Публикации

Як кропивницький «Єлисаветград» подарував собі
до дня народження «Море акварелей»


p17-06_1.jpg (29003 bytes)

Учорашній вечір подарував кропивничанам незабутні враження: у галереї Миколи Цуканова "Єлисаветград" відбулося відкриття всеукраїнської виставки "Море акварелі". ЇЇ презентація співпала з річницею створення самої галереї.

Як ми вже інформували, виставка є частиною масштабного проекту – однойменного бієнале.

Крім українських майстрів пензля у виставці взяли участь художники з Китаю, Німеччини, Молдови . Свої акварельні досягнення представили понад сімдесят майстрів з вісімнадцяти міст України, зокрема, Максим Кисельов з Олександрії.

p17-06_2.jpg (36819 bytes)

«Нашій галереї шість років. Я дуже радий, що про нас знають, пам'ятають, до нас ідуть. Удвічі приємно, що нам довіряють такі неймовірні виставки, які проходять у наших стінах. Прикладом тому грандіозне «Море акварелі». Виставка бере свої витоки з 2016 року. Це - задум художника Анатолія Кравченка. До слова, мене дуже вразило, як він у телефонній розмові з одним із авторів представлених тут картин пояснював: «Ти ж не уявляєш, що це за місто. Це ж місто мистецтва!» Добре, що це розуміють і що це дійсно так. Кропивницький – місто мистецтв!, – звернувся до присутніх галерист Цуканов.

«Такі задуми як «Море акварелей» виникають спонтанно, а потім уже згодом обростають кон'юктивами, які розширяють, піднімають ідею і допомагають реалізувати її. Початок виставки був в Одесі, на так званій мистецькій дузі: один музей не вміщував такої кількості картин, що була відібрана й представлена в «Море акварелей», – тому була розкидана по чотирьох одеських майданчиках демонструвалася», – розповів куратор проекту. Анатолій Кравченко.

p17-06_3.jpg (39576 bytes)

Він пишається тим, що завершується виставка в не менш значимому за художньою гідністю місті Кропивницькому. Пишається частиною експозиції, яка вже третій місяць подорожує містами України (Ізмаїл, Чорноморськ). За цей деякі ряд роботи осіли у фондах музеїв, де вже побувала виставка.

І музей Осмьоркіна, й обласний художній музей, і галерея «Єлисаветград» відтепер також матимуть по частинці з «Моря акварелей»

«Це буде найкраще підтвердження і нагадування, що така подія відбувалася й у нашому місті», – зауважив Микола Цуканов.

«Сьогоднішня експозиція до невпізнаваного змінила виставковий зал, зробила його легким, повітряним, тому що це акварель. А їй властива прозорість, невагомість»,– наголосив художник і педагог Валерій Давидов.

p17-06_4.jpg (34890 bytes)

«Художникам-акварелістам складно: це робота з водою, яка не прощає похибки. Але в результаті такі роботи дарують радість для очей і відпочинок для душі», – зізнався мистецтвознавець Андрій Надєждін.

Легка, амоціна, мобільна техніка акварелей ще довго не відпускала шанувальників мистецтва, що зібралися в «Єлисаветграді». Хто замріяно й тихо, а хто гучно й захоплено вивчали картини акварелістів з Одеси, Миколаєва, Херсона, Чороморська, Дніпра, Харкова,


"З перших уст", 04.03.2017