Публікації

Пером та пензлем


    Перша декада грудня видалася урожайною на події в сфері культури та мистецтва. Наприклад, у читальному залі обласної бібліотеки для дітей і юнацтва ім. Бойченка відбулася презентація нового літературного альманаху обласної організації СПУ "Золоте поле". В нього увійшли кращі зразки творів понад десяти авторів. А у Кіровоградському обласному художньому музеї відкрилася виставка живопису молодих митців із Харкова під назвою "Одне джерело - різні струмки!".
    Того ж дня у міському літературно-меморіальному музеї Карпенка-Карого небайдужі до красного слова кіровоградці побачили оновлену експозицію, присвячену письменникам-землякам, уродженцям Єлисаветграда - Зінов'євська -Кіровограда, її представила директор музею Катерина Лісняк. В її грунтовній розповіді пролунали імена письменників, як відомих далеко за межами України, так і менш знаних широкому загалу літераторів.
    Увагу відвідувачів привертає комплекс, присвячений відомому українському письменнику, художнику, громадському та політичному діячеві В.К.Винниченку. В експозиції є цікава добірка світлин і твори, видані в Україні та за кордоном у 20-х, 30-х та 90-х роках XX століття. Єлисаветград також подарував світові філософа А.О. Шпіра, творчість якого вплинула на світогляд Л. Толстого, Ф. Ніцше, Р.-М. Рільке. У нашому місті народився богослов і філософ, викладач Гарвардського та Принстонського університетів Г.В. Флоровський, фото і книги якого можна побачити на стендах виставки.
    Кілька комплексів новоствореної музейної експозиції присвячені поетам-землякам Арсенію Тарковському, Юрію Дарагану, Петру Ойфі, Марку Тарловському, Леоніду Равичу, Віктору Кузьменку, Людмилі Скирді та іншим. Представлені на виставці й знані у нашому місті краєзнавці Вадим Смотренко та Олександр Чуднов. В експозиції понад сорок особистостей, що працювали або працюють і нині в різних жанрах прози, поезії, драматургії, літературознавства, журналістики.
У день відкриття виставки у залах музею було людно. Ознайомитися з новою експозицією сюди завітали учні та викладачі ліцею мистецтв, творча інтелігенція міста. Після годинної екскурсії присутні почули чудовий концерт, підготовлений учнями і викладачами Кіровоградської музичної школи №1.
    Директор музею Катерина Лісняк насамкінець висловила надію, що виставка зацікавить широкі кола студентської молоді, особливо тих, хто навчається на факультетах, де ці знання просто необхідні.

Євген БРУНЬКА


"Кіровоградська правда", 18.12.2009