Віртуальна виставка «Вогонь пам’яті»


    8 травня 2020 року художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна до Дня пам’яті та примирення презентував віртуальну тематичну виставку «Вогонь пам’яті», присвячену 75-річчю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
    Війна залишає глибокий слід у свідомості людини, особливо яскравими є враження «дітей війни», які зростали в той жахливий час, формуючи свій світогляд крізь полум’я вибухів і сповненої страхів окупації. Тож недаремно основою експозиції в рамках нового арт-проекту «Виставка однієї картини» став живописний твір талановитого кропивницького митця народного художника України Михайла Надєждіна з символічною назвою «Вогонь пам’яті» 1990 року з музейної колекції «Сучасне українське образотворче мистецтво».
    «Це - картина про життя. Радість, любов, народження та в кінцевому результаті смерть – це все і є життя, в якому головне залишитися Людиною», - саме так на запитання про що картина відповідає Михайло Володимирович, чиї старші брати були на тій війні.
    Доповнюють виставку оригінальні фото-документальні матеріали художників-ветеранів, серед яких є унікальні - лист Володимира Федорова до матері у щойно звільнений Кіровоград (нині Кропивницький), датований 23 січня 1944 року, фронтовий зошит з віршами Миколи Бондаренка та лист його брата на фронт, особисті фотокартки художників у військовій формі в роки війни та за роботою в художніх майстернях в повоєнний час. В повному обсязі ці та інші експонати можна побачити на музейному веб-сайті в розділі «Вибрані виставки», адже вони вже презентувалися на тематичних виставках - «Лист з фронту художника Володимира Федорова» у 2013 році, «Фронтовий зошит художника Миколи Бондаренка у 2014-му та виставці творів художників-ветеранів «З любов’ю до рідної землі» у 2015-му.
     Музейна виставка є шаною пам’яті всіх, хто пройшов крізь вогонь війни.


Афіша виставки Фрагменти експозиції виставки

Михайло Надєждін
Вогонь пам’яті
1990
Полотно, олія
78х91

Лист Володимира Федорова
з фронту до матері

23 січня 1944 р.
Володимир Федоров в майстерні
пише картину «Подвиг Героя
Радянського Союзу В.Галушкіна»

1980

Фронтовий зошит з віршами
Миколи Бондаренка

1941-1945
Микола Бондаренко в майстерні
біля картини-триптиху «Прокляття війні»

1980-i