Публикации

Йому цікаво, чим живе "Маленький Париж"


p11-02_1.jpg (37578 bytes)

У художній галереї "Єлисаветград" завжди можна зустріти цікавих людей – відомих митців, колекціонерів, тих, хто закарбував свої імена в історії українського мистецтва. Нинішнім гостем став заслужений художник Автономної Республіки Крим член Національної спілки художників України Олексій Шевчук.

У Кіровоград відомий майстер пензля завітав вперше, щоб ближче познайомитись з "маленьким Парижем", його мистецькою елітою, музеями та творчою історією і сьогоденням.

– З Миколою Цукановим, власником галереї "Єлисаветград", ми знайомі років зо два, – розповів художник. – Були зустрічі в моїй рідній Ялті, але, коли трапилась нагода, з радістю приїхав у Кіровоград. Мені цікаво, чим живе "маленький Париж", оглядаючи його архі- тектуру, помічаю, що вдалось зберегти найкращі її зразки ХІХ століття. З інтересом оглянув експозицію галереї "Єлисаветград" і не лише ті твори, які виставлені для показу, а й ті, що знаходяться у "запасниках", бо й там можна віднайти справжні шедеври. Я відвідав чимало провідних галерей світу, виставлявся там і хочу зазначити, що саме галерея "Єлисаветград" відповідає найсучаснішим вимогам. Подача художніх творів тут на високому європейському рівні. Можна відчути настрій митця, який він вклав у свою роботу. Зокрема, мене вразили роботи братів Шаповалових – Сергія та Анатолія. Вони – представники реалістичного мистецтва, яке зараз дуже популярне у світі. Всі прагнуть купити такі роботи, не абстракціоністів чи футуристів, інших представників сучасного мистецтва, а саме, як там висловлюються, "вихідців із "совка". Чесно кажучи, вони так не вміють малювати, у них немає таких майстрів, тому реалізм у мистецтві зараз дуже популярний. Наша ж школа, радянська та українська, – одна з найсильніших.

– Доля звела мене з Олексієм Шевчуком тоді, коли, перебуваючи в Ялті, я відвідав майстерню відомого радянського художника Сергія Захарова, – долучився до розмови Микола Цуканов. – Ця майстерня вважалась однією з найкращих на теренах Радянського Союзу. Тепер там творить Олексій Тимофійович. Потім ще було кілька зустрічей, я ознайомився із творами цього художника. Декілька його робіт зараз є у нашій галереї – "Портрет сина", "Троянди на темному" та інші.

Відомий кримський художник, за плечима якого – вагомий творчий здобуток, пишається роботами і своїх учнів. Тривалий час він викладав живопис у Сімферопольському вищому художньому училищі, з-під його крила вийшло чимало молодих талановитих майстрів. Кілька робіт цих кримських художників також представлено в експозиції "Єлисаветграда". Варті уваги пейзажі Тетяни Синяєвої, роботи Таміра Римана, Олександра Шаподея, Анни Шарової.

Кіровоград має відкрити для себе кримських художників. Їхні роботи будуть виставлені вже з першого липня. Та й сам Олексій Шевчук бажає влаштувати персональну виставку портретів саме у нашому місті. Окрім портретного мистецтва, у доробку майстра – чимало пейзажів, натюрмортів. Олексій Шевчук та Микола Цуканов вирішили започаткувати нову традицію – віднині всі митці, які відвідуватимуть галерею, залишатимуть свій підпис на полотні, що символізуватиме Україну і єднання творчих людей. Автограф Олексія Шевчука на ньому – перший.

Оксана ВЕРСТЮК


"Вечірня газета", 24.06.2011
Інформаційно-аналітичний електронний додаток