 bytes) p550m.jpg (3903 bytes) p551m.jpg (4369 bytes) p552m.jpg (3388 bytes) p553m.jpg (5623 bytes) p554m.jpg (5659 bytes)

Концертні виступи учнів та викладачів школи


p542m.jpg (1731 bytes) p555m.jpg (7121 bytes) p556m.jpg (7752 bytes)
Програма концерту «У пошуках прекрасної Дульсинеї» Вітання Є.В.Малявкіної – директора Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Учасники та організатори концерту

     30 квітня 2015 року відбувся концерт учениці 8-го класу фортепіано Лоліти Рудь «Дотик янгола. Творчий вечір юного композитора Лоліти Рудь».
    Лоліта Рудь – юна композиторка і виконавиця – піаністка, співачка, концертмейстер. Як піаністка є лауреатом Всеукраїнських і Міжнародних музичних конкурсів - у Києві («Золоті Зернята», «Музичний меридіан»), Дніпропетровську («Золота Ліра», «Зірки Пекторалі»), Харкові («Осінні мелодії»), Одесі («Музичні перлини»), Черкасах («Зустрічі над хвилями Дніпра»), Кіровограді («Музика миру») та інших. Вже третій рік в якості концертмейстера є активною учасницею шкільного ансамблю струнно-смичкових інструментів «Дивосвіт».
    Творчий шлях композитора розпочала ще у восьмирічному віці у класі композиції кандидата мистецтвознавства М.В.Долгіх. Є неодноразовою переможницею конкурсу юних композиторів в рамках обласного фестивалю української академічної музики «Classic-proekt», присвяченого пам'яті українського композитора Ю.С.Мейтуса (2010 р., 2012 р., 2014 р.). У 2010 році отримала першу премію в номінації «композиторська творчість» Міжнародного фестивалю-конкурсу «Зірки Пекторалі» у Дніпропетровську.
    Під час творчого вечора юної композиторки Лоліти Рудь у виконанні учнів музичної школи, яким вона особисто акомпанувала, звучали її композиторські доробки різних жанрів – фортепіанний цикл «Дитячі п'єси», «Соната у класичному стилі», мініатюри «Бентежний янгол» та «Intermezzo», пісні «Усміхнись» та «Моя мама», а також композиції для камерних складів – «Мрії» для двох скрипок і віолончелі, «Марення у літньому садку» для двох скрипок і фортепіано у виконанні викладача Кіровоградського музичного училища О.А.Романченка та студентів училища А.Діброви та Н.Сифун. Прозвучав під час концерту і прем'єрний твір для скрипки і фортепіано «Несподівана зустріч» у виконанні О.А.Романченка, у якого, до речі, Лоліта опановує гру на скрипці.
    Ведучою творчого вечора Лоліти Рудь була її викладач по класу композиції кандидат мистецтвознавства М.В.Долгіх, яка з захопленням розповідала про унікальні музичні здібності своєї учениці.
    По завершенні концерту Лоліту Рудь привітали директор Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Є.В.Малявкіна та директор музею В.В.Чернова, яка подарувала буклет «Миттєвості з життя музею Осмьоркіна. Фотовиставка Олександра Коломінова» 2014 року, в якому представлена фотографія Лоліти Рудь за роялем в меморіальному залі музею, а також всі шанувальники її таланту.


p526m.jpg (2227 bytes) p527m.jpg (5322 bytes) p528m.jpg (6898 bytes)
Програма творчого вечора Лоліти Рудь Кандидат мистецтвознавства М.В.Долгіх представляє свою ученицю - юну композиторку Лоліту Рудь Ансамбль молодших класів виконує пісню «Усміхнись»

p529m.jpg (4035 bytes) p530m.jpg (3849 bytes) p531m.jpg (4980 bytes) p532m.jpg (4297 bytes)
Виконавці фортепіанного циклу
«Дитячі п'єси»

p533m.jpg (4249 bytes) p534m.jpg (6019 bytes) p535m.jpg (5163 bytes)
Лоліта Рудь виконує пісню «Моя мама» «Мрії» для двох скрипок і віолончелі виконують О.А.Романченко, А.Діброва, Н.Сифун Прем'єра «Несподівана зустріч» у виконанні О.А.Романченка та Лоліти Рудь

p536m.jpg (4231 bytes) p537m.jpg (7528 bytes) p538m.jpg (6238 bytes) p539m.jpg (6676 bytes)
Вітання директора Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Є.В.Малявкіної Вітання директора музею В.В.Чернової Лоліта Рудь приймає вітання

p540m.jpg (8419 bytes) p541m.jpg (7469 bytes)
Лоліта Рудь з учасниками концерту Лоліта Рудь зі своїми викладачами

   13 березня 2015 року відбувся сольний концерт учениці 3-го класу скрипки Аріни Сесмій «Музика – моє життя!..».  Аріна займається в класі викладача класу скрипки Т.В.Саприкіної з 2012 року. Має перемоги у Всеукраїнських та Міжнародних музичних конкурсах, неодноразово брала участь у Відкритому Всеукраїнському фестивалі камерної та симфонічної музики ім. Ю.П.Хілобокова у Кіровограді. Є учасником зведеного ансамблю скрипалів та ансамблю струнно-смичкових інструментів «Дивосвіт», який, до речі, в 2014 році успішно виступив у Гранд-концерті переможців регіональних та міжнародних оглядів-конкурсів «Сузір»я талантів» у Києві та отримав Диплом за високу творчу майстерність за підписом Міністра культури України.
   Успішно Аріна начається і в класі фортепіано та залюбки відвідує шкільний творчий колектив «Музичний театр». А ще з задоволенням займається в класі композиції викладача кандидата мистецтвознавства М.В.Долгіх і є лауреатом обласного конкурсу юних композиторів пам»яті Юлія Мейтуса. Тож недаремно під час концерту звучала її власна композиція «Елегія», ілюстратором якої був учень школи скрипаль Михайло Солонченко.
   В сольній концертній програмі Аріни звучали і класичні твори композиторів ХУІІ-ХІХ ст. К.Глюка, І.Кванца, Ж.Акколаі, і сучасні композиції А.Комаровського, В.Гомоляки та українська народна пісня в обробці П.Щольца «Ой, літає соколонько».
   По завершенні концерту Аріну Сесмій привітала директор Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Є.В.Малявкіна, яка зазначила, що педагогічний колектив докладає чимало зусиль, аби всебічно гармонійно розвивати музичні здібності кожного учня.


p496m.jpg (4359 bytes) p497m.jpg (8866 bytes) p498m.jpg (9908 bytes) p499m.jpg (7746 bytes)
Програма концерту Аріна Сесмій під час концертного виступу

p500m.jpg (7407 bytes) p501m.jpg (6690 bytes) p502m.jpg (10494 bytes) p503m.jpg (8762 bytes)
Аріна Сесмій і Михайло Солонченко Директор школи Є.В.Малявкіна вітає Аріну Сесмій з першим сольним концертом Аріна Сесмій приймає вітання від мами

p504m.jpg (4107 bytes) p505m.jpg (8054 bytes)
Аріна Сесмій з викладачем Т.В.Саприкіною Фото на згадку. На знімку: концертмейстер Л.М.Полуднєва, директор школи Є.В.Малявкіна, Аріна Сесмій, викладач Т.В.Саприкіна, завуч школи В.Б.Малашевич

   Вже стало доброю традицією влаштування в своєрідному музичному салоні художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна концертів у виконанні учнів та викладачів Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза.
   13 лютого 2015 року відбувся сольний концерт учениці 4-го класу скрипки Катерини Місько «З любов'ю в серці». В репертуарі юної музикантки звучали не лише класичні композиції Шарля Данкля, Джованні Граціоллі та Федеріко Фіорілло, а й твори українських композиторів Бориса Лятошинського «Мелодія на українську народну тему», Вадима Гомоляка «Карпатська легенда» та нашого земляка Юлія Мейтуса «Варіації на українську тему».
   Скрипалькою Катя мріяла бути з дитинства, саме її власне, а не батьків, бажання спонукало до навчання у музичній школі, де під керівництвом викладача Т.В.Саприкіної оволодіває грою на інструменті, звуки якого чарують душу і серце.
   В свої одинадцять років Катя має вже чимало нагород на музичному Олімпі, є лауреатом не лише обласних, а й всеукраїнських музичних конкурсів, виступає в ансамблі струнно-смичкових інструментів «Дивосвіт», але на досягнутому не зупиняється і в цьому навчальному році почала успішно займатися ще й на фортепіано.
   По завершенні концерту Катя як справжня артистка отримала багато квітів і подарунків, а ще «валентинки» від однокласників, адже все це музичне дійство відбувалося напередодні Свята закоханих.


p480m.jpg (4829 bytes) p481m.jpg (8257 bytes) p482m.jpg (6197 bytes) p483m.jpg (7429 bytes)
Програма концерту Катя Місько під час концертного виступу

p484m.jpg (7115 bytes) p485m.jpg (8100 bytes) p486m.jpg (9242 bytes)
Катя Місько з концертмейстером О.Ніколаєвою та викладачем Т.В.Саприкіною Директор школи Є.В.Малявкіна та директор музею В.В.Чернова вітають Катю Місько з концертом Фото на згадку